Skip to main content
Kripto Haberleri

2015’ten Bu Yana İngiltere Banka Şubeleri Neredeyse Yarıya Düştü – Analiz – Cryptovibes.com – Günlük Kripto Para ve FX Haberleri

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Son altı yılda, tüketici grubuna göre hangisi? 4.735 şube kapatıldı veya kapatılmak üzere tahsis edildi

2015’ten bu yana, bir tüketici grubu tarafından bir araya getirilen rakamlara göre, İngiltere’deki banka şubelerinin neredeyse yarısı kaybedildi veya kapatılması planlandı ve savunmasız müşteriler “sürüklenme riskiyle” karşı karşıya kaldı.

Son altı yılda, 4.735 şube kapatıldı veya kapatılmak üzere tahsis edildi, hangi tarafından yapılan bir analize göre? haber ajansı PA için. Bu rakam, Ocak 2015’te olduğu gibi ağın %48’ine eşit.

Büyük bankaların çoğunluğu, müşterilerin çevrimiçi ve cep telefonları aracılığıyla bankacılık lehine geleneksel sayaç hizmetini geri çektiklerini iddia ederek son yıllarda şube ağlarını kesiyor. Bazıları, dijital bankacılığa geçişin Covid salgını tarafından hızlandırıldığını ve son aylarda bir dizi kapatma duyurusu yapıldığını söyledi.

İngiltere ve Galler genelinde Lloyds Banking Group’un Ocak ve Nisan 2022 tarihleri arasında 41 Lloyds Bank ve yedi Halifax şubesini kapatması planlanıyor. Bu kapatmalar, yılın başlarında 100 kapanışa ek olarak geliyor.

TSB, birkaç hafta sonra, ağının dörtte biri olan 70 şubesini kapatacağını duyurdu. Bu, son iki yılda sahip olduğu satış noktalarının sayısını yarıya indireceği anlamına geliyor. Jenny Ross, hangisi? Para editörü, dedi ki:

“Son yıllarda banka şubesi kapatma dalgasının ardından gelen dalga, başta yaşlılar ve savunmasızlar olmak üzere temel bankacılık hizmetleri için kendilerine güvenen pek çok kişiyi sürüklenme riskiyle karşı karşıya bıraktı.”

“Nakitin geleceğini güvence altına almak için ortaya konan son öneriler son derece umut verici, ancak daha fazla toplumun nakit erişimini ve hayati bankacılık hizmetlerini kaybetmesini engelleyip engellemediklerini yakından izliyor olacağız.”

Bu yılın başlarında yayınlanan rakamlar, salgının nakitten temassız ödemelere geçme sürecinde acele etmesine rağmen, 2021’de İngiltere’de günlük harcamaları için madeni paralara ve notlara güvenen 1,2 milyon kişi olduğunu gösterdi.

Nakit paranın geleceğini korumak için hükümet, insanların paralarına banka şubesi veya ATM olmadan erişmelerini sağlamanın bir yolunu yasalaştıracağını söyledi. Bu bağlamda, dükkanlarda satın almadan nakit iadesi getirmiştir.

Aralık ayında çok sayıda banka hizmetleri paylaşma girişiminde bulunduğunu duyurdu ve Postanelerin banka personelini ağırladığı ve bireylere ve işletmelere karşı hizmetler sunduğu bir pilot planı genişletme planları da var.

Ancak Cash Action Group başkanı Natalie Ceeney, bir banka şubesini kapatma kararının gerçekten yıkıcı olduğu milyonlarca insan olduğunu söyledi:

“Bu sadece düşük gelirli veya engelli olabilecek savunmasız insanlar değil, müşterileri nakit ödeme yapan ve artık bir zamanlar caddenin karşısındaki şubeye para yatıramayan küçük işletmelerdir.”