Skip to main content
Kripto Haberleri

2018’in En İyi Kripto Para Birimleri: En İyi Bitcoin Alternatifleri Nelerdir?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Önemli: Bu pozisyon bir yatırım konseyi olarak değerlendirilmemelidir. Yazar, finansal veya yatırım açısından değil, gerçek kullanım ve benimseme açısından en iyi madeni paralara odaklanır.

2017’de kriptografik piyasalar basit karlar için yeni standardı belirledi. Hemen hemen her parça veya çip inanılmaz dönüşler yaptı. “Yükselen bir gelgit tüm tekneleri fırlatır”, dedikleri gibi, ve 2017’nin sonu bir yağmurdu. Fiyatlardaki artış, Kripto’ya giderek daha fazla sermaye çeken olumlu bir geri bildirim döngüsü yarattı. Ne yazık ki, ama kaçınılmaz olarak, bu dörtnala giden pazar büyük bir yatırıma yol açıyor. Çoğu meyvelerini vermeyen her türlü şüpheli projede para gelişigüzel atıldı.

Mevcut ayı ortamında, yutturmaca ve açgözlülük yerini eleştirel bir değerlendirme ve sağduyuya bırakmaktadır. Özellikle para kaybedenler için pazarlama vaatleri, bitmeyen şilinler ve karizmatik oratoryolar artık yeterli değil. Bir madeni para satın almak veya tutmak için temel nedenler bir kez daha Paramount’dur.

Bir kripto para biriminin değerlendirilmesinde temel faktörler-

Hype ve fiyat pompalarını fethetme eğiliminde olan bazı faktörler vardır, en azından uzun vadede:

Benimseme Açısı

Bir kripto para birimi veya ICO iş planının teknolojisi kullanıcılar olmadan şaşırtıcı görünse de, bunlar sadece ölü projelerdir. Yaygın kabulün paranın önemli bir özelliği olduğu genellikle unutulur. Aslında, Bitcoin değerinin% 90’ından fazlasının kullanıcı sayısının bir işlevi olduğu tahmin edilmektedir.

Fiat’ın kabulü Devlet tarafından emanet edilirken, kriptografinin kabulü tamamen gönüllülük esasına dayalıdır. Bir madeni parayı kabul etme kararında birçok faktör rol oynar, ancak belki de en önemli husus başkalarının madeni parayı kabul etme olasılığıdır.

Güvenlik

Merkeziyetsizlik, gerçek bir kripto para biriminin I push Modeli için gereklidir. Merkeziyetsizlik olmadan, gerçek bir kripto para biriminden biraz daha yakın bir Saadet zincirine sahibiz. Bireylere veya kurumlara güven, bir kripto para biriminin çözmeye çalıştığı sorundur.

Bir madeni paranın veya merkezi bir denetleyicinin sökülmesi işlem kaydını değiştirebilirse, temel güvenliğini sorguluyor demektir. Aynı şey, yıllar boyunca kapsamlı bir şekilde test edilmemiş kanıtlanmamış koda sahip parçalar için de geçerlidir. İnsan etkisinden bağımsız olarak, açıklandığı gibi işlev görmek için koda ne kadar çok güvenebilirseniz, bir madalyonun güvenliği o kadar artar.

İnovasyon

Geçerli paralar teknolojilerini geliştirmek için çabalar, ancak güvenlik pahasına değil. Gerçek teknolojik ilerleme nadirdir, çünkü çok fazla uzmanlık ve aynı zamanda bilgelik gerektirir. Her zaman vidalanabilecek yeni fikirler olsa da, bunu yapmak bir madalyonun orijinal amacının güvenlik açıklarını veya eleştirmenlerini ortaya koyuyorsa, noktayı kaçırır.

İnovasyon, özellikle teknik olmayan kullanıcılar için değerlendirilmesi zor bir faktör olabilir. Ancak, bir döviz cinsi durgunlaşırsa veya önemli sorunlarla ilgilenen güncellemeler almazsa, geliştiricilerin fikirler veya motivasyonlar konusunda zayıf olduklarının bir işareti olabilir.

Teşvik

Bir para biriminin doğasında bulunan ekonomik teşvikleri ortalama bir kişi için kavramak daha kolaydır. Bir madeni paranın büyük bir maden öncesi veya bir ICO ‘su (ilk bölüm teklifi) varsa, takım çiplerin önemli bir payını elinde tutuyordu, o zaman ana motivasyonun kar olduğu oldukça açıktır. Takımın sunduğunu satın alarak oyununuzu oynar ve zenginleştirirsiniz. Karşılığında somut ve güvenilir bir değer sağladığından emin olun.

2018’de satın alacak 5 kripto para birimi

Kriptografik bir portföyü yeniden değerlendirmek ve dengelemek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Sağlam temellerine dayanarak, işte mevcut depresif fiyatlarına bağlı kalmaya veya belki de satın almaya değer olduğunu hissettiğim beş parça (sadece uyarı, daha düşük olabilir).

#1. Bitcoin (merkeziyetsizleşmesi nedeniyle)

Bir numara, tüm kategorilerde pazar lideri olmaya devam eden Bitcoin’e (BTC) aittir. Bitcoin en yüksek fiyata, en geniş varsayıma, güvenliğin çoğuna (Bitcoin madenciliğinin olağanüstü enerji tüketimi nedeniyle), en ünlü marka kimliğine (çatallar uygun olmaya çalıştı) ve gelişimin çoğu aktif ve rasyoneldir. Aynı zamanda, amerikan CME ve CBOE’de Bitcoin vadeli işlem ticareti şeklinde geleneksel piyasalarda temsil edilen bugüne kadarki tek parçadır.

Bitcoin ana motor olmaya devam ediyor; Diğer tüm parçaların performansı Bitcoin performansı ile oldukça ilişkilidir. Kişisel beklentim, Bitcoin ile diğer tüm parçalar olmasa da çoğu arasındaki boşluğun genişlemesidir.

Bitcoin’in yakında kurulacak boru hattında umut verici birkaç yeniliği vard ek katmanlar veya yumuşak çatallar olarak. Flash sistemi (LN), ağaç, Schnorr imzaları Mimblewimbleund çok daha fazlasıdır.

Özellikle, büyük ölçekli, mikro işlemlere ve anında ve güvenli ödemelere izin verdiği için Bitcoin için yeni bir uygulama yelpazesi açmayı planlıyoruz. LN, kullanıcılar farklı olasılıklarını gerçek Bitcoin ile test ettikçe giderek daha istikrarlı hale gelen bir durumdur. Kullanımı kolaylaştıkça, Bitcoin’in benimsenmesinden büyük ölçüde yararlanacağı varsayılabilir.

#2. Litecoin (kalıcılığı nedeniyle)

Litecoin (LTC), Bitcoin’in farklı bir karma algoritmaya sahip bir klonudur. Litecoin artık Bitcoin’in anonimlik teknolojisine sahip olmasa da, şaşırtıcı raporlar Litecoin’in karanlık piyasalarda benimsenmesinin artık ikinci, tek bitcoin olduğunu gösterdi. Yasadışı mal ve hizmet edinme rolü için çok daha uygun bir para birimine sahip olsam da, belki de bu Litecoin’in uzun ömürlülüğünün bir sonucu olarak kendini gösteriyor: 2011’in sonunda başlatıldı.

Litecoin’in lehine olan bir diğer faktör, Bitcoin SegWit teknolojisini entegre ediyor olması, yani Litecoin LN için hazır. Litecoin atomik zincir değişiminden yararlanabilir. Başka bir deyişle, üçüncü tarafların (yani borsanın) katılımı olmadan para birimlerinin eşler arası ticaretini güvence altına alın. Litecoin kodunu büyük ölçüde Bitcoin ile senkronize tuttuğundan, Bitcoin’in teknik ilerlemesinden yararlanmak için iyi bir konuma sahip.

#3. Ethereum (akıllı sözleşmeler nedeniyle)

Ethereum’un (ETH) şu anda bazı önemli sorunları var. Her şeyden önce, hükümetler ICO’yu çökertiyor ve haklı olarak: birçoğunun ya hileli ya da iflas ettiği ortaya çıktı. Ethereum ağında çoğu ico bir ERC token 20 olarak yayınlandığından beri, ICO çılgınlığı son yıllarda Ethereum’a çok değer kattı. Yatırımcıları korumak için uygun kurallar alınırsa Ethereum projeleri dolandırıcılığı kitlesel fonlama platformu olarak belirli bir meşruiyet talep edebilir.

Ethereum’un karşılaştığı ikinci büyük sorun, yeni bir hibrit çalışma ve pil algılama sistemine geçişin gecikmesi. Ethereum madencilik GPU şu anda karlı, ancak Bitmain gpu madencilerinin alt hatları üzerinde bir etkisi olması muhtemel ethereum ASIC minör duyurdu. Bunun savaş esirlerini değiştirip değiştirmeyeceği ve bu değişikliğin ne kadar başarılı olacağı görülecektir.

Ethereum bu iki büyük sorun düzenleme ve madencilik hayatta kalabilirse- büyük bir esneklik göstermiş olacak. Aksi takdirde, Ethereum Classic (vb.), Cardano (ADA) ve EOS gibi gölgelerini izleyen birkaç rakip para birimi vardır.

#4. Monero (anonimliği nedeniyle)

Karanlık pazarlarda benimsenmesi beklenebilecek tek şey olmasa da, ben (XMR) Başbakanın mahremiyeti olmaya devam ediyor. İtibarı ve piyasa değeri hala rakiplerininkinin üzerinde ve iyi bir nedenden dolayı.

Monero’nun kodu, Zcash’in “sadık” anahtar törenine daha az güven gerektirir ve Dash’in aksine adil bir başlangıç yapmıştır. Monero’nun kısa bir süre önce Pow’unu algoritması için küçük bir ASIC’in gelişimini yenmek için değiştirmesi, madencilik merkeziyetsizleştirme parçasının taahhüdünü doğruluyor. Karma oranındaki önemli bir düşüş, sürekli olarak ASIC’e karşı bildirilen yeni sürümden kaynaklanmaktadır. Bu aynı zamanda GPU ve hatta küçük CPU’ların bana geri dönmesi için bir fırsat olabilir. Monero’nun yeni versiyonu 0.12, Monero’nun hassas hatlar boyunca büyümeye devam ettiğini gösteren diğer iyileştirmeleri de içeriyor.

#5. iPRONTO (Merkezi olmayan bir kuluçka platformu)

iPRONTO, yeni fikirlere yatırım yapmak için güvenli ve güvenilir bir platform arayan yatırımcılara ve kullanıcılardan görüş alabilen gelecekteki yenilikçilere, türetilmiş fikirlerin uygulanması ve uygulanması konusunda alanında uzman olan bir kuluçka platformu ethereum zinciridir.

Akıllı Sözleşme formatında NES, müşterinin iş fikrinin platforma incelenmesi ve tescili için Komiteye iletilmesi halinde uzman platform ile müşteri arasında imzalanacağı için yenilikçilerin fikirleri desteklenmektedir. Fikir, zincirin genel platformundaki tüm kullanıcılar için değil, yalnızca fikrin gizliliğini korumak için Akıllı sözleşmeyi imzalamaya istekli olan hedef topluluğun seçilmiş üyeleri için yayınlanacaktır.