Skip to main content
Kripto Haberleri

2021 sona ererken kurumsal vergi kaybı hasadı Bitcoin fiyatına ağırlık veriyor

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC) fiyatını 48.000 $’ın altında tutan yıl sonu mücadelelerine rağmen 2021, bir bütün olarak kripto para piyasası için bir çıkış yılı oldu. ay çekimi.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, 30 Aralık’ın erken işlem saatlerinde 46.000 $’ın altına kısa bir düşüşün ardından son 24 saatin en büyük kripto para birimi için bir rollercoaster yolculuğu olduğunu gösteriyor. öğlen

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

İşte piyasadaki birkaç analistin Bitcoin için yıl sonu fiyat hareketi hakkında söylediklerine ve blok zinciri teknolojisinin ve kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesiyle 2022’de neler beklenebileceğine bir göz atın.

Büyük direnç destek için dönüyor

Aylık grafikte Bitcoin fiyat hareketinin analizi, piyasa analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı Rekt Capital tarafından tartışıldı. gönderildi BTC’nin büyük bir direnç bölgesini desteğe nasıl çevirdiğini vurgulayan aşağıdaki grafik:

BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Rekt Capital’e göre, “BTC bu ay Şubat, Ağustos ve Eylül direncini yeni bir desteğe dönüştürdü” ve bunu yeni bir destek seviyesi olarak doğrulamak için yukarıdaki grafikte gösterilen yeşil bölgenin üzerinde aylık bir mum yakını arıyor.

Önümüzdeki günlerde izlenecek seviyelerle ilgili olarak, Rekt Capital, BTC’nin genel gücü için bir gösterge olarak 48.500 $ fiyat seviyesini izliyor. analist söz konusu:

“BTC, hafta sonuna kadar destek olarak ~48500$ geri alabilirse, BTC bir kez daha ~52000$ direncini tekrar ziyaret edebilir.”

52.000 $, BTC için en büyük kısa vadeli engel

ExoAlpha’nın yönetici ortağı ve baş yatırım sorumlusu David Lifchitz, Bitcoin fiyatının yıl sonu zayıflığına ilişkin görüşler sundu ve parmağını “vergi nedenleriyle T+3 anlaşmasıyla satış yapan” kurumsal yatırımcılara işaret etti. 12/31’e yerleşmek için.”

Lifchitz’e göre, geçen haftanın oynaklığı büyük ölçüde piyasadaki zayıf likiditeden kaynaklanıyor. “Önümüzdeki birkaç gün içinde BTC’yi 50.000 dolara ve 46.000 dolara kadar geri görmenin” şaşırtıcı olmayacağını söyledi.

Ayılar 46.000 dolardan desteğin altına inmeyi başarır ve BTC grafiğinde oluşan büyük baş ve omuz modelini tamamlarsa, Lifchitz “bir sonraki durağın nihayetinde 30.000 dolara düşebileceğini” öne sürdü, ancak “hâlâ ondan çok uzağız” dedi. bariz teknik kalıplar beklendiği gibi tamamlanmama eğilimindedir.”

Yukarı seviyelere gelince, Lifchitz “BTC’nin iki kez başarısız olduğu ana engel” olarak 52.000 dolara işaret etti. Ayrıca şunları kaydetti:

“Bu direnç devrilirse, bir sonraki yukarı yönlü duraklar 60.000 dolarlık bölge, ardından 70.000 dolarlık ATH.”

Lifchitz, 2022’nin ilk yarısında 146.000 BTC’lik yaklaşan Mt. Gox dağıtımı konusunda, baş bilgi görevlisinin “kartları büyük zaman değiştirme potansiyeline” sahip olduğunu düşündüğü son bir uyarıda bulundu.

İlişkili: Mt. Gox rehabilitasyon planı artık ‘nihai ve bağlayıcı’

paniğe gerek yok

BTC’nin en son 46.000 $’ın altına düşmesinden endişelenen tüccarlar için güven verici sözler, kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı Devchart tarafından dile getirildi. o gönderildi Bitcoin’in Aralık ayının çoğu için açıkça tanımlanmış bir aralıkta işlem gördüğünü gösteren aşağıdaki grafik:

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

Devchart’ın açıklaması:

“Uzaklaştırın ve 3 Aralık’tan bu yana salınmakta olduğumuz aynı aralığın en altına geri döndüğümüzü göreceksiniz. Bu menzilden çıkana kadar paniğe gerek yok.”

Benzer bir görünüm, piyasa analisti ve Cointelegraph’a katkıda bulunan Michaël van de Poppe tarafından, nihayetinde yükselmeden önce piyasada kısa vadeli bir zayıflık olabileceğini belirten aşağıdaki tweet’i yayınladı.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.237 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %40,4.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.