Skip to main content
NFT Haberleri

2021’de En İyi NFT Düşüşleri ve Satışları

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

NFT’ler veya takas edilemeyen jetonlar, 2021’de astronomik boyutlara yükseldi ve 17 milyar doları aştı. Terim, popülerliğini daha da artırarak Collins Dictionary tarafından yılın kelimesi olarak bile adlandırıldı.

Bu rakamların sergilenmesiyle birlikte sektör doğal olarak birçok yeni projeye imza attı. Müzik, oyun, akış, emlaktan kriptoya, NFT’ler neredeyse her ana endüstriyi ihlal etti. En iyi sanatçılar ve sporcular bile anında kazanımlar elde etmek için NFT’lerle bağlar kurdu.

Bu nedenle, yıl sonuna yaklaşırken, 2021’deki en büyük NFT satışlarına ve koleksiyonlarına genel bir bakış burada.

Larva Labs– CryptoPunks
2017 yılında piyasaya sürülen Larva Labs tarafından üretilen CryptoPunks, piyasadaki ilk NFT’ler arasındadır. Larva Labs 10.000 punk yayınladı ve bunları ücretsiz olarak ETH kullanıcılarına dağıttı. Proje o zamandan beri geriye bakmadı ve bir uzaylı serseri bu yıl 11.75 milyon dolara satıldı. Visa bile kurumsal koleksiyonu için 150.000 dolar değerinde bir CryptoPunk satın aldı.

Yuga Labs – Bored Ape Yacht Club
Yuga Labs, 266.843 ETH biriktiren Bored Ape Yacht Club ile en yüksek işlem hacmi listesinde ikinci sırada yer alıyor. Yuga Labs ekibinin bazı uyuşturucu maymunları yapmak ve becerilerini test etmek istediği göz önüne alındığında, jetonlar 1,07 milyar dolar tutarındadır.

Birkaç ay önce Sotheby, 101 standart ve altı mutant maymunla 107 BAYC için bir müzayede düzenledi. Koleksiyon 24,4 milyon dolara satılarak herhangi bir müzayede evinde üçüncü en büyük zincir dışı NFT satışı oldu.

Beeple
Beeple olarak da bilinen Mike Winklemann, zincir dışı ve halka açık müzayedelerde en yüksek ve ikinci en pahalı sanal sanat satışı rekorunu elinde tutan ünlü bir NFT sanatçısıdır.

Sanatçı, Mart 2021’de Christie’s’de 69,3 milyon dolara bir sanat eseri sattı, ardından Kasım ayında 28,9 milyon dolara bir eser daha sattı.

Axie Infinity
Axie Infinity, muhtemelen NFT’lerin küresel yükselişinin arkasındaki en belirgin faktördür. Oyun, NFT işlem hacminde 2 milyar dolarlık sınırı aşan ilk dApp unvanına sahip.

Şu anda Axie, üçüncü çeyrekte elde ettiği 776 milyon dolar ile işlem hacminde CryptoPunks’ın hemen arkasında yer alıyor. Bir ay önce, NFT oyunu içindeki arazi 550 ETH’ye, neredeyse 2.3 milyon dolara satıldı.

Dapper Labs – NBA En İyi Atış
Fantezi NFT basketbol oyunu, 2020’de ilk spor koleksiyon oyunu olarak piyasaya sürüldü. Kullanıcıların, favori NBA anlarını ve oyuncularını temsil eden sanal jetonlar olarak kartları toplamasına, satmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Oyun, kullanıcılar arasında en popüler seçim olan LeBron James ile birlikte, 750.4 milyon dolarlık eğitim hacmini hızla tahakkuk ettirdi.