Skip to main content
NFT Haberleri

2021’deki en popüler 5 NFT projesi

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

NFT, sanat eseri veya koleksiyon gibi dijital bir varlığın sahipliğini temsil eden bir sertifikadır. Reuters’in bildirdiğine göre, GIF’ler ve video kliplerden dijital sanat eserleri ve memlere kadar neredeyse her dijital dosya bir NFT’ye dönüştürülebilir – eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweet’i 2,9 milyon dolara NFT olarak satıldı. Aşağıda En İyi 5 NFT projesi bulunmaktadır.

CryptoPunks

Ethereum blok zincirinde saklanan sahiplik kanıtına sahip 10.000 benzersiz tahsil edilebilir karakter. Modern Crypto Art hareketine ilham veren proje. Seçilen basın ve gösterimler arasında Mashable, CNBC, The Financial Times, Bloomberg, MarketWatch, The Paris Review, Salon, The Outline, Breaker Mag, Christie’s of London, Art|Basel, The PBS News Hour, The New York Times in 2018 ve Cryptopunks, Ethereum’daki “Fungible Token”ın en eski örneklerinden biridir ve çoğu dijital sanat ve koleksiyona güç veren ERC-721 standardı için ilham kaynağı olmuştur.

Bored Ape Yacht Club

BAYC, Ethereum blok zincirinde yaşayan benzersiz dijital koleksiyon olan 10.000 Bored Ape NFT koleksiyonudur. Bored Ape’iniz Yacht Club üyelik kartınız olarak ikiye katlanır ve ilki ortak bir grafiti panosu olan THE BATHROOM’a erişim olan üyelere özel avantajlara erişim sağlar. Gelecekteki alanların ve avantajların kilidi, yol haritası aktivasyonu aracılığıyla topluluk tarafından açılabilir.

Ape Kids Club

Maymunların metaverse’e hükmettiği büyülü bir dünyada, bin yıllık büyülü bir ağaç, sevimli bebek maymunları filizlendirdi. Bin yıllık ağacın sadık yoldaşları bir leylek sürüsüydü. Güneşli bir günde toplam 9999 yavru maymun doğdu. Leylekler iç seslerini takip ederek tüm yavru maymunları dünyaya getirdiler. Aileler o kadar minnettar ve mutluydu ki daha fazla bebek maymun istediler. Hepsi teslim edildi ve hepsi ebeveynleriyle birlikte neşeli bir hayat yaşadı.

Ebeveynler metaverse’de gezinmekle meşgulken ve çocuk maymunlar büyüdükçe, çocuk maymunlarını tüm metaverse’deki en cana yakın öğretmen olan Victorior’a bıraktılar. Victorior, sevgisini sanatla yayan yetenekli bir resim öğretmeni olduğu için çocuk maymunlar tarafından sevilmiştir.

The Sandbox

2011 yılında kurulan The Sandbox, oyuncuların NFT’ler oluşturabilecekleri, NFT’lerini kendi topraklarında gösterebilecekleri, avatarlarıyla farklı toprakları keşfedebilecekleri ve diğer oyuncular ve markalarla etkileşime girebilecekleri blok zinciri tabanlı bir sanal dünyadır.

Blockchain oyunlarının ve NFT’lerin yükselişinin yanı sıra, The Sandbox bu yıl hızlı bir büyüme yaşadı ve şu anda 500.000’den fazla kullanıcıya sahip. Kripto para borsası Binance, Hong Kong gazetesi South China Morning Post ve Winklevoss ikizleri dahil olmak üzere yüksek profilli sahipleri ile 166.464 adet arazi ve 12.000 benzersiz sanal arazi sahibine sahiptir.

Sandbox ayrıca The Sandbox’ta dünyalarının ve karakterlerinin vokselleştirilmiş versiyonlarını oluşturmak için Snoop Dogg, The Walking Dead, The Smurfs, Care Bears ve Atari dahil 165’ten fazla markayla ortaklık kurdu. Bir medya açıklamasına göre, platform ömür boyu brüt mal değerinde (GMV) 144 milyon ABD doları üretti.

Decentraland’s MANA ve The Sandbox’s SAND gibi metaverse jetonlarının fiyatları, Facebook’un Meta yeniden markalaşmasını takiben yükseldi. CoinGecko verilerine göre SAND, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,33 ABD Dolarına yükseldi ve yayımlanma tarihi itibariyle, 2021’in başlangıcından bu yana %7,500’ün üzerinde bir artışla 2,73 ABD Doları’ndan işlem görüyordu.

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve kullanıcıların sanal bir dünyada takas edilemez tokenler (NFT’ler) kullanarak etkileşim kurmasına olanak tanıyan bir platform olan Sandbox, bugün SoftBank Vision Fund 2 liderliğindeki 93 milyon ABD Doları tutarında bir B Serisi yatırım turunu tamamladığını duyurdu. fonun kripto varlıklarına yaptığı ilk yatırım.

RTFKT – CloneX

Ocak 2020’de COVID döneminin başında üç arkadaş tarafından kurulan RTFKT, meta veri tabanında doğdu ve bu, bugüne kadarki hissini tanımladı.

RTFKT çok eklektik, yaratıcıların önderlik ettiği bir organizasyondur. RTFKT, türünün tek örneği spor ayakkabılar ve dijital eserler oluşturmak için üretim uzmanlığıyla birleştirilmiş en yeni oyun içi motorları, NFT’yi, blok zinciri kimlik doğrulamasını ve artırılmış gerçekliği kullanır.

RTFKT’nin viral spor ayakkabı tasarımları, memler ve özel koleksiyon ürünleri yarattığı biliniyor. RTFKT, dijitalin doğuşunda araştırma ve geliştirme açısından rakip devlere rakip olacak kaynak ve insan gücünden yoksun görünecekleri için, pek çok kişiyi şaşırtan bir temsilci olan teknolojinin en ileri teknolojisinin biraz ötesinde olma ününü sürdürdü. moda.