Skip to main content
Kripto Haberleri

2022: NFT oyunu (Gamefi) nedir ve nasıl çalışır?

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Son zamanlarda belki de oyunseverler şu şekilde tanımlanan oyunlarla karşılaşıyorlar: NFT oyunları. Ancak bu çok yeni bir kavram ve pek çok insan onları anlamıyor. Bu makale size NFT oyununun ana unsurlarını tanıtacak ve “soruyu cevaplayacaktır”.NFT oyunu nedir” NFT oyununun ne olduğunu merak ediyorsanız bu yazı tüm sorularınızı ve daha fazlasını cevaplayacaktır.

NFT değiştirilemez. Bu özellik, her NFT’nin benzersiz olduğu ve başka bir NFT ile değiştirilemeyeceği anlamına gelir. 1 BTC’yi (bitcoin) başka bir 1 BTC ile takas edebilirsiniz ve her ikisi de aynı değere sahiptir, ancak bunu NFT ile yapamazsınız, hatta her gün birden fazla versiyonla yayınlanan NFT “sanat eserleri” ile bile. Bu durumda, çıktıdaki sayfalar gibi her NFT’nin meta verileri farklı olacaktır.

En başından beri, ile CryptoKitties çılgınlık, NFT oyunları gelişti ve para için oyun modelleri sunmaya başladı. Olarak bilinir Oyun-Fi, yani Oyun-Finansfinans ve oyun dünyalarını birleştiren, oyunculara NFT oyunları oynadıkça gelir elde etme fırsatı veren . Binlerce dolar değerindeki nadir koleksiyonları kazanmak, toplamak veya yakalamak için artık yalnızca şansa güvenmenize gerek yok.

Oyuncular artık eski oyunlardaki koleksiyon hayvanlarına ek olarak çeşitli temalı oyun modellerini denemeyi seçebilirler. NFT kullanan oyunlar, gelir elde etmenin bir yolu olarak oyun dünyasında giderek popülerlik kazanıyor. Oyun içi NFT’lerinizi koleksiyonculara ve diğer oyunculara satabilirsiniz. sanal öğeler, sanal para birimi ve hatta gerçek para kazanın “Kazanmak için oyna” oyunlarında NFT’leri satarak – para için oynayın.

NFT oyunlarınızda NFT’leri değiştirirken ve taşırken, bunları uyumlu bir cüzdana aktardığınızdan emin olun. Ayrıca, NFT pazarlarına veya diğer kullanıcılara NFT gönderdiğinizde yaygın dolandırıcılıklara dikkat edin. Son olarak, herhangi bir kayıp olasılığı olup olmadığını görmek için oynadığınız herhangi bir NFT oyununun kurallarını dikkatlice okuyun. Bu çok önemli bir şey çünkü NFT oyununa katılmak kolay değil. Oynamaya başlamak için iyi bir miktar para yatırmanız gerekir.

NFT oyunları ağırlıklı olarak Ethereum ve Binance Akıllı Zinciri. Bazıları, savaş deneyimleri ve aşağıdakiler gibi koleksiyonlar sunar: kripto bıçakları ve eksen sonsuzve diğerleri gibi kartları kullanır acı. Bazı platformlar (Binance gibi) NFT Gizemli Kutular da sunarak, sahiplerinin çeşitli nadirlikteki NFT’lere sahip olmalarını sağlar.

Yani NFT oyununun ne olduğunu anlıyorsunuz. Peki NFT oyunları nasıl çalışır?

NFT oyunları, cüzdanınızda kripto koleksiyonculuğu bulundurarak sizden farklıdır. NFT oyunları, kurallarda, mekaniklerde ve oyuncu etkileşimlerinde NFT’yi kullanacak.

Örnek: Axie’de karakteriniz ve aksesuarlarınız NFT şeklindedir. Oyun oynarken bulduğunuz dijital öğeler de NFT olabilir. Daha sonra oyun içi para için NFT’nizi diğer oyuncularla takas edebilir veya takas edebilirsiniz. Daha yeni kazanmak için oyun modeli – para için oyna – bu tür NFT oyunlarından gerçek para geliri elde etmenize de olanak tanır.

NFT’leri nasıl alıp teknik olarak bir oyun ortamına uygularsınız? Bir oyunda NFT’leri değiştirmek, oluşturmak ve dağıtmak için geliştiriciler, NFT’lerin kullanıldığı kuralları oluşturan akıllı sözleşmeler oluşturur. Akıllı sözleşmeler, bir blok zincirinde depolanan kendi kendini yürüten kod parçalarıdır.

Ancak, yukarıda bahsettiğimiz ve yine de yinelememiz gereken bir şey var: NFT oyunu oynamak kolay değil, çünkü bir başlangıç ​​yatırımı yapmanızı gerektiriyor.

İşte hemen oynamaya başlayabileceğiniz en iyi 10 NFT oyunundan bir makale: Buraya Tıkla

Projeyle ilgili herhangi bir sorunuz, yorumunuz, öneriniz veya fikriniz varsa, lütfen e-posta ile gönderin. [email protected].

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiş olup, yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Vince.H

Coincu Ventures