Skip to main content
Kripto Haberleri

2022’de çıkacak en iyi NFT oyunları

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

NFT teknolojisi aylar boyunca birçok insanı blockchain dünyasına yaklaştırdı. Bu araçların en popüler uygulamalarından biri, geliştiricilerin oyun içi öğeleri NFT olarak satın almak için sanal evrenler oluşturduğu oyun endüstrisinden gelir.

2021’de, bu yeni teknolojinin giderek daha yenilikçi uygulamalarıyla birçok ilginç NFT oyununun doğuşuna tanık olduk. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda 2022’de piyasaya sunacağı birçok heyecan verici proje açıklandı.

Seçimi bu girişimlerden birkaçıyla sınırlamak zor olsa da, bu yazıda önümüzdeki yıl için çıkacak en iyi NFT oyunlarından üçü hakkında konuşacağız.

RaceFI – Solana tabanlı bir NFT oyunu

RaceFIA kullanıcıların farklı oyun bölümlerine sahip olmalarını sağlayan, yarış stili üzerine inşa edilmiş yeni bir kazan-kazan (P2E) oyunudur. Oyuncular bu dijital dünyada oyun bileşenlerine göre bir kazanç elde etme hakkına sahiptir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir kullanıcının sahip olabileceği oyun parçaları NFT’lere basılmıştır.

Oyun nasıl çalışır?

Bir makine öğrenimi (ML) algoritma setine dayanan RaceFI, Solana blok zinciri üzerine inşa edilen ilk oyunlar arasındadır. Oyun, oyuncuların tam hızda yarışmalarına ve oyun içi dijital varlıklara sahip olmalarına izin vermek için farklı modlar sunar.

Pure Race ve Battle Race, oyunun iki ana özelliğidir. Pure Race seçeneği altında oyuncular iki oyun modunda rekabet edebilir. Yarış sırasında arabalarını kontrol etmek isterlerse, PvP (“Oyuncuya Karşı Oyuncu”) modunu seçecektir. Aksi takdirde, AI sistemine oyuncunun araba ayarlarına göre izin vermek için heyecan verici bir seçenek (PvE modu veya “Oyuncuya Karşı Çevre”) vardır.

Bir kullanıcı Savaş Yarışı özelliğini seçerse, yarış oyunu hayatta kalma tarzı bir deneyime doğru ilerleyecektir. Oyuncular arabalarını kalkanlar, silahlar ve diğer savaş özellikleriyle yükselttiklerinde RaceFI yeni bir dizi kural uygulayacak. Spesifik olarak, zaman sınırı ve bitiş çizgisi kaldırılacak ve oyuncuların rekabeti kazanmak için sadece bir tanesi kalana kadar birbirleriyle savaşmasına izin verilecek.

Bu oyun için sırada ne var?

Oyun geliştiricileri 2021’in 4. çeyreği boyunca bir dizi temel adımı tamamladı. Sonuç olarak, proje ekibi oyunun Haziran 2022’ye kadar piyasaya sürülmesini bekliyor. Aynı zamanda $RACEFI jetonu da halka açık olacak ve oyunun anahtarı olacak. oyunun blok zinciri.

RACEFI $ harcayarak, kullanıcılar oyunun bölümlerini NFT olarak elde edecekler.

Muhafız Savaşı – Yeni bir dövüş oyunu

Muhafızlar Savaşı 2022’de çıkacak bir başka Solana tabanlı oyun. Çok oyunculu platformu ve Unreal Engine’de devam eden oyun geliştirmesiyle, bu, gelecek yıl için en heyecan verici oyunlardan biri gibi görünüyor.

Oyundaki her karakter, diğer çevrimiçi oyuncularla veya NPC’lerle (oynanamayan karakterler) savaşarak seviye atlayabilen bir NFT’dir.

Oyun nasıl çalışır?

Sadece oyuncu avatarları değil: oyundaki her şey NFT’lere basılmıştır. Oyuncular oyun oynarken eşya elde edebilir, NFT pazarına girebilir ve bunları satabilir. Bu nedenle proje ekibinin amacı, oyun dünyasında yaşayan sanal bir ekonomi yaratmaktır.

Oyun geliştiricileri, NFT değerlerini yükseltmek için bir ödül sistemi tasarladı. Örneğin, NFT’lerinizi başka bir oyuncuya ödünç verirseniz, bir ücret (veya bunun yerine faiz oranı) alırsınız. Ayrıca oyun ekosisteminde, projeyle ilgili en son haberleri öğrenmek için katılabileceğiniz aktif bir Telegram topluluğu vardır.

Bu oyun için sırada ne var?

2022 yol haritası şu anda dört aşamadan oluşuyor:

  1. Faz 1: oyun geliştirme şu an itibariyle bu aşamada. Proje ekibi, oyundaki oyuncular arasında işlemlere izin verecek olan $BGS jetonunu başlatmak için sermaye artırıyor.
  2. Faz 2: İlk NFT satışı, PvE oyun moduyla birlikte başlatılacak. Bu aşamada geliştiriciler ayrıca NFT pazarını başlatmayı da bekliyor.
  3. 3. Aşama: PvP ve Turnuva modları hazır olacak ve oyuna tanıtılacaktır. İlk çevrimiçi sezon kampanyası resmen başlayacak.
  4. 4. Aşama: Son olarak, oyuncular NFT kiralama ve sentezlemeye erişecekler.

Polygonum – Bir hayatta kalma simülasyon oyunu

çokgen oyuncuların $POG jetonunu çeşitli amaçlarla takas edebilecekleri bir hayatta kalma simülasyonu NFT oyunudur. Bu, blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve bir NFT Marketplace içeren çevrimiçi bir açık dünya deneyimidir.

Oyun nasıl çalışır?

$POG tokeni, BSC’ye (Binance Smart Chain) dayalıdır ve madeni para sahiplerinin oyuna, pazara, NFT topraklarını alıp satmasına ve çok daha fazlasına izin verir. Kullanıcılar çevrimiçi oynayarak diğer oyuncularla savaşabilir, eşyalarını toplayabilir ve bunları pazarda satabilir. Ayrıca eşyalar üretebilir ve oyuncuların kaynak madenciliğine izin verilir.

Bu oyun için sırada ne var?

Geliştirme ekibi, akıllı sözleşmeler ve NFT Marketplace binası üzerinde çalışıyor. 2022’nin ilk çeyreğine kadar oyun, demo PC versiyonu olarak ilk alfa sürümüne sahip olacak. Bundan sonra, Q2 ve Q3 2022, oyunda daha fazla gelişme görecek ve yıl sonuna kadar resmi bir mobil lansmana ulaşacak.

2023 yılının ilk çeyreğinde, proje ekibi Haziran 2023’e kadar sanal gerçeklik (VR) uygulamasına sahip bir tarayıcı sürümü yayınlamayı umuyor.

2022’de Oyunlar ve NFT – Son düşünceler

Bu makalede bahsedilen üç oyun, bu sektörde gelecek yıl için umut vadeden birçok projeden sadece birkaçı. P2E formatının popülaritesi artıyor ve blockchain teknolojisi tarafından oluşturulan katılım düzeyinde yeni bir dönüm noktasına ulaşıyor.

En son makalelerimizle güncel kalın