Skip to main content
Kripto Haberleri

2022’de L1’lere karşı ETH ve BTC vs, S&P 500 üzerine Arcane Research

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

  • Arcane Research analistleri, önümüzdeki on iki aydaki en güçlü kripto anlatılarından birinin sözde “ETH katillerinin” performansı olacağına inanıyor.

  • Ayrıca Bitcoin’in S&P 500’den daha iyi performans göstereceklerini tahmin ediyorlar

Kripto araştırma platformu Arcane Research, 2021 yılında kripto piyasasının analizine ve kripto alanındaki diğer gelişmelere dayanarak 2022’de katman-1 platformlarının Ethereum’dan daha iyi performans görmeye devam edeceğini söylüyor.

Ethereum’a karşı katman-1’lere yönelik tahminleri dışında, şirketten gelen 2021’in nihai raporunda Bitcoin ve S&P 500, DeFi, NFTs pazarı, Cardano ve XRP’nin görünümü, “köpek parası savaşları” ve türevleri tarafından şiddetlenen meme coin çılgınlığına değinildi.

2022 tahmini: Katman-1’ler ETH’den daha iyi performans gösteriyor

Bir rapor Blockchain veri analizi ve araştırma firması The Weekly Update aracılığıyla 28 Aralık’ta piyasaya sürülen Solana, Avalanche, Terra Luna ve Fantom, önümüzdeki yıl daha fazla kazanç elde etmeye hazır ve bu bağımsız akıllı sözleşme ağlarındaki yerel jetonlar piyasadaki ETH’yi geride bırakmaya devam ediyor.

Firma, Solana ve diğer en iyi performans gösteren katman-1 ağlarının gelecek yıl boyunca yükseliş eğilimini korumasını beklediğini ve fiyat artış kullanımı ve sermaye girişleri tarafından şamandıralandı.

Bu ağlar, yerel jetonlarının fiyat performanslarını sürekli olarak yönlendiren gelişen ve hızlı büyüyen ekosistemlere sahiptir” dedi firma raporda.

ETH’yi geride bırakmaya devam etmesi beklenen bazı akıllı sözleşme platformlarının bireysel getirilerine bir bakış, Terra Luna’nın (LUNA) 2021’de% 14,823 oranında olduğunu, Fantom (FTM) ve Solana’nın (SOL) sırasıyla% 13,549 ve% 10,907 fiyat artışında 100x veya daha fazla olduğunu görüyoruz.

Ethereum’un yerli parası Ether (ETH) 2021’de %460 sıçrayarak Bitcoin’i (BTC) %73 ile geride bırakırken, akıllı sözleşme platformları Harmony (ONE) ve Avalanche (AVAX) yıl içinde 60 kez geri döndü. Harmony yılı %6,400’den fazla fiyat kazancıyla kapatmaya hazırlanıyor ve Avalanche %3,150’nin üzerinde artış gösterdi.

Bitcoin ve S&P 500 ve altın karşılaştırması

Bitcoin yıl içinde %73 civarında yükselirken, S&P 500 de takvim yılı için %28’lik bir getiriye bakarken rekor kapanışlara yükseldi. Bu arada altın, geleneksel enflasyon hedgesi olmasına rağmen, enflasyon anlatısının duygusallığa hakim olduğu bir yılda %-7’de negatif getiriye sahip.

Arcane Research, Bitcoin’in bu yıl borsaya ve güvenli liman varlığına karşı üçüncü bir yıllık performanstan daha iyi bir yıl geçirmek için yaptığı gibi hem S&P 500’ü hem de altını yeneceğini söylüyor.

Ama araştırmacılar da dikkat : “Bitcoin giderek daha fazla risk altındaki bir varlık gibi davrandı” dijital altın yerine etiketlendi.

Bu nedenle yatırımcıların borsa performansını izlemek isteyebileceği anlamına gelir. Analistler, hisse senetleri için yukarı yönlü ivmenin BTC fiyatının da geride olduğunu, S&P 500 için “kırmızı bir yılın” ise kripto para biriminin düşük performans göreceğini yazdı.

Altseason, NFTs ve metaverse üzerinde

Bitcoin’in 2021’deki çalışması şaşırtıcı olsa da, ısmarlama araştırma firması yılın hemen hemen altcoin’lere ait olduğunu söylüyor.

Kriptoda yılı özetleyen raporlarında, bu yılın “çoğu altcoin için uçan bir yıl olduğunu” ve segmente sermaye girişlerinin Bitcoin’in yılın ilk yarısındaki hakimiyetindeki düşüşe katkıda bulunduğunu belirtiyorlar.

Daha önce de belirtildiği gibi, ETH BTC’yi geride bıraktı ve diğer altcoinlerin çoğu da öyle. Örneğin, Binance Coin (BNB) yıl içinde %1,340’ın üzerinde değer kazanarak piyasa değerine göre hem Bitcoin’i hem de Ethereum’u ilk üç arasında gördü.

Firma ayrıca NFT’ler ve metaverse üzerinde de boğa gibi, iki anlatının 2021’de piyasa etkileşimlerine hakim olduğunu kaydetti. Bununla birlikte, Ethereum ağında gaz ücretlerinin artmasına neden olanın “NFT çılgınlığı” olduğunu ve tepkilerin katman-1 belirteçlerine olan ilginin arttığını söylüyorlar.