Skip to main content
Kripto Haberleri

2022’de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Altcoin

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

2021 Ethereum yılı ve 1. katman 2022 bunun bir devamı olacak, aynı zamanda 2. katman yılı olacak. 2022’de yatırım yapmak için en iyi 7 trend olan altcoin’e bir göz atalım.

Çokgen (MATIC)

Çalışan ve inanılmaz ölçümler gören proje katmanı 2, Poligon’dur (MATIC). Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.

MATIC bu nedenlerle listemizi bir numara yapıyor. MATIC günlük ortalama üç yüz bin aktif kullanıcının gönderdiği adresler. Polygon, 2022’de kullanıcı kazanmaya ve ivmesini artırmaya devam edecek. Polygon, ana akım kullanıcılar için yeterince ucuz.

İki numaralı neden web 3 ve akıllı sözleşmeler daha yeni başlıyor. Web 3 ve akıllı sözleşmeler bir dereceye kadar gelecek. Polygon, web 3 deneyleri için tercih edilen zincirdir ve kullanım durumları, ana akım kamuoyunu zincirlerde benzeri görülmemiş bir kullanım, NFT özellikli ve gelişen ekosistemlere sahip görmeye getiriyor.

Merkezi olmayan (MANA)

Bahsedilmesi gereken ikinci altcoin ise Decentraland (MANA). Decentraland (MANA), kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor.

Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland, Mart ayında podyum gösterileri, pop-up mağazaları ve parti sonrası partilerle metaverse moda haftası planlıyor. Moda 24-27 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek program, kullanıcıların modayı sanal bir ortamda görmelerine ve çevrimiçi avatarları için kıyafet satın almalarına olanak tanıyacak. Bu olaylarla, bu altcoin 2022’de büyük bir ivme kazanıyor.

SandBox (KUM)

Listedeki üçüncü aday The SandBox. Sandbox, kullanıcıların bir oyun şeklinde dijital varlıklar yaratmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına izin veren blok zinciri tabanlı bir sanal dünyadır. DAO ve NFT’nin güçlerini birleştirerek Sandbox, gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturur.

Dört büyük muhasebe şirketi PriceWaterhouseCoopers Hong Kong, The Sandbox’ta arazi satın aldı. Ethereum tabanlı bir VR ve metaverse platformu olan The Sandbox’ta sanal arazi satın aldılar.

Satın almanın değeri açıklanmadı: “TSatın alma, yenilikçi iş modelleri aracılığıyla değer yaratacak ve müşteriler ve topluluklarla etkileşim kurmanın yeni yollarını sunacak” dedi. Snoop Dogg hala bu projede.

Hayalet (FTM)

Katman 1’in ivme kazanmaya devam ettiğini ve F’yi görüyoruz.antom (FTM) bunun kanıtıdır. Fantom, kendi ısmarlama konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere DeFi hizmetleri sağlayan, yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik akıllı sözleşme platformudur.

Fantom ekosistemi 200’den fazla projeden oluşuyor. beta, iOS App Store’da mevcuttur ve ateştir. Bunun herkese açık süper kullanıcı dostu, harika UX UI ve uzaya gelen yeni insanlar olması bekleniyor. Büyük bir NFT ekosistemine sahipler. They, temelde Ethereum’un yaptığını yapıyorlar, ancak Ethereum olmaya çalışmıyorlar.

Ethereum (ETH)

Listedeki bir sonraki altcoin, kripto para birimi alanında büyük bir isim olan Ethereum (ETH). 18 milyar doları aşan başka zincir yok. Diğer tüm zincirler, Ethereum’dan daha fazla TVL’ye sahip değildir.

Sıfır olmayan Ethereum adreslerinin sayısı rekor seviyelere ulaştı, 71 milyonun üzerinde NFT’lerin patlaması ve popülaritesi. Bu, ETH’yi yenilmez olan güçlü bir madeni para yapar.

Bitcoin (BTC)

Bir sonraki para bir efsane, Bitcoin (BTC). Bitcoin hala dünya için çok değerli. Zincir içi ölçümler harika gidiyor, Kasım ayında oluşturulan Bitcoin cüzdan adresleri 1 milyon perakende satış noktasına ulaştı.

Bitcoin cüzdan adresleri Kasım ayında neredeyse 1 milyon arttı ve Bitcoin bir efsane olarak bir numara olarak kalacak ve başka herhangi bir madeni para tarafından değiştirilemez.

Aave (AAVE)

Listedeki son altcoin ise Aave (AAVE). Aave, insanların kripto para ödünç almasına ve ödünç almasına izin veren merkezi olmayan bir finans protokolüdür.

Borç verenler, dijital varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz kazanırlar. Borçlular daha sonra bu likiditeyi kullanarak bir flaş kredi almak için kriptolarını teminat olarak kullanabilirler.

Santrifüj, Aave’de Gerçek Dünya Varlık (RWA) pazarlarını duyurur, böylece kullanıcılar kriptonuzu gerçek dünya varlıklarıyla ödünç alabilir ve indirebilir. RWA pazarı, kullanıcıların kripto dışı varlıklara karşı getiri elde etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Buradan bir Binance hesabına kaydolun (%10 işlem ücretlerinde indirim): https://accounts.binance.com/en/register?ref=29171587

Daha fazla oku:

Telegram’da bize katılın

Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook’ta takip edin