Skip to main content
Kripto Haberleri

2022’de yayınlanması beklenen en iyi 10 proje

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Bu yılın başlarında, erken benimseyenlere token göndermek için 10 DeFi projesini hevesle bekliyorduk: OpenSea, DeFi Saver, Instadapp, MetaMask, Zerion, Opyn, Zapper, Set, dYdX, ParaSwap. Şimdiye kadar, bu 10 projeden 3’ü tokenlerini dağıttı ve binlerce dolar değerinde dijital varlık çekti.

top-10-token-ethereum-co-khanang-airdrops-in-nam-2022

Haziran ayında Instadapp, Ethereum ve Polygon’da Maker DAO, Compound ve Aave kullanıcılarına 11.000.000 INST gönderen listedeki ilk uygulama oldu. Ardından, Ağustos ayında, zincir üstü ticaret platformu dYdX, ilk kez kullanan kullanıcılarına toplam DYDX teklifinin %7,5’ini kaybedecek olan kendi tokenini duyurdu. Herhangi bir Airdrop planı planlamadığının kamuoyuna duyurulmasına rağmen, ParaSwap Kasım ayında düzenli kullanıcılara 150 milyon PSP dağıttı.

Bu yıl kullanıcılara hala token dağıtan yedi projeden bazıları umut verici görünüyor. MetaMask, bir airdrop’un başlatılmak üzere olduğunu defalarca belirtti, ancak giriş koşulları ve etkinliğin zamanlaması belirsiz. Zapper ve DeFi Saver gibi diğer projeler henüz aktif değil, ancak insanlar hala gelecekte bir airdrop için sabırsızlanıyorlar.

Uygunluk gereksinimleri gibi faktörlerin tahmin edilmesi zor olduğundan, özellikle bu yılın başlarında Airdrop’a yönelik bir dizi Sybil saldırısının keşfedilmesinden sonra, airdrop’lar garanti edilmez. Bununla birlikte, düşüşün önceki kayıtları, projedeki erken katılımcıların büyük olasılıkla hak ettikleri bir ödülü alacağını göstermiştir.

İşte 2022’de yayınlanması muhtemel en iyi 10 Ethereum tabanlı proje.

zkSync

zkSync, Ethereum için bir Katman 2 ölçekleme çözümüdür. ZK toplamasını kullanır ve birkaç Ethereum ölçeklendirme projesinden biridir. Erken benimseyenler, ETH’yi, NFT’leri şekillendirebilecekleri veya ağda başlatılmak üzere olan dApp’leri test edebilecekleri zkSync 1.0 ana ağına taşıyabilir.

Gelecekteki olası bir airdropa hak kazanmak için kullanıcılar, ETH’yi zkSync ana ağ cüzdanına aktarmayı deneyebilir ve takas işlemini UniSync test ağında gerçekleştirebilir.

zkSync, bir yönetişim belirteci aracılığıyla ademi merkezileştirmeyi planladıklarını doğruladı ve birçoğu bunun bir airdrop yoluyla erken evlat edinenlere dağıtılacağını düşünüyor.

StarkWare’den StarkNet

zkSync gibi, StarkNet de ZK Rollup ile yapılmış başka bir ölçeklendirme çözümüdür. StarkNet’in arkasındaki şirket olan StarkWare, dYdX, DeversiFi, Sorare ve Immutable X gibi bir dizi mevcut DeFi ve NFT protokolünü genişletme teknolojisini sağlar.

StarkWare ekibi bir airdrop başlatma konusunda sessiz kaldı, ancak bu fikri tamamen reddetmediler. StarkWare Discord sunucusunda, ekip üyeleri genellikle sembolik sorulara yanıt verir: “Yorum yok”. StarkWare’in ana girişimlerinden biri StarkNet’i merkezi olmayan hale getirmektir ve bunu yapmanın en popüler yollarından biri de yönetişim belirteçleri vermektir.

Son zamanlarda, StarkNet Alpha, geliştiricilerin 2022’de piyasaya sürülmeden önce ağ üzerinde uygulamalar oluşturmasını sağladı. Hazırlık aşamasında, kullanıcılar uyumlu tarayıcı uzantısı cüzdanlarından biri olan Argent’ı bilgisayarlarına geri indirmek için ilk StarkNet’i kullanabilirler.

StarkWare üzerinde çokça düşünüldüğü için gelecekte bir token ve muhtemelen bir airdrop olacağına inanılıyor.

zikzaklı

ETH’den zkSync’e geçiş yapanlar için yeni adım veya StarkNet’in ZigZag üzerinde bazı işlemler yapması gerekiyor.

ZigZag, zkSync ve StarkNet Alpha tabanlı ilk merkezi olmayan borsadır. Hala geliştirmenin ilk aşamalarında ve yalnızca belirli ticaret çiftlerini destekliyor, ancak görünüşe göre ZigZag, ZK toplamasına dayalı Katman 2 çözümlerinde sunulan protokollerden daha dikkat çekici bir başlangıç ​​yapıyor.

Söylentiye göre, erken katılımcıların gelecekte borsa token çıkardığında bir airdrop alabilecekleri.

Söz sahibi

Ethereum Layer 2 çözümleri konusuna devam etmek için, iyimser bir toplama olan Arbitrum, bir airdrop için en uygun projedir.

Bu tahmin, Avalanche için popüler bir token köprüsü olan Good Bridging’in, fon transferi için köprüyü kullanan kişilere token teklifinin %100’ünü düşürmesiyle başladı. Arbitrum kullanıcılarının gelecekte benzer bir airdropu dört gözle bekleyebilecekleri tahmin ediliyor.

Arbitrum’un arkasındaki şirketin kurucu ortağı Offchain Labs, Ed Felten, bir arbitrum belirteci olacağına inanmadığını kamuoyuna açıkladı. Ancak, bu hala insanların spekülasyonlarını durdurmadı. Birinin Arbitrum köprüsü üzerinden birden fazla cüzdandan az miktarda Ethereum göndererek gelecekteki bir Arbitrum airdropu için bir Sybil saldırısı girişiminde bulunduğuna dair kanıtlar var.

iyimserlik

İyimserlik, Ethereum’u ölçeklendirmeyi amaçlayan başka bir İyimserlik toplama projesidir. Arbitrum’da olduğu gibi, insanlar hala Optimistic Ethereum’a bağlanan ve DeFi uygulamalarıyla etkileşime giren insanlar için bir airdrop üzerinde spekülasyon yapıyor. Şimdiye kadar, Synthetix, Synapse ve Uniswap, Optimism üzerinde konuşlandırıldı; Kullanıcılar, bu protokoller aracılığıyla işlem yaparken Airdrop’a katılmaya uygun değildir.

İyimserlik ekibi hala tepkisiz olsa da, birçoğu erken girenler için bir jeton jetonunu umuyor.

atlama protokolü

Ethereum Layer 2 çözümlerinin airdrop uygulaması beklenirken, onları atlama protokolü gibi birbirine bağlayan bir köprü de iyi bir aday gibi görünüyor. Hop, Ethereum’u Arbitrum, Optimism, Polygon ve xDai ile bağlayan ölçeklenebilir bir toplamadan toplamaya köprüdür.

Söylentiye göre atlama protokolü köprüsünün kullanılması, likidite sağlanması ve likidite sağlayıcısı tarafından jetonların stake edilmesi, kullanıcılara gelecekteki airdrop’a katılma hakkı veriyor.

Arbitrum ve Optimism’den gelen airdroplar hakkında spekülasyon yapmak isteyenler Hop kullanarak 3 airdrop’a da aynı anda katılmaya hak kazanabilirler. Kullanıcılar, Arbitrum’a token gönderebilir ve ardından Ethereum gaz ücretlerinden tasarruf etmek için bunları Optimism’e bağlayabilir.

Hop Protocol’ün potansiyel yönetim belirtecine ek olarak, köprü kullanıcıları da diğer airdroplara katılmaya hak kazanır. Enstrümantal Finans kısa süre önce, uygun Hop Protokolü kullanıcıları ile birlikte 5 Ağustos ile 25 Kasım arasında çapraz katman ve zincirler arası stratejilere katılanlar için bir airdrop duyurdu.

Fored Ape Yat Kulübü

Ethereum’un Katman 2 çözümlerinden başlayarak, havadan indirileceği söylenen bir sonraki proje, en çok aranan NFT koleksiyonlarından birinin sahipleri için: Bored Ape Yacht Club. Projenin Twitter hesabı, Ekim ayında token lansmanını duyurdu ve belki de 2022’nin ilk çeyreğinin etkinliğin zamanı olacağını belirtti.

Bored Ape Yat Kulübü sahiplerinin jeton airdropunu alıp almayacağı hala belirsiz. Ama gerçekleşme olasılığı çok yüksek. İkincil piyasada Bored Ape’in yüksek fiyatlarını karşılayamayanlar, gelecek airdrop’u almaya hak kazanan Bored Ape Kennel Club ve Mutant Ape Yacht Club yan projelerine katılabilirler.

İnek takası

CowSwap, Gnosis V2 protokolüne dayalı ilk merkezi olmayan değişimdir. Kullanıcıların sıfır gaz siparişleri, eşler arası ödemeler veya herhangi bir zincir üstü likidite kaynağı kullanarak jeton alıp satmasına olanak tanır.

Airdrop söylentileri bir süredir Twitter’da ve CowSwap ve Gnosis topluluklarında dolaşıyor. Protokol belirtecini iyileştirmeye yönelik bir öneri de Gnosis forumunda dikkat çekti.

CowSwap jetonu kullanmaya karar verirse, Gnosis Protocol jeton sahipleri de Airdrop için uygun olabilir.

kesme makinesi

Clipper, hava yoluyla bırakılabilen başka bir merkezi olmayan borsadır. Bu, kaymayı azaltmak için 10.000 doların altındaki token takaslarında uzmanlaşmış bir perakendeci borsasıdır.

Clipper airdropu, bu listedeki diğer projelerin çoğundan daha spekülatif, ancak bunun birkaç işareti var. Clipper’ın henüz bir belirteci olmamasının yanı sıra, gelecekte protokolü dağıtmak için belirteçler sunabilmesi için bir DAO uygulayacağını duyurdu.

Alım satım yapmak veya likidite sağlamak için borsayı kullanmak, kullanıcıları gelecekte token ödülleri almaya hak kazanabilir. Ethereum’daki yüksek gaz ücretlerinden kaçınmak isteyenler, bu potansiyel airdrop’ta potansiyel olarak yer almak için Polygon’u değiştirebilirler.

durdurulamaz alanlar

Kasım ayının başında Ethereum Name Service’ten beklenmeyen airdroptan sonra soru, diğer blockchain alan adları sağlayıcılarının aynı yolu izleyip izlemeyecekleri.

Durdurulamaz alan adları, ENS’nin Ethereum’da “.eth” alan adlarını sunduğuna benzer şekilde, Ethereum ve Poligon üzerinde “.crypto” alan adları sunar. Protokolün şu anda bir jetonu yok, bu da onu gelecekte airdrop yapacak projeler listesinde en iyi aday yapıyor.

ENS’den farklı olarak, Durdurulamaz Alan Adları, yenileme ücreti olmadan bir alan adı satın almak için yalnızca bir kerelik ödeme gerektirir. Protokol jeton vermeye karar verirse, durdurulamaz alan sahiplerinin gelecekteki Airdrop ödülleri için uygun olması muhtemeldir.

sonsöz

2021’in başlarında, DeFi protokolleri, Airdrop’un uygulayabileceği en umut verici projeler gibi görünüyor. Beklendiği gibi, en karlı airdroplar esas olarak Ethereum’daki DeFi projelerinden geliyor.

Ethereum Layer 2 çözümleri ve çapraz zincir köprüler 2022’ye kadar trend olacak. Bu listedeki isimlere ek olarak, gelecek yıl boyunca ek Ethereum ölçeklendirme çözümlerine katılmak, Airdrop’a ulaşma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için harika bir seçenek olabilir. Ayrıca, Ethereum’un yanı sıra Cosmos, Avalanche ve Solana gibi diğer ekosistemleri araştırmak da erken benimseyenleri ödüllendirme potansiyeline sahiptir.

Jeton ödüllerine ek olarak, bu gelişen teknolojiler hakkında bilgi edinmek aynı zamanda herkes için bir öğrenme deneyimidir. Erken bir katılımcı iyi getiriler sunabilirken, hala geliştirmenin ilk aşamalarında olan protokolleri kullanmanın riskleri vardır.