Skip to main content
NFT Haberleri

2022’nin En İyi 5 NFT Oyunu ve Şimdi Satın Alınacak En İyi Yeni Oyun NFT’si.

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Oyun dünyası, blok zincir teknolojisi ve kripto oyunları kazanmak için oynama sayesinde büyük bir değişim yaşıyor. Geleneksel oyunlarda oyuncular çoğunlukla ödemek kazanmak veya en fazla ücretsiz oynamak ve elde ettikleri oyun içi varlıkların gerçek dünyada hiçbir değeri yoktur. Ancak, oyun oynamayı kripto para birimiyle birleştiren bir oyun ve finans portmanteau olan GameFi’nin ortaya çıkmasıyla durum farklılaştı. Artık oyuncular para kazanmak için oyun oynayabilirler.

Silahlar, oyun karakterleri veya giysiler (deri olarak da bilinir) olsun, oyuncular tarafından edinilen oyun içi varlıklar artık dış dünya için ekonomik öneme sahip olabilir. Bu oyun içi varlıklar, takas edilemez tokenlerdir (NFT’ler) ve NFT pazarlarında ve kripto değişim sitelerinde alınıp satılabilir.

Şimdi Oynanacak En İyi NFT Oyunları + Listeye Bir Heyecan Verici Yeni Gelen

Sadece 2021’de NFT pazarı 41 milyar dolar değerinde olduğundan, takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler) yavaş yavaş popülerlik kazanıyor. 2023 için Yeni Trendler. Bununla, NFT oyunları yeni altın madenidir ve bazıları oynamaya başlamak için ilk karakterleri satın almanızı gerektirse de, oynaması ücretsiz oyunlar olarak bilinen diğerleri bunu gerektirmez. İşte en iyi NFT oyunlarından yedi tanesi:

 1. eksen sonsuz
 2. Sandbox
 3. Tanrılar Zincirsiz
 4. merkezsiz
 5. kıymıklar

Bunları tek tek kontrol edelim, ama önce – yeni bir Metaverse NFT koleksiyonuna bakalım.

MetaBlaze: MetaBlaze’in çarpıcı, yardımcı programlarla dolu NFT sanat ve p2e oyunlarından oluşan dünyasının, Web3 dünyasını dolaşanlar için bir hazine olması bekleniyor. MetaBlaze NFT’leri Şu anda 15 Ekim olarak belirlenen MetaGoblin NFT serisinin resmi nane tarihi ile ön satış ortamında erişilebilir.inci, ve OpenSea NFT Marketplace’te yer alacak. P2E Oyun Firması, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) Binance ve daha fazlası gibi mavi çipli kriptolar kazanmak için oynayabileceğiniz sürükleyici ve etkileşimli deneyimler sunar. MetaBlaze, sizi Galaxia Blue’nun uçsuz bucaksızlığını keşfeden etkileyici dünya inşası ve zengin anlatılarla iç içe geçmiş çarpıcı NFT sanatı ve NFT odaklı oyunlar dünyasına getiriyor.

 1. eksen sonsuz: Axie Infinity, kripto oyunları kazanan ilk oyunlardan biridir ve Gamefi sektöründe pazar lideridir. Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş NFT tabanlı bir kripto oyunudur. İçinde eksen sonsuz, oyuncular dijital evcil hayvanlar toplar ve onları doğurur. Bu evcil hayvanların tümü takas edilebilen NFT’lerdir. Axie Infinity oynamaya başlamak için en az üç Axies satın almanız gerekir.Axies, Axie Infinity’deki dijital evcil hayvanlardır ve farklı şekil, boyut ve renklerde gelirler. Şu anda Axie Infinity’de her biri kendi ortamına ve Axies türüne sahip altı bölge var. İlk üç Eksen, ETH kullanılarak Genesis Plaza’dan satın alınarak elde edilir. Bundan sonra oyuncular, farklı özelliklere sahip yeni Eksenler oluşturmak için Eksenlerini yetiştirmeye başlayabilirler.
 2. Sandbox: Sandbox, dikkate değer başka bir NFT oyunudur. İçinde Kum havuzu, oyuncuların oyunlarını kodlamadan oluşturmalarına izin verilir. Bir oyuncu, bir oyunda dijital sanat eserleri (NFT’ler) yaratarak ve bunları satarak veya oyunlar yaratarak ve diğer oyunculardan bunları oynamaları için ücret alarak para kazanır. Oyun, oyuncuların istediklerini yapabilecekleri birkaç arazi parçasından oluşur. İlk olarak 2011 yılında bir mobil oyun olan oyun, 2018 yılında blockchain teknolojisine entegre edilerek oyuncuların oyunlarını ve sanatlarını yaratıp kazanabilmeleri sağlandı.
 3. Tanrılar zincirsiz: Gods Unchained, oyuncuların diğer oyuncularla kart satın almasına, satmasına ve takas etmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı bir kart oyunudur. Oyun, Ethereum blok zincirinde depolanan Gods Tokens’ı ($GODS) kullanır. Gods Unchained, oyuncuların kart desteleri oluşturmasına ve heyecan verici PvP eşleşmelerinde diğer oyuncularla savaşmasına olanak tanır. Oyun ayrıca oyuncuların Gods kartlarını ve NFT’leri alıp satabilecekleri bir pazaryere sahiptir. Gods Unchained, blockchain teknolojisinin ve NFT’lerin gücünü kullanan ilk kripto oyunlarından biridir. Oyun, Gods Tokens kazanmanın ve skor tablolarında tırmanmanın eğlenceli ve heyecan verici bir yoludur. İster sıradan bir oyuncu, ister sert bir rakip olun, Gods Unchained’in keyifli bir oyun deneyimi sunacağından emin olabilirsiniz.
 4. Merkezsiz: Decentraland, arazi parsellerinin NFT’ler olduğu ve oyuncuların arazi parselleri alıp satarak kazandığı Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir başka harika NFT oyun platformudur. Decentraland para birimi $MANA, değişim platformlarında diğer kripto para birimleri ile değiştirilebilir. Decentraland oyuncuları ayrıca kendi oyunlarını kurabilir ve katılan bir kullanıcıdan MANA kazanabilir. Ayrıca oyuncular Decentraland’daki kumarhanelerde oynayabilir ve kazanabilirler. Decentraland’da bir parsel 1.000 dolara satılabilir.
 5. Kıymık Toprakları: Splinterlands, oyuncuların Splinterlands kartlarını kullanarak birbirleriyle savaşmalarını sağlayan dijital bir tahsil edilebilir oyun kart oyunudur. Splinterlands’de oyuncular kart toplayabilir ve oyunda diğerlerine karşı oynayabilir. Her kartın (NFT) farklı özellikleri vardır ve bazıları diğerlerinden daha iyidir. Splinterland’ın web sitesine göre, oyunu başlattıklarından beri 6 milyon dolardan fazla ödül ödediler. Oyuncular, sahip olmadıkları takdirde başka bir oyuncudan da bir kart ödünç alabilir ve kazancı paylaşabilir. Splinterlands, arkadaşlarınızla toplamanın ve oynamanın benzersiz ve eğlenceli bir yoludur.

NFT GAMING’E NASIL BAŞLANIR?

Piyasadaki en iyi NFT oyunlarından bazılarını öğrendikten sonra, nasıl başlayacağınız konusunda kafanızda sorular doğabilir. Endişelenmeyin, işte adım adım basit bir kılavuz.

 1. Kendine bir kripto cüzdanı al: Kripto oyunları oynamaya başlamadan önce bir kripto cüzdanı edinmelisiniz. Kripto cüzdan, dijital varlıkları alıp satmanıza ve saklamanıza olanak tanır. Bu tür kripto cüzdanlara örnek olarak şunlar verilebilir: metamaskeve Trust Wallet.
 • Bir oyun seçin: Kripto cüzdanı oluşturduktan sonraki adım, oynamak istediğiniz NFT oyununu seçmektir. Bir oyun seçtikten sonra oyun hakkında kapsamlı bir araştırma yapın.

NFT oyun koleksiyonu gün geçtikçe daha fazla proje başlatılarak artıyor. Farklı oynanışa sahip farklı NFT oyunları var ve beğendiğinizi bulacaksınız. Rol yapma oyunları, kart oyunları, savaş oyunları ve çok daha fazlası var.

 • Gerekli kripto jetonunu veya NFT’yi satın alın: Çoğu NFT oyunu, Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur. Bu nedenle, büyük olasılıkla biraz ihtiyacınız var Ethereum belirteçleri (ETH) başlamak. Oynamaya karar verdiğiniz oyun hakkında kendi araştırmanızı yapın ve başlamak için gerekli varlıkları satın alın.

NFT oyunları hızla gelişiyor ve geleneksel oyunları geride bırakıyor. Sadece oyun oynamak ve eğlenmek için değil aynı zamanda para kazanmak için de bir fırsattır. Sadece evde oyun oynayarak binlerce dolar kazanılabilecek bu oyun ve kripto birleşimi Blockchain teknolojisi ile mümkün oldu. Ayrıca GameFi henüz emekleme aşamasında olduğundan, keşfedilecek çok fazla potansiyel var.

Posta 2022’nin En İyi 5 NFT Oyunu ve Şimdi Satın Alınacak En İyi Yeni Oyun NFT’si. ilk ortaya çıktı NFT Haberleri Bugün.