Skip to main content
Kripto Haberleri

4 Ocak Teknik Analiz: BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT, DOGE

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC) fiyat hareketi yeni yılın ilk birkaç gününde dalgalı bir seyir izledi ve 50.000 dolar psikolojik seviyesinin altında zayıflamaya devam ediyor. Kripto Açgözlülük ve Korku Endeksi, 29/100 değeriyle korku bölgesinde.

Zincir üstü analitik platformu Ecoinometrics, aşırı kaygı dönemlerinin nadiren uzun sürdüğünü, yani “genellikle 30 güne kadar sürdüğünü” söylüyor.

Bitcoin, ünlü uzmanlar tarafından desteklenmeye devam edecek. Wharton Finans Okulu Profesörü Jeremy Siegel söz konusu CNBC ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in milenyum kuşağının (1981 ve 1996 yılları arasında doğmuş) kafasında bir enflasyon koruması olarak altının yerini aldığını söyledi.

Bilgili yatırımcılar, fiat para birimlerinde olası bir düşüşe karşı portföylerini korumak için Bitcoin’e yöneldiler. Macar milyarder Thomas Peterffy Bağış yapmak Fiat para biriminin “ufalanması” durumunda, kendi portföyünüzün %2 ila %3’ünü bir riskten korunma olarak kriptoya koyun.

Bitcoin bölgeye bağlı promosyonlardan vazgeçip bir trend başlatabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para birimi tablosuna göz atalım.

BTC teknik analizi

Bitcoin’in 20 günlük EMA’yı (48.449 $) kıramaması, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da ayılara avantaj sağlıyor.

şimdi-04-1-fan-tich

BTC / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Şimdi ayılar, fiyatı 45.456 dolarlık güçlü desteğin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olmaları ise düşüş trendinin devam ettiğini gösterir. İlk olarak, BTC/USDT çifti 4 Aralık’ın düşüğü 42.000 dolara düşebilir ve bu seviyeyi kırarsa bir sonraki durak 40.000 dolar olabilir. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında ne kadar uzun süre kalırsa, düşüş olasılığı o kadar yüksek olur.

Tersine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların geri dönmeye çalıştığını gösterir. Bundan sonra parite, güçlü bir engel olarak hareket edebilecek 50 günlük SMA’ya (51,938 $) geri dönebilir. Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarırsa, trendin tersine döndüğünü gösterir. Bundan sonra parite 60.000 dolara tırmanabilir.

ETH’nin teknik analizi

Ether’in (ETH) 3.643.73 dolardan 3.503.68 dolara yükselişi, ayıların zorlandığı 20 günlük EMA’ya (3.899 dolar) ulaştı.

şimdi-04-1-fan-tich

ETH / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar kademeli olarak düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar tekrar ETH/USDT çiftini destek bölgesinin altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, parite 3.270 dolara ve 2.800 dolara kadar inebilir.

Tersine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, düzeltmenin bitebileceğini gösterir. Bundan sonra parite 4.488 dolara tırmanabilir

BNB. Teknik Analiz

Binance Coin (BNB), güçlü destek alanından 500 dolardan sıçradı ve toparlanmanın dirençle karşı karşıya olduğu 20 günlük EMA’yı (536 dolar) vurdu. Her iki hareketli ortalama da düştü ve RSI negatif bölgede, bu da ayılara hafif bir avantaj sağlıyor.

şimdi-04-1-fan-tich

Günlük BNB / USDT Grafiği | Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB / USDT çifti 575 USD direncine yükselebilir ve bu da yine sert bir direnç görevi görebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse çift, konaklamalarına 500$-575$ aralığında birkaç gün daha ekleyebilir.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti tekrar 500 doların altına getirmeye çalışacak ve başarılı olurlarsa satışlar yükselebilir ve parite 450 dolara yeni bir düşüş eğilimi başlatabilir.

SOL. teknik Analiz

Solana (SOL), son birkaç gündür 167,88 dolar ile 20 günlük EMA (180 dolar) arasında işlem görüyor, ancak bu dar aralıklı ticaretin uzun sürmesi pek mümkün değil.

şimdi-04-1-fan-tich

Günlük SOL / USDT grafiği | Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalama da düştü ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 167,88 doların altına çekerse SOL/USDT çifti 148,04 dolara ve ardından 120 dolara düşebilir.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 204,75 dolara yükselebilir. Bu seviye tekrar direnç görevi görebilir, ancak boğalar bu bariyeri kırarsa çift kamanın direnç çizgisine yükselebilir.

ADA’nın teknik analizi

Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA (1.37 $) yakınında işlem görüyor ve boğalar ve ayılar arasında bir çıkmaz sokak gösteriyor.

şimdi-04-1-fan-tich

Günlük ADA / USDT Grafiği | Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine iterse, ADA/USDT çifti 1,59 dolar direncine yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi azalan kanalın direnç seviyesine itebilir.

Boğaların düşüş trendinin sona erdiğini belirtmek için fiyatı kanalın üzerinde tutması ve tutması gerekiyor. Tersine, ayılar tekrar pariteyi 1.18 doların altına çekmeye çalışacak ve fiyat mevcut seviyelerden düşerse kritik desteği 1 dolarda yeniden test edecek.

Teknik XRP analizi

Ripple (XRP) 0,80 dolardan toparlandı, ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,87 dolar) üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

şimdi-04-1-fan-tich

XRP / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar XRP/USDT çiftini 0,75 dolardaki güçlü desteğe doğru çekmeye çalışacak. Bu seviye kırılırsa parite 0,60 $ gibi düşük bir düşüş trendinin bir sonraki aşamasına başlayabilir.

Tersine, fiyat hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa parite 1 dolara yükselebilir. Bu seviye güçlü bir direnç olarak hareket edebilir ve fiyat bu seviyeden düşerse parite birkaç gün daha ile sınırlı olarak depresif kalabilir.

1 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bitebileceğini gösterebilir. Bundan sonra parite 1,41 dolara doğru yürüyüşe başlayabilir.

LUNA’dan teknik analiz

Terra (LUNA) yükseliş trendinde. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

1641261765 257 4 Ocak Teknik Analiz BTC ETH BNB SOL ADA XRP

Günlük LUNA / USDT grafiği | Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 93.81 dolardaki küçük direncin üzerine itmeye çalışıyor. Fiyat bu seviyenin üzerinde kalırsa, LUNA / USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 103.60 $’ı yeniden test edebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin devamına işaret edebilir.

Parite önce 135.26 dolara, ardından 150 dolara kadar çıkabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (83 dolar) altına düşerse, fiyat daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini verebilir. , sonraki hedef 50 günlük SMA (66.) USD).

AVAX tarafından teknik analiz

Avalanche (AVAX), 98 dolarlık destekten sıçradı ve 31 Aralık’ta hareketli ortalamanın üzerine çıktı, ancak boğalar henüz düşüş trendi çizgisini kırmadı. Bu, ayıların agresif bir şekilde bu seviyeyi savunduklarını gösteriyor.

şimdi-04-1-fan-tich

AVAX / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse AVAX/USDT çifti 98 dolara kadar düşebilir ve bu seviyenin altında bir kırılma 75,50 dolara düşüşün kapısını aralayabilir.

Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan yükselirse, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve tüccarların aşağı yönlü alım yaptığını gösterir. Bu, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırmalıdır.

Bundan sonra, parite 128 dolara geri dönebilir, bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 177,50 dolar hedefi olan ters bir baş ve omuz modelini tamamlayabilir.

Teknik DOT analizi

Polkadot (DOT), 2 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (28 $) üzerine yükseldi ve şimdi boğalar genel direnci 31.49-32.78 $’da kırmaya çalışacak.

şimdi-04-1-fan-tich

DOT / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

20 günlük EMA sabit ve RSI alıcıların geri dönüş aradığını göstererek pozitif bölgeye sıçradı. Boğalar fiyatı 32,78 doların üzerine çıkarsa DOT/USDT çifti 40 dolara yükselebilir.

Fiyat genel direnç alanından aşağı doğru hareket ederse, paritenin birkaç gün daha 22.66 dolar ile 31.49 dolar arasında konsolide edebileceğini gösteriyor. Ayıların düşüş trendinin bir sonraki aşamasına başlamak için fiyatı 22.66 doların altına çekmesi ve tutması gerekecek.

DOGE teknik analiz

Dogecoin (DOGE), 20 günlük EMA’dan (0,17 $) sıçradı ve ayılardan güçlü bir dirençle karşı karşıya kaldı. Hareketli ortalamalar düşmeye devam ediyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor.

1641261769 595 4 Ocak Teknik Analiz BTC ETH BNB SOL ADA XRP

Günlük DOGE / USDT Grafiği | Kaynak: TradingView

Satıcılar şimdi fiyatı 0,15 dolara indirmeye çalışacaklar. Fiyat bu seviyelerden geri dönerse, boğalar tekrar DOGE / USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine itmeye çalışacak. Eğer öyleyse, parite 0.19 dolardan genel dirence geri dönebilir.

0.19 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış fiyatı, boğaların oyuna geri döndüğünün ilk işareti. Parite önce 0,22 dolara, ardından 0,24 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat 0.15 doların altına düşerse düşüş trendi devam edebilir. Parite 0.13 dolara düşebilir ve ardından 0.10 dolardan psikolojik seviyeye kayabilir.

Coin fiyatlarını buradan görebilirsiniz.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sorumluluk Reddi: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar bir karar vermeden önce dikkatlice araştırmalıdır. Yatırım kararlarınızdan biz sorumlu değiliz.

SN_Nur

Cointelegraph’a göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin