Skip to main content
Kripto Haberleri

#9 Sailor Mars feat ile Kozmik Convos.

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Zaten 9.Kozmik Convos’tayız, yılın sonuncusu. Umarım mutlu bir Noel geçirmişsinizdir ve yeni yıla pozitif enerji ve belki biraz daha kilo ile başlayabilirsiniz. Geçen yıl NFT’ler için iyi bir yıldı. Yolculuğuma bu yıl kendim başladım. Birçok güzel sanatçı ve koleksiyoncuyla tanıştım ve zaten çok fazla sanat eseri topladım. Gelecek yıl olacaklar için çok heyecanlıyım. Benim de bazı ilginç gelişmeler var ve size söylemek için sabırsızlanıyorum! Birlikte harika bir yıl olsun!

Yılın son ama en az sanatçısı Rik Lee. Rik’i Twitter üzerinden tanımam gerekiyor (çoğu sanatçıyla tanıştığım gibi, haha)! Çalışmaları birçok ilham kaynağı içerir, ancak en büyük ilham kaynağı günlük yaşamdır. Bazen her gün sanatı için hangi kıyafetleri seçtiğini görmeyi seviyorum. İllüstratör olarak yılların tecrübesi ve çalışkan tavrıyla, sanatsal ve finansal özgürlük hedefine ulaşma yolunda iyi olduğunu düşünüyorum. Koleksiyonunun yıllar içinde nasıl genişlemeye devam ettiğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Rei: Merhaba Rick. Güzel sanatın arkasında kimin olduğunu çok merak ediyorum. Bana kendinden biraz daha bahsedebilir misin?

Rik: Merhaba Rei! Tamam, nadiren kimseye söylediğim bir şeyle başlayacağım; Tam adım Richard George Barnett Lee. Çocukluğumdan beri herkes bana Rik derdi. Yeni Zelanda’da Paraparaumu adında bir yerde doğdum. Melbourne, Avustralya’da büyüdüm ve şu anda Bali, Endonezya’da yaşıyorum ve çiziyorum. İnsanlar sorduğumda Avustralya’dan geldiğimi söylüyorum çünkü hayatımın çoğunu orada geçirdim ama aslında Avustralya kanım yok. Annemin ailesi Yeni Zelandalı, babamın ailesi İngiltere’den. Çocukken çizim, kaykay ve sörf takıntım vardı. Her gün dışarıda mahalleyi parçalıyordum ve yaramazlık yapıyordum ama geceleri beni odamda sessizce ve memnun bir şekilde çizim yaparak bulabilirdiniz. Eskiz defterinden sonra eskiz defterini doldurdum ve sonsuza dek hikayeler ve karakterler hayal ediyordum. Aklıma gelmişken, o kadar da değişmemiş! Hala çizim, kaykay ve sörf takıntım var ve hala sonsuza dek hayal kuruyorum.

Grafik tasarım okudum ama mezun olduktan sonra illüstratör olarak yapmaya odaklandım. Dürüst olmak kolay bir yol değildi. Yıllarını çok uzun günler ve gece geç saatlere kadar çalışarak geçirdim. İzin yok. Melbourne ortak ev yatak odamda / stüdyomda çizim, kazıma ve bir mola umuduyla. Ancak, sıkı çalışma, sebat, azim ve biraz şansla, sevdiğim bir şeyi yaparak yavaş ama emin adımlarla sevdiğim bir kariyer ve yaşam tarzı inşa ettim. Bu günlerde, eşim Regina ve 3 köpeğimiz, Tiaki, Susu ve Hindistan ile birlikte inşa ettiğimiz güzel evde sahilde yaşıyorum.

Rik Lee

Rei: Sanat yapmaktan başka en sevdiğiniz şeyler nelerdir?

Rik: Reggie ve köpeklerle takılıyorum. Sörf. Seyahat. Kahve içiyor. Bir içkinin tadını çıkarmak ve arkadaşlarla iyi bir sohbet etmek. Plak çalmak ve kötü dans etmenin.

Rik Lee

Rei: Sanatını nasıl yapmaya başladığını anlatsa mı? Özel tarzınız yıllar içinde nasıl gelişti?

Rik: Bir pastel boyayı alır almaz çizmeye başladım! Babam eve, mutfaktaki annelerimin ayaklarının altına yaydığım ve destansı uzay gemisi savaşlarını çizdiğim büyük kağıt rulolarını getirirdi: Uzaylılar, UFO’lar, lazer ışınları, işler. Bayıldım! İlk gençlik yıllarımda kaykaycılığa çok başladım. Arkadaşlarım ve ben patene ve punk rock müzik, sokak giyimi, fotoğrafçılık ve sanat gibi alt kültürle ilişkili her şeye takıntılıydık. Bu 90’lardaydı ve o sahnelerde çok güzel şeyler oluyordu. Bana çok ilham veren tüm kaykay dergilerini toplardım. En sevdiğim patenciler gibi giyinmeye, aynı müziği dinlemeye ve kaykay güvertelerindeki tasarımlar gibi sanat eserleri çizmeye çalışırdım. Raymond Petittbon ve Jim Phillips gibi çalışmalarına hayran olduğum o dünyadan sanatçılar keşfettim, bu da bana benzer, grafik bir illüstrasyon tarzında çizmeyi denemem için ilham verdi. Liseden sonra grafik tasarım okudum ve dijital olarak çizmeyi öğrenirken illüstrasyon becerilerimi geliştirmeye devam ettim. O zamanlar, okula giden trene binerdim ve diğer yolcuların kıyafetlerini çizerdim, bu da moda illüstrasyonlarına ilgiye yol açtı. İnsanları çizmeye başladım, özellikle kadınlar ve portre becerilerimi geliştirmeye odaklandım.

Öyle… Uzun lafın kısası, sanatım gerçekten tüm bu etki ve ilgi alanlarının büyük bir karışımı. Grafik sanat sevgisini moda illüstrasyon ve portreci ile birleştirdime. Kalem ve pastel gibi geleneksel malzemeleri dijital tekniklerle karıştırıyorum. Teknik becerilerimi geliştirirken işim gelişiyor. Bu sürekli, devam eden bir süreç ve neredeyse her dakikayı seviyorum!

Rik Lee

Rei: Sanatınızı oluşturmak için ilham kaynaklarınız nelerdir?

Rik: O kadar çok var ki! En büyük ilham kaynağım günlük yaşam. İnsanları, fiziksel çeşitliliğimizi ve iç karmaşıklıklarımızı kutlamayı seviyorum. Resim yaparken müzik ve kahveden ilham alıyorum.

Rei: Sanatınızda her gün ne kadar süre çalışıyorsunuz ve bu süreç tam olarak nasıl işli?

Rik: Gençken ve kariyerimi kurarken çılgın çalışma saatleri tutardım. Şimdi, daha sağlıklı bir iş / yaşam dengesini korumaya çalışıyorum. Köpekler beni sabah 6 civarında uyandırıyor ve ben kalkıp hemen dışarı çıkıyorum. Günümü açık havada geçirerek geçirmeyi seviyorum. Çalışma günüme sabah 9-10 civarında başlayacağım ve genellikle 18:00 veya 19:00’a kadar stüdyomdayım. Buzdolabında ne olduğunu görmek, köpekleri kovalamak, sörfü kontrol etmek veya bir arkadaşımla bir içkinin tadını çıkarmak için küçük molalar vereceğim, ama çoğu zaman çiziyorum. Geceleri nadiren çalışırım; Bunun yerine akşamları Regina ve 3 köpeğimizle güzel yemekler pişirmeyi ve uzanarak geçirmeyi seviyorum.

Sürecime gelince, kahve yapıyorum, müzik yapıyorum ve sadece… iş. Her zaman yapacak bir şey vardır. Eğer meşgul olursam, iyi fikirlerin ve ilhamların eninde sonunda bana geleceğini görüyorum. Bazı günler diğerlerinden daha iyidir, ama her şey ortaya çıkmakla ilgilidir. Her gün geliyorum, hafta sonları da dahil. Yaptığım işi sevmem iyi bir şey!

Rik Lee

Rei: Sanatınızla aktarmak istediğiniz belirli bir havanız var mı?

Rik: Çalışmalarım içinde hikayeler anlatmayı severim, bu yüzden her zaman güçlü bir anlatı unsuru vardır. MADWORLD koleksiyonum, kendi içimizde taşıdığımız hüzünlü, güzel, şiddet dolu ve harika dünyayı araştırıyor. İç iblislerimizle uğraşmakla ilgili ve karanlık, rüya gibi, romantik bir hava var. Vakıf Galerimi seçilen eserler için bir çıkış noktası olarak kullanıyorum. Temalar MADWORLD’deki çalışmalardan daha çeşitli olabilir. Bir kez daha, sanatta hikayeler anlatmayı seviyorum. Anlatı açık olmayabilir ve izleyicinin yorumuna her zaman açıktır, ancak içinde her zaman bir anlam ve niyet saklıdır. Nihayetinde izleyicinin eserle duygusal bir bağ hissetmesini istiyorum.

Rik Lee

Rei: Ne zamandan beri sanatınızdan NFT yapmaya başladınız? NFT alanında şimdiye kadarki yolculuğu nasıl bir şekilde seviyorsunuz?

Rik: NFT yolculuğuma Ekim ayında başladım ve çılgın bir yolculuk oldu. Bu alanda her şeyin ne kadar hızlı hareket ettiği, sürekli değiştiği ve değiştiği, teknolojinin sürekli geliştiği için şok oldum. Heyecan verici ve ilham verici ama zaman zaman bunaltıcı buluyorum. FOMO’ya yakalanmamak zor olabilir. Twitter’ı kontrol edeceğim ve herkes her zaman harika sanatlar yapıyor, satıyor veya topluyor gibi görünüyor. Bu da bana daha hızlı çalışmam, daha fazla satmam veya daha fazla toplamam gerektiğini hissettiriyor. Kesinlikle endişem için iyi değil! Haha.

Sakin olmaya ve kendi hızımda ilerlemeye çalışıyorum. Bunun hızlı satış ya da satış hacmiyle ilgili olmadığını kendime hatırlatıyorum. Sevdiğim sanatı yapmak ve gurur duyduğum kaliteli bir çalışma vücudu inşa etmekle ilgili. NFT alanı ile ilgili en havalı şey NFT topluluğudur. Bir sürü harika, destekleyici insanla tanıştım ve bir sürü harika yeni sanatçı keşfettim. Dışarıda çok fazla düşünceli yaratıcı olduğunu bilmek rahatlatıcı. Sanki hepimiz bu teknolojinin inanılmaz potansiyelini birlikte fark ediyoruz, sevdiğimiz bir şeyi yaparak ve paylaşarak inşa ediyoruz – sanat! Ki bu çok güçlü ve güzel bir şey.

Rik Lee

Rei: NFT alanında ulaşmak istediğiniz belirli bir hedefleriniz var mı?

Rik: Özgürlük! Umarım NFT alanı bana sanatsal ve finansal olarak özgürlük verir. Ticari, serbest çalışmaktan uzaklaşmak ve sadece kendi sanatımı yapmaya odaklanmak için bir fırsat. İşte rüya bu: Sevdiğim insanları desteklerken zamanımı sevdiğim sanat eserlerini yaparak geçirmek.

Rei: NFT dünyasında ve genel olarak en çok hangi sanatçıları örnek alıyorsunuz?

Rik: O kadar çok ki! Haha! İsim vermeye başlarsam insanları unutacağımdan korkuyorum. Bu yolculukta beni karşılayan ve destekleyen sanatçıları örnek alıyorum. Yeni bir şeye başlamak göz korkutucu, bu yüzden insanların süper destekleyici ve teşvik edici olurken ulaşıp tavsiyelerde bulunmaları gerçekten harikaydı. Böyle insanlara hayranım ve şimdi umarım bu alana katılan yeni sanatçılar için de aynısını yapabilirim.

Rik Lee

Rei: Sizce önümüzdeki 10/25 yıl içinde dünya nasıl görünecek? Sizce NFT’lerin bu dünyada ne yeri olacak?

Rik: Vay! Bu zor bir soru. Dünyanın 1 yıl içinde ne kadar garip görüneceğinden endişeleniyorum. Haha
Yine de iyimserim, bu yüzden ütopik bir geleceğe doğru gittiğimizi söyleyeceğim. Şu anda orada garip bir yol alıyoruz, ancak umarım işler düzelir ve biz NFT severler bu olumlu değişimin ön saflarında yer alabiliriz.

Benden yaratıcı olmamı istedin, bu yüzden NFT’nin küresel servette büyük bir değişim yarattığını söyleyeceğim. Şu anda dünyayı yöneten zengin, yaşlı pislikler, insanları birleştirmek için çalışacak, insan ırkının ve yaşadığımız çok şanslı olduğumuz dünyanın harika çeşitliliğini kutlayarak, daha genç, canlı, yaratıcı zihinler nesli tarafından ele geçirilecek. Kulağa bayat geliyor ama harika olacak! Ve eğer yanılıyorsam, sorun değil çünkü teknoloji o kadar gelişmiş olacak ki, gerçek dünya yerle bir olurken istediğimiz sanal dünyaya istediğimiz zaman kaçabiliriz.

Rei: Şu anda üzerinde çalıştığın yeni bir şeyin zirvesini bana verebilir misin?

Rik: Bu çok yakında bırakacağım yeni parça…

Rik Lee

Rei: Son olarak, insanlar sizin ve sanatınız hakkında nerede daha fazla şey bulabilir?

Rik: NFT işleri için, göz atın Heyecan OpenSea, Vakıf. Ayrıca Instagram, Facebook ve web siteme göz atın.

Rik Lee

Daha fazlasını ister misin? NFT Plazas ile bağlantı kurun

Haftalık Bültene Katılın
Discord’umuza katılın
Bizi Twitter’da takip edin
Facebook’ta bizi beğen
Bizi Instagram’da takip edin

*NFT Plazalar tarafından ifade edilen tüm yatırım/finansal görüşler site moderatörlerimizin kişisel araştırma ve deneyimlerindendir ve sadece eğitim materyali olarak tasarlanmıştır. Bireylerin herhangi bir yatırım yapmadan önce herhangi bir ürünü tam olarak araştırmaları gerekmektedir.