Skip to main content
Kripto Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Para Birimi Düzenlemesi Hakkında Kamuoyu Yorumlarını İstiyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, dijital varlıkların sunduğu ulusal güvenlik ve yasa dışı finansman tehlikelerine ilişkin kamuoyu görüşlerinin yanı sıra “dijital varlıkların sorumlu bir şekilde geliştirilmesi” konusunda kamu girdisi arıyor.
ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Para Birimi Düzenlemesi Hakkında Kamuoyu Yorumlarını İstiyor

ABD Hazinesi, konuyla ilgili kamuoyunu geri bildirimde bulunmaya davet etti. “dijital varlıklarla ilgili yasadışı finansman ve ulusal güvenlik risklerinin yanı sıra riskleri azaltmak için kamuya açıklanan eylem planı” Başkan Joe Biden’ın Mart ayında kripto para birimiyle ilgili yürütme emriyle ilgili. Hazineye göre, yorumlar 3 Kasım’a kadar Federal eRulemaking Portalı aracılığıyla gönderilebilir: www.regulations.gov.

Bakanlık, “Hazine, halkın ortaya çıkan riskler hakkındaki görüşünü ve ABD hükümeti ve Hazine Bakanlığı’nın riskleri azaltmak için hangi adımları atması gerektiğini anlamak için halktan girdi talep ediyor” dedi.

Bakanlık, yasa dışı finansman tehditleri, kara para aklamayla mücadele yasaları ve denetimi ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) dahil olmak üzere çeşitli konularda halktan yanıtlar ister.

ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Para Birimi Düzenlemesi Hakkında Kamuoyu Yorumlarını İstiyor

Başkan Joe Biden’ın kapsamlı kripto yürütme emrinin bir devamı olarak Mart, Beyaz Saray yayınladı”dijital varlıkların sorumlu bir şekilde geliştirilmesi için ilk kapsamlı çerçeve” Bu hafta, birkaç devlet kurumunun önerilerini içeriyordu.

Açık 16 Eylül, Beyaz Saray, dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve yayınladı ve kamuoyu geri bildirimi talebinde bulundu. Kripto savunuculuk grupları da dahil olmak üzere bu alandaki birçok kişi, kripto para biriminin yasa dışı kullanımına potansiyel avantajlarının üzerinde öncelik verdiği için yönetimi azarladı.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri