Skip to main content
Kripto Haberleri

ABD Kongresi 14 Şubat’ta ‘kripto çökmesi’ duruşması yapacak

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış


Senato Bankacılık Komitesi’ndeki ABD milletvekilleri, bir kripto piyasası çöküşünün etkisini araştıran ikinci bir duruşma planladılar.

Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, 3 Şubat’ta yaptığı bir duyuruda, senatörlerin 14 Şubat’ta “Kripto Çöküşü: Dijital Varlıklar için Finansal Sistem Korumalarına Neden İhtiyaç Var” başlıklı bir oturumda toplanacaklarını söyledi. Duruşma, milletvekillerinin 14 Aralık’taki bir duruşmada kripto borsası FTX’in çöküşünü tartışıp görüşmesinden iki ay sonra yapılacak.

Kongre’nin 118. oturumunun başlamasının ardından Senato Bankacılık Komitesi’nin ikinci duruşması planlandığından, bazı değişiklikler olacak. Senatör Brown komite başkanı olmaya devam edecek, ancak Pat Toomey’in ayrılmasının ardından Senatör Tim Scott rütbeli üye olarak görevi devralacak. Scott, yasal önceliklerinden biri olarak bir kripto düzenleyici çerçeveyi dahil etti.

Hem Meclis hem de Senato’daki komiteler, FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok bireysel yatırımcıyı etkileyen duruşmalar düzenledi. Meclis Mali Hizmetler Komitesi’nin de 2023’te FTX hakkında ikinci bir duruşma yapması bekleniyor. Yayınlandığı tarihte komite programında herhangi bir duruşma görünmüyordu.

İlgili: ABD Senatörü Ted Cruz, Kongre’de kripto için bastırıyor … atıştırmalıklar kullanarak

Hollywood yıldızı Ben McKenzie, Köpekbalığı tankı yıldız ve yatırımcı Kevin O’Leary, Cato Enstitüsü’nden Jennifer Schulp ve hukuk profesörü Hilary Allen, Aralık ayındaki duruşmada ifade verdi. Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklanmasından önce Meclis Mali Hizmetler Komitesi duruşmasında konuşma yapacaktı. Şubat ayındaki duruşmada kimin konuşacağı belli değil.

Cointelegraph, Senatör Sherrod Brown’ın ofisine ulaştı, ancak yayın sırasında bir yanıt alamadı.