Skip to main content
Kripto Haberleri

ABD Kripto | Yasaklamayacak Kriptoda Bu Hafta – 4 Eki 2021

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışABD kriptolara yeşil ışık yakıyor, TikTok kendi NFT’lerini piyasaya sürdü ve profesyonel kripto tüccarları daha iyi… hamster tarafından mı?! Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, ABD’nin Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerini yasaklama niyetinde olmadığını söyledi. Yine de bazı dijital varlıkların, özellikle stablecoinlerin düzenlenmesi gerektiğini iddia etti. Bu taze, daha iyimser ABD yaklaşımı hafta sonunda tüm piyasa üzerinde hemen olumlu bir etki yarattı.

TikTok, kendi en iyi yaratıcılarından ilham alan TikTok Top Moments adlı yeni bir NFT koleksiyonu başlattığını açıkladı. TikTok NFTs, içerik üreticilerin içerikleri için tanınması ve ödüllendirilmesi için bir yol sağlayacaktır. Hayranlar, ünlülerden ve içerik üreticilerden kültürel açıdan önemli altı TikTok videosundan oluşan bir seçkiye sahip olabilir.

Önde gelen ödeme işleme şirketi Visa, Universal Payment Channel adlı yeni bir blockchain girişimi üzerinde çalıştığını duyurdu. Zincirler arası birlikte çalışabilirlik hub’ı farklı DLT ağlarını birbirine bağlar. Blockchain’ler arasında “evrensel bir adaptör” olarak tanımlanan bu, merkez bankalarının, işletmelerin ve tüketicilerin para biriminin şekli ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde değer alışverişi yapmalarına izin verecektir.

Coinbase, müşterilerin maaş çeklerini kripto para birimi olarak hesaplarına yatırmalarını sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma salıyor. ABD’li kullanıcılar çeklerinin hangi bölümlerinin dijital varlıklara dönüştürülmesi gerektiğini seçebilir ve tüm para yatırma işlemlerini USD cinsinden veya müşterilerin seçtiği dijital para biriminde yapabilir.

Çin, kripto para birimini çökertmedeki son adımında, bu hafta CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView de dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili büyük web sitelerine erişimi engelledi. Aynı zamanda, Çinli e-ticaret devi Alibaba, geçen hafta Çin’in kripto para ile ilgili tüm işlemleri yasa dışı olarak gördüğü uyarısına yanıt olarak toptan satış platformundaki tüccarlarının kripto para madenciliği ekipmanı satmasını yasaklama kararı aldı.

Çin’in kararının ardından, dünya çapında birkaç dijital ticaret borsası Çinli müşterileri dışlamak için adımlar atıyor. Huobi, Çinli müşterilere yönelik hizmetleri yıl sonuna kadar sonlayacak ve Binance, Çin telefon numaralarına sahip herhangi bir ek müşteri kabul etmeyecek. Çinli kripto kullanıcıları artık günlük işlem hacminin Coinbase’i bile aştığı dYdX gibi merkezi olmayan borsalara akın ediyor.

El Salvador, bitcoin madenciliği kuleleri için volkan gücünü test ediyor. Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, yanardağ yakınlarındaki bir ormanda bulunan bir fabrikaya çok sayıda dijital para birimi madencilik kulesi kurulduğunu gösteren bir video yayınladı. Proje, yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanarak bitcoin madenciliği süreçlerine güç sağlamayı hedefliyor.

Bay Goxx olarak bilinen bir hamster Twitch’te önemli bir kripto tüccarı haline geldi. Bay Goxx’un kanalında kemirgen bir niyet çarkında çalışıyor ve sonunda belirli bir kriptoya iniyor. Daha sonra bir satış veya satın alma tünelinden geçer, bu da sahibini seçilen varlığın işlemlerine katılmaya teşvik eder.

Bu hafta sponsorumuz olduğu için Durdurulamaz Alan Adlarına çok teşekkür ederiz. Durdurulamaz Etki Alanlarının artık Trustwallet ile tamamen entegre olduğunu biliyor muydunuz? Unstoppable’ın NFT alan adlarıyla uyumluluk, Trustwallet kullanıcılarının artık karmaşık adresleri ezberlemeden, e-posta göndermek kadar basit bir şekilde kolayca kripto gönderip alabileceği anlamına gelir. Açıklamadaki bağlantı ile kendi kişiselleştirilmiş NFT alan adınızı talep edin.

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.