Skip to main content
Kripto Haberleri

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto paranın ekonomiyi mahvedeceğini söyledi – topluluk yanıt veriyor

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Eski kripto borsası FTX’in düşüşü, 11 Kasım’da iflas ilan etmeden günler önce durumun çözülmeye başlamasından bu yana tüm sektörü kargaşaya sürükledi. serpinti için.

Warren, kripto endüstrisinin heyecan verici ödüllerle başlayan ancak “felç edici kayıplarla” biten “çok eskimiş bir finansal yenilik yolunda” olduğunu yazdı. Bunu 2008’in yüksek faizli ipotekleriyle, kuruşluk hisse senetleriyle ve kredi temerrüt takaslarıyla karşılaştırdı.

Senatör, FTX’te yaşananların, sektördeki yasaları uygulamak için düzenleyicilere bir “uyandırma çağrısı” olması gerektiğini söyledi.

Twitter’da bazıları Senatör’le aynı fikirdeydi, tweetleme kripto endüstrisinin sadece “duman ve ayna” olduğu ve Warren’ın başından beri halkı uyarmaya çalıştığı. Birçoğu parmağını ona doğrultmuş olsa da, söyleyerek düzenleyiciler sektörü anlamıyor ve bu tür yorumlarla korku salıyorlar.

Bir kullanıcı, kripto ve merkezi olmayan borsa teknolojisinden çok farklı olan merkezi borsalar söz konusu olduğunda düzenlemeye yer olduğunu söyleyerek orta bir noktaya işaret etti.

Ertesi gün, Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, özel olarak yazıya atıfta bulunmadan konu hakkında tweet attı ve ilerlemenin olduğu yerde her zaman başarısızlık olduğunu söyledi.

CZ’nin tweet’ine yanıt olarak, topluluktaki birçok kişi bunun Sıfırla kripto gerekli.

İlişkili: SBF, FTX’i yanlış yönetmenin sonuçlarıyla karşılaşacak mı? buna güvenme

ABD’deki düzenleyiciler, FTX skandalının ardından aktif olarak endişelerini dile getiriyorlar. 21 Kasım’da ABD senatörleri, Fidelity’ye Bitcoin tekliflerini FTX ışığında yeniden gözden geçirmesini isteyen bir mektup yayınladılar.

16 Kasım’da Warren, Senatör Richard Durbin ile birlikte FTX’in eski ve şimdiki CEO’ları Sam Bankman-Fried ve John Jay Ray III’e gönderdikleri bir mektubu duyurdu. Mektupta, duruma ilişkin 13 belge, liste ve cevap talebi vardı.

Warren, geçen yıl boyunca kripto endüstrisinin önemli bir eleştirmeni oldu. Daha önce DeFi’yi “tehlikeli” olarak nitelendirdi ve ABD’deki kripto madenciliği sahnesindeki sürdürülemez uygulamaları ifşa etmek için aktif olarak çalıştı.

En son makalesi, kriptonun kara para aklama ve fidye yazılımı saldırılarındaki rolüyle birlikte bu konuları da ele alıyor.