Skip to main content
Kripto Haberleri

Activision Blizzard, İşyerini Suistimal İddiaları İçin 35 Milyon SEC Para Cezası Ödüyor

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış

Anahtar noktaları:

  • Activision Blizzard, SEC’in bulgularını kabul etmeden veya reddetmeden bir durdurma emri vermeyi ve 35 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti.
  • Activision Blizzard, çalışanları çekme, elde tutma ve motive etme yeteneğinin işinde özellikle önemli bir risk olduğunun farkındaydı.
Activision Blizzard, ifşa kontrollerini sürdürmekte başarısız olduğu ve işyerinde uygunsuz davranış iddialarından kaynaklanan muhbir ihlalleri nedeniyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna 35 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.
Activision Blizzard, İşyerini Suistimal İddiaları İçin 35 Milyon SEC Para Cezası Ödüyor

SEC’e göre video oyunu yayıncısı, çalışanı elde tutmanın önemli olduğunun farkındaydı. işinde özellikle önemli bir riskancak 2018 ile 2021 yılları arasında işyerinde suistimal endişelerini değerlendirmek ve çözmek için uygun kontrollere sahip değildi.

Şirket yönetimi, işyerinde görevi kötüye kullanmayla ilgili çalışan şikayetlerinin sıklığını ve niteliğini anlamak için yeterli bilgiye sahip değildi ve onlar kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek herhangi bir önemli hususun mevcut olup olmadığını belirleyememiştir.

Ayrı olarak, SEC’in kararı, 2016 ile 2021 arasında, Activision Blizzard, Komisyon muhbir koruma yönetmeliğini ihlal eden ayrılık anlaşmaları yaptı. eski çalışanları, Komisyon personelinden bir bilgi talebi alırlarsa firmayı bilgilendirmeye zorlayarak.

Activision Blizzard, İşyerini Suistimal İddiaları İçin 35 Milyon SEC Para Cezası Ödüyor

SEC’in emri, Activision Blizzard’ın işyeri suiistimali ile ilgili çalışan şikayetlerini toplamak ve incelemek için gerekli kontrolleri uygulamadığını tespit etti ve bu da onu, yatırımcılara ifşa edilmesi gereken daha büyük sorunların olup olmadığını belirleme aracından yoksun bıraktı. Ayrıca, eski çalışanların olası bir menkul kıymetler yasası ihlali hakkında doğrudan Komisyon personeli ile iletişim kurmasını engellemek için harekete geçmek yalnızca kötü bir kurumsal yönetim değil, aynı zamanda yasa dışıdır.

SEC’in Denver Bölge Ofisi Direktörü Jason Burt,

Activision Blizzard cezayı ödedi komisyonun bulgularını kabul etmeden veya reddetmeden.

Eylem Daniel Alegre, Blizzard’ın eski işletme müdürü, Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı Yuga Labs’ı devralacak. Nisan 2020’den beri COO’ydu.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmektedir ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Thana

Coincu Haberler