Skip to main content
Kripto Haberleri

Akıllı Telefonunuzda Bitcoin Madenciliği Yapabilir misiniz?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bu dijital para birimini daha iyi anlamak için Temmuz 2012 ile Eylül 2020 arasında Bitcoin fiyat endeksine bir göz atalım –

Bitcoin ticareti yapan kullanıcılar, Android için Bitcoin depolamak için de kullanılan birçok uygulama kullandılar. Birkaç uygulama vardır ve en iyi bitcoin uygulamasını Google veya Google play store’dan indirebilirsiniz.

Hindistan’da Bitcoin fiyatının sürekli artması ve azalmasıyla Bitcoin ya mevcut fiyatta kalacak ya da düşecek. Ayrıca, Bitcoin madenciliği diğer her şeyden önceliklidir ve akıllı telefonların Bitcoin madenciliği yapması için birkaç uygulama vardır. Madencilikle ilgilenmiyorsanız, Hindistan’da WazirX gibi bir Bitcoin borsası kullanarak Bitcoin satın alabilirsiniz.

Mobile kullanarak Bitcoin madenciliği yapmak mümkün mü?

Evet, Bitcoin mobil madenciliği mümkündür; ancak devam etmemek için birkaç neden de vardır. Ayrıca, ilk aşamanın altında olan çalışma kanıtı mekanizmaları gerektirmeyen birkaç kripto para birimi bir akıllı telefonda çıkarılabilir.

Günümüzün akıllı telefonlarının çok güçlü olduğunu ve kripto para madenciliği için kullanılabileceğinin farkında olduğumuz için. Ancak, madenciler tarafından Bitcoin madenciliği için kullanılan araçları karşılaştırdığımızda, çok güçlü ve sofistikedirler, akıllı telefonlarda madencilik, ödüller açısından daha az çekiciliğe sahip oldukları anlamına gelir.

Kullanıcı akıllı telefonda daha küçük ölçekte Bitcoin madenciliği yapabilir veya kullanıcı bir mobil madencilik çiftliğine veya madencilik havuzuna katılabilir. Ağın madencileri ödüllerini paylaştıklarında, bilgi işlem gücünüze göre küçük bir yüzde elde edersiniz.

Akıllı Telefonları Kullanarak Nasıl Mayın Yapabilirsiniz?

Akıllı telefonunuzu, mobil cihazlar için madencilik dostu bir işletim sistemi olduğu için Android’i kullanarak Bitcoin mobil madenciliği için kullanabilirsiniz. Hindistan’daki BTC oranı dalgalanırken, piyasa Android için akıllı telefondan doğrudan bitcoin çıkarmanıza izin veren daha fazla uygulama geliştiriyor. Bu uygulamalar, durum olabileceğinden Google play store’da bulunamaz.

Akıllı telefon üzerinden Bitcoin madenciliği için kullanılabilecek uygulamalar

Mobil üzerinden bitcoin madenciliği konusunda hala sabitseniz, tek gereksinim bekleme için bir madencilik uygulamasına ve bir pil şarj cihazına ihtiyacınız olmasıdır. Aşağıda akıllı telefonlar aracılığıyla Bitcoin madenciliği için kullanılabilecek birkaç uygulama verilmiştir.

  • MinerGate
  • Bitcoin ve Altcoin madenciliği yapmanıza yardımcı olan bir mobil madenci uygulamasıdır. Bunlardan bazıları Dash ve diğer altcoin’leri içerir. Ayrıca MinerGate, bitcoinlerinizi ve diğer kripto para birimlerinizi saklayabileceğiniz en iyi yerleşik cüzdanı sunar.

  • Bitcoin Madencisi
  • Şu anda cihazların çoğunda bulunan en popüler uygulamalardan biridir. Kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve performans incelemelerini iyi bulabilirsiniz. Bitcoin madenci uygulaması birkaç altcoin’i destekler.

  • AA Madenci
  • Bu uygulama Bitcoin, Litecoin, Dash, DigitalNote ve daha fazlasını içeren çeşitli kripto para birimlerini destekler. Bu uygulama esas olarak Android için kripto para madenciliği için kullanılır.

    Son Düşünceler

    Mobil üzerinden madencilik daha fazla ödül sunmasa da, karmaşık bir süreç değildir. Tek gereksinim, bir akıllı telefona ihtiyacınız olması ve en iyi madencilik uygulamasını indirmenizdir. Akıllı telefonunuzu kullanırken, uygulama arka planda çalışır; ve bu uygulamalar akıllı telefonunuzun performansını kesintiye uğratın. Kısaca, akıllı telefon madenciliğinin biraz para kazanmanın basit yollarından biri olduğunu söyleyebiliriz, ancak bilgisayarlar aracılığıyla özel donanım kullanmak gibi değil.