Skip to main content
Kripto Haberleri

Alameda Research cüzdanı, Bitfinex ve diğer kaynaklardan 13 milyon dolar aldı

Yazan Şubat 2nd, 2023Yorum Yazılmamış


İflas eden kripto ticaret şirketi Alameda Research’ün konsolidasyon cüzdanına sadece 24 saat içinde yaklaşık 13 milyon dolar taşındı. meydana çıkarmak 2 Şubat’ta blockchain güvenlik firması PeckShield’dan gelen veriler.

Adres, kripto borsası Bitfinex’in sıcak cüzdanından 6 milyon dolar Tether (USDT) ve 2,5 milyon dolar Ether (ETH), anonim bir kaynaktan 4,5 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC) ve kabaca 65.500 dolar değerinde 30.000 Lido jetonu aldı.

Varlığın devri, iflas işlemlerine bağlı kurtarma çabalarının bir parçası olarak kabul edilir. Bitfinex sözcüsü Cointelegraph’a Alameda’nın Bitfinex’te bir hesabı olduğunu ve borsanın kalan fonları iade etmek için tasfiye memurlarıyla işbirliği yaptığını söyledi.

Alameda, FTX Group tarafından kontrol edilen yaklaşık 130 diğer şirketle birlikte 11 Kasım’da iflas koruması başvurusunda bulundu. O zamandan beri, konsolidasyon cüzdanı birkaç adresten giriş gördü ve 26 milyon doların üzerinde ETH ve 54 milyon dolar BitDAO belirteçleri dahil olmak üzere diğer altcoinlerde 183 milyon dolar biriktirdi.

İlişkili: Alameda Research’ün FTX ile 65 milyar dolarlık gizli bir kredi limiti vardı

Bununla birlikte, kripto analitik firması Arkham Intelligence’ın bir raporuna göre, tasfiye memurlarının Alameda’nın ticaret hesaplarının kontrolünü ele geçirmesinden bu yana en az 11,5 milyon dolar zarara uğradığı ve bunların bir kısmı önlenebilir olduğu bildirildiğinden, geri kazanılan miktar çok daha büyük olabilir.

Tasfiyeciler, 12 Ocak’ta fonları geri almaya çalışırken başka bir teknik engelle karşılaştı. Cointelegraph, merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme platformu Aave’de 72.000 $ değerinde dijital varlık kaybettiğini bildirdi.

Aave’deki bir borçlanma pozisyonunu kapatmak için tasfiye memurları fazladan teminat kaldırarak varlıkları tasfiye riskine soktu. Ayrıca, tasfiye memurlarının, fonları taşımaktan kazandıklarından çok daha fazlasını gas ücretlerine harcadıkları da bildiriliyor.

Eski çalışanlardan alıntı yapan yeni raporlara göre, Alameda Research, FTX devreye girmeden önce 2018’de neredeyse çöküyordu. Firmanın algoritması, çok sayıda otomatik ve hızlı işlem yapmak için tasarlandı, ancak fiyat hareketlerini tahmin etmede yetersiz kaldı.