Skip to main content
Kripto Haberleri

Alameda Research, Voyager Digital’e 200 milyon dolarlık krediyi geri vermekten mutlu

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Niceliksel ticaret şirketi Alameda Research, iflas yoluyla ilerleyen Voyager Digital’e 200 milyon dolarlık bir tahminde bulunacak. Alameda, fonları Eylül 2021’de kripto para birimlerinde ödünç aldı. O zaman, toplam 380 milyon dolara yakındı.

New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesine yapılan yakın tarihli bir dosyaya göre, taraflar bir anlaşmaya vardı ve Alameda 30 Eylül’e kadar yaklaşık 6.553 Bitcoin (BTC) ve 51.000 Ether (ETH) iade edecek. Alameda kurumsal Twitter hesabında doğruladı. fonları iade etmeye hazır olması:

Buna karşılık Voyager, 4,65 milyon FTX Token (FTT) ve 63,75 milyon Serum (SRM) şeklinde teminatı iade etmek zorunda kalacak, bu da basına göre 160 milyon dolar. Şirket, Temmuz ayından bu yana Bölüm 11 iflas prosedürlerinden geçiyor ve fonların bir kısmını müşterilere iade etmek için varlıklarını Eylül ayında açık artırmaya çıkarmaya başladı.

İflas davası sırasında, mahkeme işlemleri ve mali belgeler, Voyager ve Alameda arasında derin bir ilişki olduğunu göstermiştir. Haziran ayında, Voyager’ın başı belaya girdiğinde, Alameda borç alandan borç verene geçti ve 500 milyon dolarlık bir kurtarma teklif etti. Ancak bu, Voyager’ın “müşterilere zarar verebileceğini” iddia ederek bir satın almayı reddetmesiyle iki taraf arasında kamuoyunda bir çatışmaya yol açtı.

İlişkili: Alameda Research ve FTX, VC operasyonlarını birleştiriyor

Ayrıca, Voyager’ın mali defterleri, Alameda’nın kayıtlı olduğu İngiliz Virgin Adaları’nda bulunan bir varlığa 1,6 milyar dolarlık kripto kredisi verdiğini gösteriyor. Aynı zamanda, Alameda aynı zamanda Voyager’ın en büyük hissedarıydı ve şirketteki %11,56 hissesi iki yatırımla toplam 110 milyon $’a satın alındı. Bu yılın başlarında Alameda, raporlama gerekliliklerinden kaçınmak için 4,5 milyon hisseyi teslim ederek özkaynaklarını %9,49’a düşürdü.

Celsius, BlockFi ve Hodlnaut dahil olmak üzere diğer birçok kripto platformu ve kredi kuruluşu gibi, Voyager da 2022 Yazının başlarında küresel kripto piyasasının çöküşünün ardından faaliyetlerine devam etmek için mücadele etti.