Skip to main content
Kripto Haberleri

Algofi ve Algorand Vakfı, 3 Milyon Dolarlık Likidite Teşvikini Açıkladı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Algofi ve Algorand Vakfı, 2022 yılının ilk çeyreğinde Algofi kullanıcısına 2 milyon ALGO dağıtacak 3 milyon dolarlık bir likidite teşvik programı başlatmak için ortaklık kurdu..

Algofi, programı 29 Aralık Çarşamba günü bir blog yazısında duyurdu.. Programa göre, “Ocak 2022’den itibaren, Algofi kullanıcıları ALGO, STBL, USDC, goBTC ve goETH ödünç aldıklarında ve ödünç verdiklerinde algofi ödüllerini algoritmik olarak kazanacaklar.”

Algofi, 17 Aralık’ta Algorand blok zinciri ağında yayına giren bir DeFi borç verme protokolüdür.. Kripto-yerli tüccarlardan teknoloji konusunda daha az bilgili perakende kullanıcılarına kadar herkesin faiz kazanmasına, kaldıraca erişmesine ve kripto para varlıklarına karşı borç almasına olanak tanıyan, kullanımı basit bir platformdur. Algofi ayrıca yerel bir stabilcoin AlgoStable’a (STBL) sahiptir. Algofi, Algofi protokolünün başlangıcında 1 trilyon STBL basacak. Algofi kullanıcıları, protokol destekli herhangi bir varlığı yatırabilir ve teminatlarına karşı STBL basabilir.

Bu 3 milyon dolarlık likidite teşvik programı, Algorand Vakfı’nın 300 milyon dolarlık Viridis Fonu’nun II. Aşaması olan Aeneas Likidite Programı’nın arkasına geldi. Aeneas Likidite Programının amacı, üç DeFi sütununu aynı anda önyüklemektir.. Bu üç sütun şunları içerir: yeni gelenler ve göçmenler için sağlam köprüler, hevesli tüccarlar ve tüccarlar için AMM DEX’ler ve sermaye verimliliği ve ticaret için bir borç alma ve borç verme mimarisi

üç proje Algomint, Tinyman ve Algofi Aeneas Likidite Programı kapsamında seçildi. Algofi’nin piyasaya sürülmesi, ödünç verme ve ödünç alma mimarisi sunarak üçüncü DeFi sütununu Algorand’a getiriyor.

Aeneas programının misyonu, Algorand DeFi ekosistemine daha fazla kullanıcı getirerek 2022 ve sonrasında DeFi’nin Algorand’daki büyümesini hızla hızlandırmaktır.. Algomint ve Tinyman teşvik programlarını şimdiden açıkladılar. Programları kapsamında, Algomint ve Tinyman kullanıcıları, varlıkları birbirine bağlayarak ve ardından bunları belirli likidite havuzlarında stake ederek Algo ödüllerinden yararlanabilecekler.

Algofi Likidite Programında, Algofi’deki borç alanlar ve borç verenler benzer şekilde 3 milyon dolar değerinde ALGO jetonu (2M ALGO) ile ödüllendirilecekler. protokolde borç arzı sağlamak ve sağlam kredi kullanımını sürdürmek için.

Algofi’nin Kurucu Ortağı Owen Colegrove şunları söyledi:

“Algofi lansmanı, Algorand DeFi ekosistemi için çok önemli bir anda geliyor. Algorand, ödün vermeden ölçeklenebilir bir blok zinciri sunuyor, ancak şu anda gelişmekte olan DeFi dünyasına giriyorlar. Algofi’nin piyasaya sürülmesi, ekosistemde likiditeyi teşvik ediyor ve halihazırda ticaret faaliyeti üzerinde ölçülebilir bir etkiye sahip. Bunlar, önümüzdeki yılın Algorand’daki DeFi için patlayıcı bir yıl olacağının işaretleri.”