Skip to main content
Kripto Haberleri

Alibaba Başkan Yardımcısı ‘Kripto’ları Seviyorum’ Dedi

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Milyarder ve başkan yardımcısı Alibaba Kripto gibi.

Joe Tsai, net değeri 8.7 milyar dolar olan bir milyarder ve Alibaba başkan yardımcısı, şifreli bir tweet paylaştı. Tweet şöyle yazmış: “Kriptoları severim”.

İlk bakışta, ifade o kadar ilginç gelmiyor. Bununla birlikte, Joe Tsai, Alibaba Grubu, dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri.

Alibaba Group, çin merkezli bir firmadır, özel şirketlere baskı yapmaktan çekinmeyen bir ülkedir. Çin de tamamen yasaklı kriptolar Bu Eylül.

Ülke aynı zamanda şirketleri de hizaya getirdi. Alibaba hala kripto ile ilgili donanım ve yazılım satışını yasaklar. Tsai, aynı zamanda sahibi NBA takım Brooklyn NetsÇinli yetkililere meydan okuyor gibi görünüyor. Ama Alibaba’nın kurucusu olarak. Jack Ma Bilirdim, bu tehlikeli bir şey.

Jack Ma Çin’e Meydan Okuyor

Tsai Taipei, Tayvan’da doğdu ve daha sonra Kanada vatandaşı oldu. 1991 yılında Yale Üniversitesi’nden mezun oldu. ve Çinli iş patronu ile tanıştı Jack Ma 1999’da. İkili, Alibaba.com.

Jack Ma, Alibaba’nın kurucusu, hükümete karşı da konuştu. Geçen yıl Ekim ayında, Jack Ma’nın son girişimi, Karınca Grubu, borsada şimdiye kadar görülen en kapsamlı ilk halka arzı yapmaya hazır.

Halka arzlarının serbest bırakılması için hazırlıklarda, Ma tartışmalı bir konuşma yaptı. Konuşmada Çin’in finansal sistemleri eleştirildi ve Çin bankalarına rehinci zihniyeti.

Günümüz finansının rehinci zihniyetini değiştirmeli ve krediye dayalı bir sistemin geliştirilmesine güvenmeliyiz.

Günümüz bankaları rehinci zihniyetine sahip olmaya devam ediyor. Teminatlar ve garantiler rehincidir.

Benzer şekilde, konuşması hala kullanılmakta olan eski Çin düzenlemeleri hakkında yorum yaptı.

İyi yenilik düzenlemeden korkmaz, ancak dünkü düzenleme yoluna maruz kalmaktan korkar.

Kısa bir süre sonra, 3 Kasım 2020’de Shangai Stock Ant Group halka arzını iptal etti. Bu eylemin anneme ve şirketinin finansmanına çok zarar verdiği kanıtlandı. Alibaba’nın hisseleri %8’den fazla düşerek Ma’ya 3 milyar dolara mal oldu.

Ayrıca, finans patronu üç ay boyunca ortadan kayboldu. Olaydan sonra, birçok kişi annemin kaçırılıp kaçırılmadığını hatta hayatta olup olmadığını merak etti. Ancak, Ma Ekim ayından bu yana iki kez tekrar ortaya çıkardı, ancak o zamandan beri düşük bir profil tuttu.

Alibaba ve Kripto

Kurucuları ne düşünürse düşünsün, Alibaba Çinli yetkililerin baskısı altında tokalaşmak zorunda kaldı. Ne yazık ki, bu aynı zamanda kripto düzenlemelerini de içerir.

Eylül ayında Çin’in kripto para yasağının ardından, Alibaba buna uydu ve madencilik kulelerinin tüm satışlarını yasakladı. Dahası, e-ticaret devi platformlarında tüm kripto kullanımını yasaklamaktadır. Yasaklanan kripto bitcoin, Litecoin ve Ethereum’ı içeriyordu.

Alibaba, madencilik kulelerini satma yasağından önce, Çin’deki en büyük madencilik ekipmanı tedarikçisiydi. Ayrıca, şirket madencilik yazılımını yasaklasa da. Benzer şekilde, gruptaki tüm platformlar dijital varlıkların eldeine ilişkin öğreticiler satmayı durdurdu. Grup, kuralları çiğneyen veya baypas etmeye çalışan herkese ceza uygulayacak.

Alibaba’nın arkasındaki orijinal fikir, business to business (B2B) pazar yeri sitesiydi. Yıllar sonra, 2014 yılında, bölge küçük işletmeler için küresel olarak en büyük B2B platformu oldu.

Ayrıca, Alibaba geliştirdi Taobao Pazarı, müşteriden müşteriye (C2C) alışveriş platformu. Platform daha sonra Çin’deki en büyük C2C çevrimiçi platformu olacaktı.

Benzer şekilde, tutan grup ev sahipliği yapıyor Tmallolarak da bilinir Taobao Alışveriş Merkezi. Bu pazar, müşteriye (B2C) çevrimiçi perakendeci bir işletmedir. Alexa Rank’a göre, site 2021 için dünya çapında en çok ziyaret edilen üçüncü web sitesi. Sitenin 500 milyon aktif kullanıcısı var.

En son makalelerimizden haberdar olun