Skip to main content
Kripto Haberleri

Alibaba Group Başkan Yardımcısı Kripto Hakkındaki Görüşünü Açıkladı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Blockchain ve kripto alanıyla ilgili her şeyi kapsayan Çinli gazeteci Colin Wu, Alibaba Group’un Başkan Yardımcısı’nın sözlerini aktardı Joe Tsai’ın kripto hakkında tweet atın. Buna ek olarak, Tsai’ın sahibi olduğu NBA takımı Brooklyn Nets’in süperstarı Kevin Durant, Coinbase yatırımcısı ve dev borsanın marka elçisi.

Tsai Kripto Seviyor Ama Alibaba Madencilik Ürünleri Satmayı Yasakladı

Alibaba kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Joe Tsai kişisel olarak kripto ekosistemi lehine bir tutum sergiler. Ancak buna rağmen, e-ticaret devi bu yıl genel bir kripto karşıtı politika uyguluyor.

Bunun nedeni büyük ölçüde Alibaba’nın Çin’de olması ve Çin madencilik yasağının akışının yanı sıra kripto endüstrisine ve yerel yönetim tarafından bu yıl uygulanan borsalara karşı yasağı takip etmek zorunda olmasıdır. Alibaba, Eylül ayında kripto madencilikle ilgili ürünlerin satışını yasakladığını duyurmuştu.

Ancak dev şirket Bitcoin, Ethereum ve Litecoin de dahil olmak üzere tüm platformlarında kripto para birimlerini yasakladı. Ayrıca kripto para sektörüyle ilgili tüm öğreticilerin ve rehber kitapların satışını durdurma kararı aldı. Aslında Alibaba, Çin’de faaliyet gösterebilmek için kripto paraya bu ağır kısıtlamaları uygulamak zorunda kaldı.

Brooklyn Nets Yıldızının Kripto Hayranlığı

Kevin Durant, Brooklyn Nets’in süperstarı Joe Tsai, kripto ile ilgili hamleleri ile dikkat çekiyor. Durant, 2017 yılında Coinbase’e yatırım yaptı. 2021 yılına kadar hissesini 50 kat artıran Durant, NBA yıldızları arasında bu sektöre en hızlı adapte olan oyuncu oldu. Ayrıca Durant’in Coinbase ile Otuz Beş Girişim adlı halka açık tek ABD merkezli kripto para borsasını tanıtmak için çok yıllık bir anlaşma imzaladığı bildirildi.

NBA yıldızı Durant, Coinbase markasının yüzü olacak. Coinbase, tanıtımı için profesyonel spor arenasını kullanmaya devam ediyor. Bu yılın Ekim ayında, takas NBA, WNBA ve diğer popüler organizasyonlarda ortaklıklar kazandı. Coinbase logosu, NBA’in 75.