Skip to main content
Kripto Haberleri

Altın ve BitCoin arasında hızlı ama kapsamlı bir karşılaştırma

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto Para Birimi, Altın ve Bitcoin Arasında Hızlı Karşılaştırma

Bazı yerlerde altının finans dünyasında daha önemli bir yeri olduğu görülüyor. Öte yandan, bazı insanlar Bitcoin’i tasarruflarımızı tutmak için geçerli bir yöntem olarak görmeye başlar.

Bu, alışveriş yapmamızı ve diğer günlük işlemleri gerçekleştirmemizi sağlar. Ortalama tüketiciler için Bitcoin ve diğer kripto para birimi ilgili bir alternatif sunuyor gibi görünüyor. Muhtemelen altın ve Bitcoin ile Ethereum (diğer kripto para birimi) arasında bir karşılaştırma yapmak için iyi bir zaman.

İnsanlar bin yıldan beri altını bir para birimi olarak kullanıyorlar; Bitcoin ise sadece on yıldan biraz fazla bir süredir var. Konsept bazı olgunlaşma sürecinden geçmiş olsa da, altın hala piyasada yaygın bir etkiye sahiptir. Bitcoin kolaylık, güvenlik ve işlevsellikte sürekli iyileştirmeler vaat ediyor. Uzmanlar, Bitcoin’in mevcut durumunu 1990’ların başlarında ve ortalarında İnternet ile karşılaştırdılar. Bitcoin’in savunucuları, altınla ilgili neredeyse tüm gelişmelerin, bin yıl öncesinden bu yana herhangi bir fiziksel külçe altın ürününün kitlesel olarak kabul edilmesiyle görüldüğü gibi gerçekleştiğini savunuyor. Aslında, bazı şirket alımları altınları para birimi olarak kullanarak performans gösteriyor. Hükümetin hiper enflasyona girmeyeceğine güvenmiyorlar.

Altın ve Bitcoin fikri rafa kaldırılmaya değer önemli bir argümandır. Bunlardan birini seçmek yerine; Birçoğumuz, her birinin daha iyi özelliklerinden yararlanmak için bunların bir kombinasyonunu kullanmayı tercih ederiz. Aslında, Bitcoin ve altın arasında “Casascius paraları” şeklinde bir birliktelik gördük. Bu Bitcoin ve altının bir araya geldiği ilk örnek ve son olmayacak.

Ethereum bir diğer kripto para birimi ise 1,549.00 dolar seviyesinde. Genellikle en iyi şekilde Raedon grafik kartları x 5 veya 6 ile en iyi şekilde çıkar. Lan kabloları, güç kullanımına göre kar elde etmek için yüksek hızlarda maden çıkarmasını sağlar.

Kağıt para dolaşımı iyileştirmek için çözümümüzdür ve altın para biriminin değerini korumak için atamızın çözümüdür. Metal enflasyondan daha az etkilenir, çünkü kağıt veya diğer ucuz metallerden çok daha pahalıdır. Kripto para birimi, İsviçre saati zamansızlığı ve hassasiyeti ile işlemler sırasında güvenilirlik sağlayan yeni teknolojik donanımdır.

Eleştirilerden bağımsız olarak, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, özellikle şişirilen ve sıklıkla kaybolan, harcanan veya çalınan kağıt para gibi geleneksel para birimleriyle karşılaştırıldığında, belirgin avantajları nedeniyle birçok insanı cezbetmeye devam edecektir.

Hantal ve pahalı elektronik ödeme sistemlerinden tamamen kaçınmak için anlık, doğrudan P2P (eşler arası) işlemlere dayanmaktadır. Zamanla, yatırımcılar Bitcoin’in seri olarak basılmış düz para birimlerinden daha iyi bir değer deposu sağladığını göreceklerdi.

Bitcoin protokolü, aynı anda mevcut bitcoin miktarına bir sınır koyar. Her zaman 21 milyon bitcoin olacak ve sistem zaman zaman ABD dolarından bile daha dürüst görünüyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle tüketiciler finansal gizliliğin artmasına neden olabilir; hükümetin sürekli mali izleme ile sisteme sessizce gireceğine dair endişeler olsa da.