Skip to main content
Kripto Haberleri

Anthony Pompliano: Bitcoin volatilitesini ölçmek için ABD doları kullanımında bir kusur var

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Yatırımcı Anthony Pompliano (Pomp), Bitcoin sahiplerini volatilitenin ne olumlu ne de olumsuz normal olduğuna teşvik ediyor.

Anthony Pompliano Bitcoin'in volatilitesini düşünmenin yanlış olduğunu düşünüyor

Moderatör Joe Kernen, CNBC’nin Squawk Box’ı hakkında verdiği yakın tarihli bir röportajda, yatırımcıların Bitcoin’i örneğin ticaret amacıyla kullanılabilir bir varlık olacak kadar istikrarlı isteyip istemediklerini sordu. Ödeme terimi olsun ya da olmasın, Pompliano, Bitcoin’in volatilitesini ölçmek için dolar kullanmanın kusurlu olduğu varsayımını kanıtlamak için Cevabı gösterdi, “bir bitcoin her zaman bir bitcoin’e eşittir”.

Bitcoin inkar edilemez derecede değişkendir

Kernen’in volatilitenin kullanılabilirlik üzerindeki etkisi hakkındaki sorusuna yanıt olarak Pompliano, volatilitenin tutulan pozisyona bağlı olduğundan bahsetmekte gecikmedi. Ve pozisyonlar volatiliteyi değiştirebilir.

Volatilite iyi ya da kötü olarak değerlendirilemez. Temel olarak, volatilite sizi olumsuz yönde etkiliyorsa kötüdür, çünkü bir varlık satın alırsanız ve fiyat düşerse volatiliteyi sevmezsiniz, bir varlık satın alırsanız ve yükselirse, volatiliteyi sevmezsiniz, volatiliteyi seversiniz. “

Ancak Pompliano, Bitcoin’in ABD doları cinsinden her zaman çok değişken olduğunu kabul ediyor.

“Son iki yılda %50’nin üzerinde iki fiyat indirimi oldu. Bu yıl% 20’nin üzerinde altıdan fazla indirim yapıldı. “

Buradaki sorun volatilitenin dolar cinsinden ölçüldü olmasıdır. Ve oldukça değişken bir varlık olduğundan, bitcoin’in volatilitesini ölçmek için dolar kullanımı kusurludur.

İnsanların bunu göz ardı lerinin bir nedeni, günlük hayatımızda doların (veya genel olarak itibari paranın) mevcut olmasıdır.

“Doların kendisi de çok değişken. Bunu düşünmüyoruz çünkü etrafımızdaki tüm mal ve hizmetler dolar cinsinden. “

Pomp, son 18-24 ay içinde mevcut dolarların %40’ının basılmasıyla işlerin daha da kötüye gittiğini söylüyor. Yani, dolar Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana şaşırtıcı bir şekilde değer kaybetti.

teknoloji startup’larının bir makalesi, Ocak 2020 itibarıyla mevcut tüm dolarların% 80’inin basıldığını iddia ediyor. Yani para birimi devalüasyonu Pompliano’nun söylediğinden daha da kötü.

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı, bitcoin’in volatilitesini ölçmek için kullanıldığında dolar kötü bir mezheptir.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Öğretmen

Cryptoslate’e göre

Youtube Kanal | Takip Edin Telegram kanalına abone ol | Facebook sayfasını takip edin