Skip to main content
Kripto Haberleri

Ark Invest, Blokta 4,3 Milyon Dolarlık Yatırımla İkiye Katlandı

Yazan Mart 19th, 2023Yorum Yazılmamış

Anahtar noktaları:

  • Cathie Wood’un Ark Investment Management, Block’taki (SQ) hissesini artırdı.
  • Cathie Wood, Block’u dijital ödemeler endüstrisinde önemli bir oyuncu olarak görerek uzun süredir destekçisidir.
  • Ark Investment Management’ın Block’a devam eden yatırımı, alımların açıklanmasının ardından Cuma günü mesai sonrası işlemlerde küçük bir artış gören hisse senedi ile yatırımcılar arasındaki endişelerin giderilmesine yardımcı oldu.
Yıkıcı ve yenilikçi teknolojilere odaklanmasıyla tanınan Cathie Wood’un Ark Investment Management, dijital ödeme şirketi Block (SQ)’daki hissesini artırdı.
Ark Invest, Blokta 4.3 Milyon Yatırımla İkiye Katlandı

Fon yöneticisinin alım satım masası Cuma günü, amiral gemisi borsa yatırım fonu Ark Innovation ETF’nin (ARKK) Block’ta 50.858 hisse satın aldığını, Ark Next Generation Internet ETF’nin (ARKW) ise 8.064 hisse satın aldığını duyurdu.

Bu alımlar, Block’un Cuma günkü yaklaşık 74$’lık kapanış fiyatına göre yaklaşık 4.3 milyon$’ı buldu. Bu, varlık yöneticisinin haftanın önceki üç satın alımında yaklaşık 29 milyon dolar değerinde Blok hissesi satın almasıyla, Ark’ın Blok varlıklarına eklediği geçen hafta dördüncü günü işaret ediyor.

Ark Investment Management’ın hamlesi, şirketin büyüme beklentileri ve dijital ödemeler alanındaki artan rekabete ilişkin endişeler arasında Block’un hissesinin son aylarda düşüş eğiliminde olması nedeniyle geldi. Bununla birlikte, Cathie Wood, Block’u dijital ödemeler endüstrisinde önemli bir oyuncu olarak görerek uzun süredir destekçisidir.

Block, yatırım stratejisine yansıdı

Block SQ bir dijital ödeme şirketidir.

Wood’un Block’a olan inancı, şirketin tedavüldeki hisselerinin önemli bir kısmını elinde bulunduran Ark Innovation ETF ve Ark Next Generation Internet ETF ile yatırım stratejisine yansıdı. İki fon şu anda Block’un toplam 11.1 milyon hissesine sahip ve bu yazı yazılırken değeri yaklaşık 800 milyon dolar.

Ark Investment Management’ın Block’a devam eden yatırımı, alımların açıklanmasının ardından Cuma günü mesai sonrası işlemlerde küçük bir artış gören hisse senedi ile yatırımcılar arasındaki endişelerin giderilmesine yardımcı oldu.

Cash App adlı popüler bir mobil ödeme uygulamasını işleten Block, COVID-19 salgını sırasında daha fazla tüketicinin dijital ödemelere yönelmesiyle son yıllarda önemli bir büyüme kaydetti. Ancak şirket, PayPal ve Venmo gibi şirketler ve Facebook’un Libra’sı ve Çin’in dijital yuanı gibi alana yeni girenlerin sert rekabetiyle karşı karşıya.

Bu zorluklara rağmen, Cathie Wood ve Ark Investment Management, Block’un gelecekteki beklentileri konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve son alımları, hisse senedi fiyatındaki mevcut düşüşü bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor. Her zaman olduğu gibi yatırımcılar, Block’a olan inançlarının işe yarayıp yaramadığını görmek için önümüzdeki haftalarda ve aylarda Wood ve Ark’ın hareketlerini yakından izleyecekler.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmektedir ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Annie

Coincu Haberler