Skip to main content
Kripto Haberleri

ART3.io ve İngiliz Fotoğraf Dergisi’nden tarihi bir NFT koleksiyonu

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

ART3.io tarafından konuk gönderisi


Şimdi sadece OpenSea’de canlı olarak yayınlanan Edition365 NFT koleksiyonu, her şeyi değiştiren yılın bir portresidir.

Koronavirüs salgınının Mart 2020’de dünyayı kasıp kavuran bu yana, tüm insanlık olağanüstü bir deneyimi paylaştı ve belgeledi. Tarih gözlerimizin önünde açıldı; sistemlerimizdeki çatlaklar büyütülmüş ve okyanuslar ve sınırlar boyunca, düşünme, hareket etme ve var olan yollar akıp gidiyor. 

Ünlü fotoğrafçıların, yükselen sanatçıların ve günlük insanların seslerini birleştirmek, Sürüm365 geniş ve Yeni Sanat Şehri ile sürükleyici dijital sergi, Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel bir pandemiyi resmen duyurduğu 11 Mart 2020 ile 10 Mart 2021: 365 gün arasında oluşturulan tüm çalışmalar, dünyanın dört bir yanından çeşitli ve dinamik bir dizi içerik üreticiden 365 sanat eseriyle yakalandı. 

Aşk, kayıp, umut, dayanışma hikayelerini aşmak – insanoğlunun direnme, ısrar etme ve yeniden inşa etme konusundaki kolektif iradesi – Edition365, gelecek on yıllar boyunca tarihsel bir referans olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, yüzyılda bir kez yapılan bir fotoğraf koleksiyonudur. 

Ve şimdi, bir NFT koleksiyonu olarak sahip olunabilecek 

ART3.io CEO’su Marc Hartog, “‘Gerçek’ dünyada en çok izlenen fotoğraf sergilerinden bazılarının ev sahipleri olarak, metaverse eşit hırslı bir şey inşa etmek istedik,” diyor. “Edition365, dünyanın dört bir yanından sanatçıların bu benzersiz paylaşılan insan deneyimine kendi yaratıcı içgörülerini sundukları, tarihteki eşsiz bir anın hikayesini anlatan inanılmaz eserlerden oluşan bir zaman kapsülüdür.”

“İçerik üreticiler pandemi sırasında inanılmaz derecede ağır bir darbe aldı,” diye devam ediyor. “NFT satışı, koleksiyoncuların benzersiz eserlere sahip olma fırsatı yaratırken, elde edilen gelirden aslan payını alacak büyük bir katılımcı sanatçı grubunu destekleyecek. Metaverse kavramı sürekli gelişmektedir ve dünyada bir ilk olacağına inandığımız şeyde, bir koleksiyoncu tüm sergiye sahip olmak satışın bir parçası olarak, gelirler sanatçılar arasında bölündü.”  

OpenSea’den Hamish Barnes, serginin özel görüşüne akışlı bir konuşma sırasında “Fotoğrafçılık alanında büyük bir miras markasının potansiyeli anlama, pazarda neler olduğunu görme fırsatını hemen anladık” diye ekledi. “Birçok genç, bağımsız sanatçının bu alanda yol almalarına ve teknolojinin bizim için ilginç olduğunu anlamalarına yardımcı olan şeyin bir parçası olmak” diye devam etti. 

Bilgileri bırakma 

  • Sergiden 365 ayrı sanat eserinin küratörlüğünü yaptığı koleksiyon sadece OpenSea üzerinden 0.25ETH için satışa sunulacaktır 30 Kasım
  • Tam sanal serginin kendisi açık artırma ile tek bir sahibine satılacak OpenSea’de, teklif verme 30 Kasım. Kazanan teklif sahibi, Metaverse’in herhangi bir yerindeki sergiye bir portal yerleştirebilecek ve Edition365 sergisinin içinden ve dışından favori NFT’lerin kendi odasıyla kişiselleştirebilecektir.
  • Tüm NFT’ler bir sürümün sürümleri olacaktır, sertifikalı, sınırlı sayıda, arşiv kalitesinde baskı dahil olmak üzere koleksiyon boyunca açılabilir içerikle, ilk kez NFT alıcılarına ücretsiz olarak teslim edilir


The post ART3.io ve British Journal of Photography’den tarihi bir NFT koleksiyonu ilk olarak OpenSea Blog’da ortaya çıktı.