Skip to main content
Kripto Haberleri

ASIC, Lisanssız Kripto Hizmetleri Nedeniyle Blok Kazandıran Kişiye Dava Açtı

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Avustralya’nın mali gözlemcisi Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), kayıt dışı kripto ürünleri sattığı şüphesiyle Block Earner’a dava açtı.
ASIC, Lisanssız Kripto Hizmetleri Nedeniyle Blok Kazandıran Kişiye Dava Açtı

Düzenleyici tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre ASIC, federal mahkemede beyanname, tedbir ve para cezası talep eden bir hukuk davası açtı. İlk duruşma tarihi mahkeme tarafından henüz belirlenmedi.

Sidney merkezli çeşitli ürün katmanları mevcuttur Blok Kazanan kripto varlıklarında getiri sağlayan. Bu ürünlere göre; ASİKlisanslanmış olması gereken, kayıt dışı yönetilen yatırım planlarıdır.

ASIC Başkan Yardımcısı Sarah Mahkemesi açıklamada şunları söyledi:

“Block Earner’ın uygun kayıt veya Avustralya Finansal Hizmetler lisansı olmadan finansal ürünler sunarak tüketicileri önemli korumalardan mahrum bırakmasından endişe duyuyoruz. Bir ürünün bir kripto varlığa dayanması, finansal hizmetler yasasının dışında kaldığı anlamına gelmez.”

ASIC, Lisanssız Kripto Hizmetleri Nedeniyle Blok Kazandıran Kişiye Dava Açtı

gönderilen açıklamada İş Dünyası Haberleri AvustralyaBlock Earner’ın kurucu ortağı ve CEO’su Charlie Karaboğa söz konusu:

“Arka planı anlamamıza rağmen, bu hayal kırıklığı yaratan bir sonuç. Alanımızdaki düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz ve ASIC tarafından sağlanan mevcut yönergeler kapsamında Avustralyalı kullanıcılara düzenlenmiş ve uyumlu bir şekilde eksiksiz bir hizmet paketi sunabilmek için düzenleyici altyapı oluşturmak için önemli miktarda kaynak harcadık.”

Web3 Girişimleri Pty Ltd. adı altında ticaret Blok KazananASIC duyurusuna göre. Australian Financial Services tarafından yetkilendirilmemiştir. (AFS). Kayıtlı bir dijital para birimi değişimidir. AVUSTRAK.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak sağlanmıştır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Web sitesi: coincu.com

Harold

Coincu Haberleri