Skip to main content
Kripto Haberleri

ATOM yükseliş trendine giriyor, yeni ATH hedefliyor

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Cosmos (ATOM) konsolidasyon modelini kırdı ve önemli bir yatay bölge kazandı. Yeni bir tüm zamanların zirvesine doğru ilerliyor.

Azalan kama koparma

4 Aralık ile 20 Aralık arasında ATOM, 22 USD destek alanının (yeşil daire) hemen üzerinde konsolide oldu. Bu, 0.618 Fib geri çekilme desteği ile örtüştüğü için önemli bir seviyedir.

Bundan sonra, halen devam eden net bir yukarı hareket başladı. 23 Aralık’ta ATOM alçalan bir takozdan çıktı ve üç gün sonra bunu destek olarak onayladı. Fiyat yükseliş hareketine devam etti ve şu anda destek görevi görmesi amaçlanan 33 USD alanını yeniden ele geçirdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarattığı bir sonraki direnç alanı 43 dolar.

ATOM yükseliş trendine giriyor, yeni ATH hedefliyor

ATOM / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Teknik göstergeler

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler yükseliyor ve yükseliş trendinin devamını destekliyor.

Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamalardan (MA) oluşan MACD, pozitif bölgeyi yeni geçti. Bu, kısa vadeli MA’nın uzun vadeli MA’dan daha hızlı hareket ettiğini gösteren bir yükseliş işaretidir.

MACD pozitif bölgeyi en son 9 Ağustos’ta (yeşil daire) geçti. ATOM’u tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,8 dolara çıkaran %240’lık bir ralli öncesinde gerçekleşti.

Bir momentum göstergesi olan RSI, 50’nin üzerinde ve 70’e yakın. İlginç bir şekilde, en son MA pozitif bölgeye kaymasından kısa bir süre sonra 70’in (yeşil sembol) üzerine tırmandı. Bu nedenle, kısa vadede benzer bir yükseliş eğilimi olasıdır.

ATOM yükseliş trendine giriyor, yeni ATH hedefliyor

USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

dalgaları say

Trader @CryptoTony_, jetonun yükseliş eğiliminde olduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceğini belirten ATOM grafiğini çizdi.

ATOM yükseliş trendine giriyor, yeni ATH hedefliyor

Kaynak: heyecan

Mart 2020’nin en düşük seviyesinden bu yana tam harekete bakıldığında, ATOM yükseliş dürtüsünün beşinci ve son dalgasında (beyaz) görünüyor.

Bu artış için ilk potansiyel hedef 59 dolar olacaktır. 1,61 uzunluğundaki 1-3 şaftlar tarafından oluşturulur.

Ancak yükseliş trendi daha uzun sürebilir. Bu durumda ATOM 100 dolara yükselebilir ve şimdiye kadarki tüm yukarı yönlü hareketi içeren yükselen paralel bir kanalın direnç çizgisine çarpabilir.

1641263069 974 ATOM, yeni ATH'yi hedefliyor

ATOM / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

ATOM fiyatlarını buradan görebilirsiniz.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sorumluluk Reddi: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar bir karar vermeden önce dikkatlice araştırmalıdır. Yatırım kararlarınızdan sorumlu değiliz

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin