Skip to main content
Kripto Haberleri

Avalanche AVAX/USD 10$’a yaklaşıyor. Bu neden önemli bir yap ya da boz seviyesi olabilir?

Yazan Kasım 22nd, 2022Yorum Yazılmamış

Ünlü DeFi platform Avalanche (AVAX/USD) bu yıl zor zamanlar geçiriyor. Kasım 2021’de 150 dolardan işlem gören bu yıl korkunç bir şekilde başarısız oldu. AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesinden şimdi yaklaşık %93 düşüşle şu anki 11,7 $ fiyatına düştü. Kripto para birimi şimdi, token için istikrar veya kıyamet anlamına gelebilecek çok önemli bir seviye olan 10 dolara yöneliyor.

AVAX’ın 2021’deki patlaması, DeFi’ye artan ilgiyi yansıtıyordu. Platform, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamaları başlatmasına izin veren araçlar sağlar. Bununla birlikte, Terra Luna kazası ve ekonomik sıkılaştırma da dahil olmak üzere bir dizi faaliyet, blok zincirini sert bir şekilde vurdu. FTX krizi, ayı piyasasını hızlandıran son darbe oldu.

AVAX, kripto para birimi önemli bir destek bölgesine giderken yuvarlanıyor

AVAX, hafta içi kayıpları %12’ye çıkarmak için gün içinde %1,17 kaybetti. Bununla birlikte, kripto para birimi, %22 gibi biraz daha yüksek hacimlerle işlem görüyordu.

TradingView’e göre AVAX Grafiği

AVAX, 10 $ desteğine doğru bir ayı momentumu yazdırıyor. Kripto para birimi, net bir düşük düşükler ve daha düşük yüksekler sistemindedir.

Haftalık grafikte AVAX 15$ seviyesini kaybederek daha fazla düşüşün yolunu açtı. MACD göstergesi, ayıların hala kontrol altında olduğunu gösteriyor. RSI, AVAX’ın neredeyse aşırı satıldığını gösteriyor.

10$ AVAX için neden önemli olabilir?

AVAX 10 $, çok önemli bir yap ya da bozdur seviyesini işaretler. Seviye, kripto para birimi için Haziran 2021’den bu yana en düşük seviye olacak. AVAX bu seviyeyi iki yıldır koruyor. 10$ bölgesi, Haziran 2021’de AVAX bir yükseliş toparlanması başlattığında savunuldu. Bunu bir fiyat patlaması izledi.

AVAX 10 doların altına düşerse 2020’nin en düşük seviyelerine gidebiliriz. Aralıktaki bir sonraki fiyat 4,3 dolar olacak.

AVAX’ı nereden satın alabilirim?

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’in üzerinde kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım komisyonculuğu şirketidir. Komisyonsuz kripto ticareti sunar ve platformdaki kullanıcıların manuel olarak yatırım yapma veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneği vardır. eToro, kullanıcıların popüler yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasına olanak tanıyan benzersiz bir CopyTrader sistemine bile sahiptir.

AVAX’ı eToro ile bugün satın alın

Capital.com

Capital.com, kullanıcıları için 200’den fazla kripto para birimi sunan küresel bir aracı kurumdur. Gibi bir dizi özellikle birlikte gelir; mükemmel güvenlik, 7/24 destek, demo hesaplar ve çok çeşitli varlıklar. Üstelik hiçbir hareketsizlik, para çekme veya para yatırma ücreti de yok, bu da onu diğer kripto markalarından farklı kılıyor.

AVAX’ı Capital.com ile bugün satın alın