Skip to main content
Kripto Haberleri

Bankman-Fried, FTX’in satın almalara dağıtmak için hala 1 milyar doları olduğunu söyledi

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

FTX, bu ayı piyasasında en çok harcama yapanlardan biri ve CEO şimdi şirketin satın almalar için harcayacak 1 milyar doları olduğunu açıkladı.

Kripto türevleri borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, yakın zamanda ortaya çıktı. CNBC ile röportaj şirketin satın almalara dağıtmak için hala 1 milyar doları var.

FTX, kardeş şirketi Alameda Research ile birlikte bu ayı piyasasında en çok harcama yapanlardan biri oldu. Bankman-Fried, birkaç şirkete yüz milyonlarca dolarlık kurtarma paketi verdi.

Ancak Bankman-Fried, satın almalar için harcayacak hala paraları olduğunu söylediği için şirket henüz tamamlanmamış olabilir. CNBC’ye şunları söyledi;

“Burada, konuşlandırmada gerçekten ne kadar rahat hissetmemiz gerektiğine dair tanımsal konulara ulaşıyorsunuz. Tamamen engellenmemiş başka bir basketbol sahası milyar daha olduğunu söylemek, kesinlikle sizi doğru cevabın iki katına çıkaracaktır. Bir nevi kasayı boşaltmamaya çalışıyoruz” dedi.

FTX tarafından yapılan kurtarma ve satın almalar hakkında soru sorulduğunda, Bankman-Fried, kararların çoğunun kolay olmadığını söyledi. Çoğu durumda, bazı şirketlerin operasyonlarını etkileyecek bir karar vermek için sadece birkaç günleri olduğunu belirtti.

FTX patronu, kurtarma ve satın almaların arkasındaki ana nedenin müşterileri durdurmak ve korunmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Bu mevcut ayı piyasasında birkaç kripto şirketi zarar gördü ve bazıları iflas başvurusunda bulundu. Bankman-Fried, bazı şirketler tarafından kullanılan modellerin uzun vadede sürdürülebilir olmadığını söyledi. dedi ki;

“Gerçek acılarımız varsa, gerçek patlamalarımız varsa, uzun vadede hiç kimse için iyi olmayacak. Ve müşteriler için adil değil, düzenlemeler için de iyi olmayacak. İnsanların bilinmeyen bilinmeyenlerin onları bir şekilde havaya uçuracağından korkmadan ekosistemde çalışabilmeleri önemlidir.”

FTX, günlük işlem hacminde milyarlarca dolar kaydederek dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri haline geldi.