Skip to main content
Kripto Haberleri

Başarılı Bir Kripto Tüccarı Olmak İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu ve Püf Noktası

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para birimine ilk kez para yatıracaksanız, en azından sektör hakkında temel bir anlayış elde etmenizi öneririz. Bu yazıda, size daha iyi bir yatırımcı olmanıza yardımcı olacak 5 ipucu ve püf noktası vereceğiz. Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, yeni başlayan biri olarak başarıya ulaşmanız daha kolay olacaktır.

1. Saygın Haber Kaynakları Arayın

Kripto para dünyası hakkında farklı görüşler bulacaksınız. Bazı insanlara göre, kripto bir heves değil, diğerleri ise özellikle paranızı uzun vadeli yatırmak istiyorsanız, bunun büyük bir yatırım olduğunu düşünüyor.

Crypto’dan yararlanabileceğinizden eminseniz, güvenilir kaynaklara bağlı kalmalı ve inanmayanları dinlememelisiniz. Bir yatırımcı olarak başarıya ulaşmak için, bazı gerçekleri göz önünde bulundurmalı ve ardından paranızı akıllıca yatırmaya devam etmelisiniz.

2. Volatiliteye Hazır Olun

Normal para birimlerinin aksine, kripto para birimi o kadar istikrarlı değildir. Birkaç ay önce, Bitcoin adı verilen en popüler kripto para birimlerinden birinin değeri 40000 dolar civarındaydı. Ama şimdi 30000 dolara düştü. Bu yüzden, yapman gereken akıllıca bir karar vermek. Açgözlü olursanız, büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.

Uzman kripto tüccarlarına sorsanız bile, onlar bile sanat ustalık olmadığını söyleyecektir. Bu nedenle, kripto para birimleri oldukça değişken olduğu için kripto paraya yatırım yapmak söz konusu olduğunda dikkatli olmanız gerekir.

3. Diğer Altcoin’leri düşünün

Kripto para birimi söz konusu olduğunda, sadece Bitcoin’lerle sınırlı değilsiniz. Bu nedenle, tüm yumurtalarınızı bir sepete koymak iyi bir fikir değildir. Başka bir deyişle, paranızı diğer kripto para birimlerine de yatırmalısınız.

Bu yüzden, yapmanız gereken ev ödevinizi yapmak ve hangilerinin iyi gittiğini bulmaktır. Başka bir deyişle, en iyi 5 kripto para birimini seçmeli ve paranızı bunlara yatırmalısınız.

4. Sıcak ve Soğuk Cüzdanlar hakkında bilgi edinin

Kripto dijital bir para birimi olmasına rağmen, bunları internette sıcak cüzdanlarınızda saklayabilirsiniz. Ancak yeni başlıyorsanız, oldukça kullanışlı ve çok yönlü oldukları için çevrimdışı cüzdanlara bir göz atabilirsiniz.

Öte yandan, soğuk cüzdanların bilgisayar korsanlarına karşı koruma sunduğu doğrudur. Bu nedenle, varlıklarınızı çeşitlendirmek istiyorsanız, hem sıcak cüzdanlara hem de soğuk cüzdanlara aşina olmanızı öneririz.

5. Uyanık Olun

Kripto para birimleri geleneksel para birimine göre yüksek güvenlik standartlarına sahip olsa da, önlemlere uymanızı öneririz. Bu nedenle, yapmanız gereken, bu tür dijital para birimine büyük miktarda para yatırmak söz konusu olduğunda dikkatli olmaktır.

İşlemlerinizi yönetmek için farklı yöntemler bulmalı ve kripto para biriminizi sorumlu bir şekilde nasıl etkili bir şekilde yönetebileceğinizi görmelisiniz.

Son

Kısacası, bir kripto para tüccarı veya yatırımcısı olarak başarılı olmak istiyorsanız bu 5 ipucunu ve püf noktasını takip etmek isteyebilirsiniz.