Skip to main content
Kripto Haberleri

Bilgisayar korsanları CoinDCX Twitter hesabını devraldı, sahte XRP reklamlarını tanıtıyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Hindistan merkezli kripto borsası CoinDCX’in resmi Twitter hesabı saldırıya uğradı ve istismarcılar tarafından borsanın takipçilerini dolandırmak amacıyla kimlik avı bağlantılarıyla ortak sahte XRP tanıtımları yayınlamak için kullanıldı.

Saldırıya yanıt veren, CoinDCX’in resmi müşteri destek kolu işaretli istismar ve kullanıcılarını güvenliği ihlal edilmiş hesaptan gelen hiçbir bağlantıya veya mesaja tıklamamaları konusunda uyardı. Borsaya göre hesabı kurtarmak için çalışıyorlar ve çok yakında güncellemeleri takipçileriyle paylaşacaklar.

Yazma sırasında, bilgisayar korsanları, dolandırıcılıklarını meşru göstermek için Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse’un resmi gönderilerini retweet ediyorlardı. Bunu yaparken dolandırıcılar, kripto tweet’lerine dolandırıcılık bağlantıları ile cevap veriyor.

Hesapta yayınlanan bağlantılara tıklayan kullanıcılar, bilgisayar korsanının planından varlıklarını kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. Sorun yakında çözülmezse, resmi Twitter hesabının şu anda 230.000’den fazla takipçisi olduğu için kayıplar ciddileşebilir.

İlişkili: Bilgisayar korsanları Belarus liderinin sözde çalıntı pasaportunun NFT’sini satmaya çalışıyor

Bu ayın başlarında, Dört Büyük muhasebe firmasından biri olan PwC Venezuela’nın Twitter hesabı da ele geçirildi ve sahte XRP token hediyeleriyle dolup taştı ve Garlinghouse’un resimlerini küçük resimler olarak kullanan sahte bir Ripple etkinliğine yönelik kimlik avı bağlantılarıyla doluydu.

Aynı gün, bir Elon Musk hediye dolandırıcılığı, Güney Kore hükümetine ait resmi bir YouTube hesabını rahatsız etti. Musk’ın kripto hakkında konuştuğu sahte videolar yayınladığı için hesap ele geçirildi ve SpaceX Invest olarak yeniden adlandırıldı.