Skip to main content
Kripto Haberleri

‘Bilinmeyen korkusu’, tradfi yatırımcılarını kriptodan alıkoyuyor – Bloomberg analisti

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Bloomberg Intelligence Kripto Piyasa Analisti Jamie Coutts, geleneksel portföy yöneticilerini kripto para birimine yatırım yapmaktan alıkoyan şeyin “yanlışlıklar” ve “bilinmeyenden korkma” olduğunu savunuyor.

Hafta sonu Avustralya Kripto Konvansiyonu sırasında Cointelegraph’a konuşan Coutts, “blok zincirlerinde gerçek bir değer olmadığı” yönünde devam eden bir “yanlış” olduğunu savunuyor.

“Bu varlık yöneticilerinin Amazon ve Facebook gibi hisseleri var. […] Coutts, ilk birkaç yıl boyunca bu şirketlerin hiçbir kazancı olmadığını açıkladı ve Facebook’un bebeklik aşamalarında “kar elde etmediğini” de sözlerine ekledi. […] ya da herhangi bir içsel değere sahip olduğu görülüyor.”

“Yine de burada bir ağ değeri olduğunu, ağın büyüdüğünü, varlığın değerinin ürünleri kaç kişinin kullandığına bağlı olduğunu anlayabilirler.”

Coutts, “Ethereum dahil tüm blok zincirlerinin nakit üreten varlıklar olmamasına rağmen” kesinlikle içsel bir değer olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, Bloomberg analisti, kripto para birimini benimseme konusunda neden bir tereddüt olduğunu tam olarak anlayamadığını ve bunun nedeni olarak düzenleme eksikliğini göz ardı ettiğini söyledi.

“Yönetmelik bunlardan biri olamaz. Bunu yeniden ifade edeyim. Düzenleme her zaman bir endişe kaynağıdır, ancak BTC düzenlenir.”

Coutts, kriptonun düzenlendiği “an” olarak “gerçekten düzenleyici bir risk olmadığını” söyledi ve “hangi yargı alanında olursanız olun vergi makamlarına açıklamanız” gereken vergiye tabi bir kalem haline geldi.

Bunun yerine, Coutts bunun “bilinmeyenden korkma” olabileceğini söyledi, varlık yöneticilerinin kendilerini kripto para birimi konusunda eğitmemeyi veya görmezden gelmeyi seçmelerinin kaçırılmış bir fırsat olduğunu ekledi.

Coutts, kripto para birimine yatırım yapmakta tereddüt edenlerin piyasa oynaklığının ötesine bakmaları ve kripto para biriminin masaya gerçekte ne getirdiğine odaklanmaları gerektiğini önerdi.

“Yapabileceğimiz en iyi şey, meydana gelen küresel eğilimleri anlamaktır. […] kriptonun kesiştiği noktada bulunan değer düşürme ve teknolojik yenilik. Bu, bir miktar tahsis için dikkate alınması gereken bir varlık sınıfı olarak kripto yelkenlerinin arkasındaki rüzgarı sağlıyor.”

Jamie Coutts, 17 Eylül’de Avustralya Kripto Konvansiyonu’nda konuşuyor

Geçen ay, İsviçreli varlık yönetimi grubu Picket grubu, “son sektördeki kargaşanın ortasında” kripto yatırımlarına karşı tavsiyede bulundu.

Picket Group CEO’su Tee Fong, kriptonun “görmezden gelemeyeceğimiz bir varlık sınıfı” olduğunu kabul etti, ancak “özel bankacılar ve özel banka portföyleri için bir yer” olduğunu düşünmüyor.

İlişkili: Ethereum Merge, kurumsal yatırımcılar için yeni bir hedef sunuyor mu?

Diğerleri, kurumsal yatırımcıların piyasa koşullarına rağmen kripto ile ilgili yatırımlara ilgi duymaya devam ettiğini öne sürüyor.

Apollo Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Henrik Anderson 14 Eylül’de Cointelegraph’a verdiği demeçte, kurumsal ilginin ivme kazanmada yavaş olmasına rağmen, piyasayı zamanlamak için kenarda bekleyen birçok kişi olduğunu söyledi.

Anderson, “ANZ ve NAB” kripto yatırımları yerine “stabil paralar ve geleneksel varlık tokenizasyonuna” odaklanmayı seçerek “Avustralya’daki birkaç büyük bankanın dijital varlıklarla ilgilendiğini” gördüğümüz için gelecek konusunda iyimser. özellikle.”