Skip to main content
Kripto HaberleriNFT Haberleri

Bill Gates, Çoğu Sanal Toplantının İki veya Üç Yıl İçinde Metaverse’in 3D Alanına Taşınacağını Tahmin Ediyor

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

Dünyanın en etkili milyarderlerinden biri olan Bill Gates, 2022’nin özellikle dijital gelecek için hayatının en iyi yılı olmasını bekliyor. Gates’e göre 2021, hayatındaki en zorlu yıl oldu. Microsoft kurucu ortağı, işin geleceğini ve Metaverse’in yükselişiyle nasıl değişeceğini açıkladı.

Metaverse sanal dünyası gün geçtikçe büyüyor. Facebook gibi teknoloji şirketleri bile isimlerini Meta olarak değiştirdi. Artık Microsoft, kullanıcıların çalışmasına, oynamasına ve sosyalleşmesine izin vermek için kendini geliştiriyor. Bill Gates’e göre, Metaverse yaklaşık iki veya üç yıl içinde çoğu ofis toplantısına ev sahipliği yapacak.

Gates, bloguna göre Covid-19’un işyerinde devrim yarattığına dikkat çekiyor. Bu, birçok şirketin uzaktan çalışan çalışanlarına esneklik sunmasını bile sağladı. Değişiklikler önümüzdeki yıllarda yoğunlaşacak ve uzaktan çalışmak Metaverse’e daha fazla insanı çekecek.

Gates, çoğu sanal toplantının dijital avatarlara sahip bir 3B alan olan Metaverse’e taşınacağını tahmin ediyor. Gate, blogunda Metaverse’in, kullanıcıların dijital ofislerde ve diğer yerlerdeki toplantılara katılmasına yardımcı olacak ve böylece Zoom ve Teams (Microsoft) gibi çoğu video konferans platformunun yerini alacak bir 3D avatar alanına sahip olduğunu yazıyor.

Avatar fikri, sanal alanda insanlarla tanışmanıza yardımcı olmak, onlarla gerçek bir odada olma hissini çoğaltmaktır. Ancak, kullanıcıların bunu başarmak için sanal gerçeklik kulaklıklarına ihtiyacı olacak.

Microsoft yönetim kurulundan ayrılan Gates, Microsft’un Teams Software çalışma alanında daha fazla 3D avatar ve diğer metaverse öğeleri oluşturduğunu söylüyor. Microsoft’un Ekiplerinin, teknoloji şirketinin Meta-eski Facebook ile ortaklık kuracağı için Metaverse’e açık bir rampaya sahip olabileceğini de ekliyor.