Skip to main content
Kripto Haberleri

Binance CEO’su, şirketin kripto para kurtarma fonu için Abu Dabi yatırımcılarıyla görüştüğü haberini yalanladı

Yazan Kasım 22nd, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şirketin kripto kurtarma fonu için nakit toplamak amacıyla Abu Dabi’deki yatırımcılarla görüştüğünü iddia eden bir haberi yalanladı.

Bloomberg’in 22 Kasım tarihli bir raporuna göre, CZ ve Binance’e bağlı diğerleri, potansiyel likidite sorunları olan projelere yardımcı olmayı amaçlayan önerilen fon için nakit toplamayı tartıştılar. Zhao ve Binance ekibinin Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoon bin Zayed ile bağlantılı potansiyel destekçilerle bir araya geldiği bildirilirken, bir Binance sözcüsü toplantıların “genel küresel düzenleyici konulara odaklandığını” söyledi. CZ itti Twitter’daki rapora sadece “yanlış” olduğunu söyleyerek geri döndü.

Binance CEO’su fonu ilk olarak FTX’in “likidite sıkışıklığı” ve iflas başvurusunun ardından 14 Kasım’da duyurdu. Kripto borsasının fonun ne kadar büyük olmasını amaçladığı belli değil. FTX’in iflas başvuruları, şirketin 20 Kasım itibarıyla 1,2 milyar dolardan biraz fazla nakit paraya sahipken, şirketin 3 milyar dolardan fazla borcu olduğunu gösteriyor. katma Twitter’da fonun asla “yalancılar veya dolandırıcılar” için tasarlanmadığını söyledi.

Binance ve CZ, borsanın FTX Token (FTT) arzını tasfiye etmeyi planladığını açıkladıktan ve o zamanki CEO Sam Bankman-Fried’in talebi üzerine olası bir kurtarma paketini tartıştıktan sonra FTX fiyaskosuna karıştı. Binance potansiyel anlaşmadan 48 saatten kısa bir süre sonra çekildi, FTX iflas başvurusunda bulundu ve Bankman-Fried istifa etti.

CZ, 17 Kasım’da Bankman-Fried ile FTX ile ilgili bir görüşmeye atıfta bulunarak, “Ona yardım edemezsek, muhtemelen yapacak başka kimse yoktur” dedi. “Muhtemelen bir grup insan anlaşmayı bizden önce kabul etti.”

İlişkili: CZ, ayı piyasası sırasında inşa etmenin neden bu kadar önemli olduğunu açıklıyor

Merkezi Ekim 2021’den beri Dubai’de bulunan CZ, Orta Doğu’da benimsenmesi için sürekli olarak baskı yapıyor. Eylül ayında Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu, Binance’in nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcılara sanal varlık hizmetleri sunması için yeşil ışık yaktı. Abu Dabi’nin Küresel Pazar ve Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu, Kasım ayında Binance’e kripto hizmetleri sunması için benzer bir onay verdi.