Skip to main content
Kripto Haberleri

Binance, kripto kartı veren platform Swipe’da olağanüstü hisseler elde edecek » CryptoNinjas

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Önde gelen bir kripto ve blok zinciri altyapı sağlayıcısı olan Binance, bugün, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kripto para harcamalarını sağlayan Visa tabanlı bir kripto kart veren platform olan Swipe’ın kalan olağanüstü hisselerini alacağını duyurdu.

Temmuz 2020’de Binance, geleneksel finansal sistemler aracılığıyla kripto para birimindeki ödemeler ve satın almalar başta olmak üzere fiat ve dijital varlıklar arasındaki uçurumu kapatarak kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesini sağlamak amacıyla Swipe’ın çoğunluk hissesini satın aldı.

Bugün, Binance ve Swipe, Visa kartlarını çıkarmak için düzenlenmiş ve lisanslı kuruluşlarla birlikte çalışıyor ve Swipe, Binance’in kart programı yöneticisi ve teknoloji platformu olarak görev yapıyor. Swipe ayrıca, izin verilen bölgelerde ve pazarlarda kart çıkarmak için stratejik ortaklarla birlikte çalışır.

Kalan hisselerin satın alınmasının tamamlanmasının ardından Swipe CEO’su Joselito Lizarondo istifa edecek ve Binance’den ayrılacak.

Binance Kurucusu ve CEO’su CZ, “Swipe, Binance ve Binance Card’ın dijital varlıkların milyonlarca insan için günlük ödeme seçeneği haline gelebileceği bir geleceğe doğru önemli ilerleme kaydetmesine yardımcı oldu” dedi. “Ayrıca hem Swipe hem de Binance’e katkılarından dolayı Joselito’ya teşekkür etmek istiyorum. Joselito hem harika bir girişimci hem de stratejik bir düşünür. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Hisse alımlarının şartları açıklanmadı.

“Binance, sadece bu yıl Visa-kripto bağlantılı işlemlerde 1 milyar doları aşan bir sürede Swipe’ın yeni zirvelere çıkmasına yardımcı oldu. Kripto ve ticaret arasında köprü kurma misyonunun Binance’in elinde güçlü bir şekilde devam edeceğinden eminim. Joselito Lizarondo, orada görev yaptığım süre boyunca yaptıkları her şey için CZ’ye ve tüm Binance organizasyonuna teşekkür etmek istiyorum” dedi.

SSS

S: Joselito neden Swipe’tan ayrılmaya karar verdi?

C: Joselito, Swipe’tan kendi kişisel projeleri ve kişisel meseleleri üzerinde çalışmaya karar verdi.

S: Swipe’dan ayrıldıktan sonra Joselito’nun planları nelerdir?

C: Yakın dönem için, Joselito kişisel projelere odaklanacak ve uygun zamanda daha fazla güncellemeyi paylaşacak.

S: Joselito’nun yerini kim alacak? Swipe ekibini ileriye kim götürecek?

C: Değiştirme için acil bir plan yok. Binance ve Swipe ekibi, kripto Visa kartlarını dünya çapında daha fazla kullanıcıya sunmak için birlikte çalışacak.

S: Bu duyuruyla ilişkili herhangi bir ürün veya hizmet değişikliği var mı?

C: Hayır, herhangi bir hizmet değişikliği olmayacak.

S: Swipe’ın çalışma biçiminde veya markasında herhangi bir değişiklik olacak mı?

C: Hayır, bir varlık olarak Swipe, itibari para ve kripto varlıklar arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanmaya devam edecek.