Skip to main content
Kripto Haberleri

Bir Gri Tonlamalı Bitcoin Trust çöküşü bir sonraki siyah kuğu olayı olabilir mi? Piyasa Raporunu İzleyin

Yazan Kasım 22nd, 2022Yorum Yazılmamış

Bu haftaki The Market Report programında Cointelegraph’ın yerleşik uzmanları, Grayscale Bitcoin Trust çökerse sonuçların ne olacağını tartışıyor.

Bu haftaki programımıza piyasalardaki en son haberlerle başlıyoruz:

GBTC sonraki BTC fiyatı siyah kuğu mu? — Bu hafta Bitcoin’de bilinmesi gereken 5 şey

Tıpkı kripto endüstrisinin geri kalanı gibi en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), borsa FTX’in patlamasından kaynaklanan serpintilerle başa çıkmaya devam ederken, aşağı yönlü riske karşı oldukça hassas olmaya devam ediyor.

Kasım ayı yaklaşırken -tıpkı bu yılın başlarında Terra’nın çökmesi gibi- bulaşıcılık herkesin ağzında olan bir kelime ve FTX’in dev likidite girdabının yeni kurbanlarının su yüzüne çıkmaya devam edeceğine dair korkular var. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) bu hafta tamamen yanlış nedenlerle herkesin radarında gibi görünüyor. Bir sonraki siyah kuğu etkinliği olacak mı? Sizi güncel tutmak için GBTC’yi çevreleyen tüm ayrıntıları yıkıyoruz.

Veriler, kriptonun toplam piyasa değeri 800 milyar doların altına düştüğü halde tüccarların biraz yükselişe geçtiğini gösteriyor

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 800 milyar doların altına düştü, ancak veriler bazı tüccarların yükselişe geçmesinin birkaç nedenini vurguluyor. Kendi Marcel Pechman’ımız, bazı tüccarların neden gerçekten de yükselişe geçtiğini açıklıyor, bu oldukça mantıksız görünen bir duygu. Marcel’in bunun için çok iyi nedenleri var, bu yüzden öğrenmek için takip ettiğinizden emin olun.

Cardano, 2023’te yeni algoritmik stablecoin piyasaya sürecek

Proof-of-stake blockchain platformu Cardano, aşırı teminatlandırılmış algoritmik stablecoin olarak adlandırdığı şeyi başlatmak için yönlendirilmiş asiklik grafik tabanlı katman-1 protokolü olan Coti ile ortaklık kurdu. Proje, Cointelegraph’a yapılan bir duyuruda, stabilcoinin bir rezervde saklanan kripto para birimi biçimindeki fazla teminatla destekleneceğini söyledi. Başka bir stablecoin’e ihtiyacımız var mı? Bunun halihazırda dolaşımda olan mevcut sabit paralardan ne farkı olacak?

CoinMarketCap, kripto borsaları için rezerv kanıtı izleyicisini başlattı

Kripto endüstrisinde lider bir pazar araştırmacısı ve takipçisi olan CoinMarketCap, platformunda kullanıcılara borsalar hakkında güncel finansal bilgiler sağlayan yeni bir özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Rezerv kanıtı (PoR) takipçisi, belirli bir anda likidite konusunda şeffaflık için sektördeki aktif kripto para borsalarını denetler. Duyuruya göre izleyici, şirketin toplam varlıklarını ve bağlı halka açık cüzdan adreslerini, cüzdanların bakiyeleri, cari fiyatları ve değerleri ile birlikte detaylandırıyor. Uzmanlarımız, böyle bir araca olan ihtiyacı ve bunun sektöre nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor.

Burada ele alınmayan bir madeni para veya konuyla ilgili bir sorunuz mu var? Merak etme. YouTube sohbet odasına katılın ve sorularınızı oraya yazın, yanıtlarınızı alacağınızdan emin olalım.

Piyasa Raporu her Salı 12:00 pm ET (16:00 pm UTC)’de canlı olarak yayınlanır, bu nedenle gelecekteki tüm videolarımız ve güncellemelerimiz için Cointelegraph’ın YouTube sayfasına gidin ve bu Beğen ve Abone Ol düğmelerini parçaladığınızdan emin olun.