Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin 200 Günlük MA’sını Elinde Tutmakta Zorlanıyor

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Orijinal makaleyi ziyaret edin*

https://bitcoinmagazine.com/.image/c_fit,cs_srgb,q_auto:good,w_620/MTg2MzI4Mzg5NTcxODQ3Mjk3/screen-shot-2021-12-29-at-20242-pm.png

200 günlük hareketli ortalamalardaki geleneksel borsa görünümüne rağmen, bunun altındaki bir düşüş Bitcoin için bir satış etkinliği anlamına gelebilir.

Bitcoin, Aralık 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmakta zorlanarak Aralık 200’ün büyük bölümünde yan yönlü fiyat aksiyonu ile işlem görüyor.

Güçlü bir Ekim ayı ve tüm zamanların en yüksek kasım ayı başlarından sonra Bitcoin, Aralık ayında bir engelleme yolu ile karşılaştı ve ay başından bu yana% 13.60 kaybetti. Bu gerçeklik, Bitcoin’in fiyatının yıl sonuna kadar 100.000 dolara çarpacağına dair yaygın bir inancın tam aksine duruyor.

Bitcoin, salı günü 200 günlük hareketli ortalamasının altında kapandıktan sonra yazının yazıldığı sırada 47.500 dolar civarında işlem görüyor. 200 günlük MA genellikle bir varlığın geleneksel sermaye piyasalarındaki uzun vadeli eğilimini ölçmek için kullanılır. Bir varlık genellikle 200 günlük MA’sının üzerinde tuttuğu sürece genel bir yükseliş trendinde olarak kabul edilir.

Bitcoin dün 200 günlük hareketli ortalamasının altında kapandı. Kaynak: TradingView.

Mart 2020’de Bitcoin, pandemi salgınının sermaye piyasaları da dahil olmak üzere dünyaya korku salmasıyla 200 günlük MA’sının altına şiddetle kırıldı. BTC’nin hareketli ortalamanın üzerine geri dönmesi yaklaşık iki ay sürdü ve yıl sonunu uzatacak yıldız bir boğa piyasasını tetikledi. Bitcoin, Çin bitcoin madenciliğini yasaklayana kadar bir yılı aşkın bir süre boyunca 200 günlük MA’sının üzerinde tutundu ve Bitcoin’in gerçek işleyiş mekaniğinden habersiz olanlara bir kez daha korku yaydı ve yaz aylarında fiyat için kısa bir kışı tetikledi.

Bitcoin, Mayıs 2021’de 40.000 dolar civarında olan 200 günlük MA’sının altında düzeltmeden önce bir yıldan kısa bir sürede 8.000 dolardan 60.000 dolara yükseldi. Kaynak: TradingView.

Geleneksel borsanın 200 günlük MA’sının altındaki bir varlığın bir ayı piyasasında olabileceği görüşüne rağmen, Bitcoin için bir satış olayını temsil edebilir. Eşler arası (P2P) para biriminin güçlü, benzersiz temelleri ve son 10 yıldaki diğer tüm varlıkları ezme geçmişi göz önüne alındığında, teknik bir göstergenin altındaki bir düşüş, özellikle Bitcoin’in volatilitesi göz önüne alındığında, geleneksel varlıklardan daha hızlı bir şekilde dalma ve yükselmesini sağlayan bir indirim göstergesi olarak hizmet edebilir.