Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin 47K doların altına düştü, ancak bir tüccar şimdi BTC özlemi için ‘sağlam risk / ödül’ arıyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), BTC/USD’yi kısa süreliğine 46.600 doların altına çekerek yeni bir takla atarak 29 Aralık’taki kayıplarına bir yenisini ekledi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

RSI “aşırı satım” yanıp sönüyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’in verileri, çiftin Wall St. open’dan önce 48 saatlik düzeltmesini% 10.4’e çıkarmak için zeminden vazgeçtiğini gösterdi.

Tanıdık bir davranış modelindeki son hamle olan piyasa, Bitcoin’in Aralık ayında hareket ettiği aralığın çok fazla oyunda kaldığını gösterdi.

Piyasa katılımcıları yıl sonuna kadar eksik bir şekilde istifa ederken, popüler tüccar ve analist Scott Melker kısa zaman dilimlerinde mevcut seviyelerde olası bir satın alma fırsatı fark etti.

Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI), diğer boğa sinyallerine ek olarak, klasik bir alım tetikleyicisi olan dip sırasında “aşırı satılmış” bölgeye girmişti.

“Küçük zaman dilimleri ticareti yapıyorsanız, burada uzunları cezalandırma riski / ödülü çok sağlamdır,” diye yazdı fırsat hakkında birkaç tweet’in birinde.

“RSI aşırı satıldı, saatlik olarak bir boğa dalışı yapmak üzere, EQ aralığında, minimum hacimde düşük mahkumiyet satışı.”

BTC/USD daha sonra düşük seviyelerden sekerek 47.000 doların üzerine çıktı.

Melker daha önce 52.000 dolardan geri çekilmeyi savunmuş ve menzile sahip Bitcoin için genel olarak “hiçbir şeyin değişmediğini” savunmuştu.

Brandt: Panik satışları “henüz gerçekleşmedi”

Ancak herkes iyimser değildi.

İlgili: ‘Net nötr’ — Yükselen Bitcoin döviz bakiyeleri Huobi Çinli kullanıcı bloğu nedeniyle olabilir

Hafta başında tatillerde ince likidite piyasalarında “sahte patlaklar” uyarısında bulunan usta tüccar Peter Brandt, şimdi daha fazla olumsuzluk için yer açtı.

Aralık ayı başından daha kötü bir “panik kapitülasyon” aşaması yine de tartışma konusudur.

Diğerleri, perakende yatırımcıların büyük olasılıkla mevcut seviyelerde kitlesel satışa eğilimli olmadığını savunarak, küçük bakiyeli cüzdanlardaki artışlara ve yıl boyunca güçlü hodl davranışlarına işaret etti.