Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin 48,5 bin doların altına düşerken DeFi sektörü token’ları sığınak sunuyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının birkaç saat içinde yaklaşık 4.000 dolar değer kaybetmesiyle 28 Aralık’ta düştü ve boğalar daha fazla kaybı önlemek için 48.500 dolardan destek almak istiyor.

Piyasa genelindeki çöküşün ortasında, kripto ekosisteminin merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, bazı yatırımcılara fırtınadan korunma imkanı sundu ve birkaç jeton% 30’u aşan kazançlar gördü.

En yüksek 24 saatlik fiyat kazancına sahip en iyi 7 madeni para. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, son 24 saatte en çok kazananların Harvest Finance (FARM), QuickSwap (QUICK) ve Aragon (ANT) olduğunu gösteriyor.

Harvest Finance tam merkeziyetsizleşmeye doğru ilerliyor

Harvest Finance, ekosistem genelinde mevcut en yüksek verimi otomatik olarak ekip biçmek ve kullanıcıların en son tarım tekniklerini uygulayarak aldıkları verimi optimize etmek için tasarlanmış bir DeFi protokolüdür.

VORTECS™ Cointelegraph Markets Pro’nun verileri, son fiyat artışından önce 25 Aralık’ta FARM için boğa görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Puanı, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS™ Puanı (yeşil) ve FARM fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, VORTECS™ ÇİFTLİk Puanı 25 Aralık’ta yeşil bölgeye tırmandı ve fiyat önümüzdeki üç gün içinde% 207 artmadan yaklaşık iki saat önce 75’e ulaştı.

FARM fiyatındaki artış, projenin “inşaatçılar” olarak bilinen topluluk üyelerinin yeni tarım stratejileri dağıtma ve kullanıcı arayüzünü gerektiği gibi güncelleme yeteneği de dahil olmak üzere tam merkeziyetçilmeye doğru ilerlemeye devam etmesiyle ortaya çıkıyor.

QuickSwap Harmony için destek ekliyor

QucikSwap, Polygon ağında çalışan merkezi olmayan bir borsa ve otomatik piyasa yapıcıdır.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, 22 Aralık’ta 235 $ ‘dan düşük bir seviyede işlem gördükten sonra, QUICK fiyatının 24 saatlik işlem hacmi% 1,240’tan 166.6 milyon dolara yükseldiği için 28 Aralık’ta 570.50 $ ile günlük en yüksek seviyeye ulaşmak için% 143’e ulaştığını göstermektedir.

QUICK/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

QUICK fiyatındaki ani artış, Harmony (ONE) protokolü ile QuickSwap’ta bir MATIC/ONE likidite sağlayıcı havuzu oluşturulmasına izin veren Polygon arasında bir röle zincirinin piyasaya sürülmesinin ardından geldi.

İlgili: Ethereum balinaları fiyat 4K doların altına kayarken ETH’yi boşaltıyor, veriler gösteriyor ki

Aragon dijital öz egemenliğe odaklanıyor

Aragon, Ethereum (ETH) ağında, toplum katılımını teşvik eden yönetişim yapıları geliştirmeye yardımcı olmak için merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’ lar) oluşturulmasını destekleyen bir protokoldür.

VORTECS™ Cointelegraph Markets Pro’nun verileri, son fiyat artışından önce 25 Aralık’ta ANT için boğa görünümü tespit etmeye başladı.

VORTECS™ Puanı (koyu gri) ve ANT fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ANT için VORTECS™ Puanı 25 Aralık’ta toparlanmaya başladı ve ertesi gün fiyatı % 55 artmadan yaklaşık 45 saat önce 73’e ulaştı.

ANT için fiyat takdiri, Web 3.0 kavramının 2022’ye doğru ivme kazanmasıyla ortaya çıkıyor ve bu da Aragon’daki ekibin “öz egemenliği savunan örgütsel formları” destekleme hedefine doğru adım atmasını sağladı.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.276 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı % 40.2.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazarın görüşleridir ve mutlaka Cointelegraph.com görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, bir karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.