Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin açık ilgi alanı, bu ay BTC fiyatının ‘havai fişek’ tahminleri arasında rekor seviyede eşleşiyor

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), yeni bir tahmine göre, türev piyasaları 2022’de yeniden şekillenmeye başladığından “patlayıcı” fiyat hareketi için uygun.

İçinde cıvıldamak 4 Ocak’ta Arcane Research analisti Vetle Lunde, BTC cinsinden açık faizin (OI) Kasım ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerine döndüğünü doğruladı.

Açık ilgi, haftalar içinde “havai fişek” talep ediyor

Bitcoin vadeli işlemleri ve opsiyonları yıl sonu BTC/USD geri dönüşü sırasında darbe aldı, ancak tatil dönemi sona erdiğinde, büyük bir geri dönüş etrafında fikir birliği oluşmaya başladı.

Bazıları, kurumsal tüccarların Bitcoin piyasalarında ana güç haline gelmesi gerektiğini ve türevlerin şimdiden bu yenilenen ilginin işaretlerini gösterdiğini söylüyor.

OI şimdi, BTC/USD’nin kendisinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a ulaştığı Kasım ayının üçüncü haftasında en son ulaştığı seviyelere geri döndü.

Bununla birlikte, o zamandan farklı olarak, fonlama oranları şu anda tarafsızdır – volatil bir hareket oluşturmak için önemli bir temel.

Lunde, “BTC vadeli BTC cinsinden açık faiz, kaldıraç nötr fonlama oranlarının biraz altında birikerek bugün Kasım’ın en yüksek seviyelerini aştı. Patlayıcı tbh gibi görünüyor,” dedi.

BTC OI ve Binance finansman oranı açıklamalı grafik. Kaynak: Vetle Lunde/ Twitter

Lunde yalnız değil. Pazartesi günkü ayrı bir gönderide, ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb de benzer şekilde teşvik edici devlet HAK faaliyetine dikkat çekti.

“Piyasa Değerine göre çok yüksek OI.. havai fişekler olmadan bu ayın son haftasının ötesine geçtiğini gördüğümüzden şüpheliyim” yazdı.

Ethereum 2022’nin ilk zirvesine ulaştı

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü Bu arada Salı günü yazarken BTC/USD ticareti 47.380 dolar civarında gösterdi ve pariteyi iki haftanın en düşük seviyelerine götüren bir düşüşten toparlandı.

İlişkili: BTC para çekme işlemleri Ocak ayında devam ederken, Bitcoin borsa bakiyeleri tarihi düşük seviyelere geri dönüyor

Analistler ise genel olarak sakin Kısa zaman dilimlerindeki eylem hakkında, hala ana ilgi noktasını oluşturan altcoinlerdi.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, “Altcoinler için maksimum finansal fırsat noktası hala şu anda” tartıştı, yinelemek sabıka alternatif pazarların sunduğu fırsatlar hakkında.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

eter (ETH), bugüne kadarki en iyi 2022 performansı olan günde 3.879 dolara ulaştı.

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView