Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin ağı 13 yaşına girdi, tüm zamanların en yüksek hash oranıyla kutluyor

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bugün Bitcoin’den bu yana 13. yılını kutluyor (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Bitcoin ağının genesis bloğunu veya 0 bloğunu çıkardı ve ilk kez 2009 Pzt’de 50 BTC’lik bir ödül çıkardı. 2022’ye hızlı ilerleyen BTC ağı, Saniyede 207,53 milyon tera karma (TH/s) ile tüm zamanların en yüksek hash oranı.

Aktif madencilerin sayısına bağlı olarak ağın gücüyle ilişkilendirilen Bitcoin hash oranı, Çin’in vatandaşları ve işletmeleri yasakladıktan sonra geçici bir düşüş gördü. kripto madenciliği ve ticaret faaliyetlerini sürdürmek. Çin’in kripto üzerindeki genel yasağının doğrudan bir sonucu olarak, ani bir madenci kıtlığı, Bitcoin hash oranı düştü 58.46 milyon TH/s’ye.

Haziran 2021’deki BTC hash oranı. Kaynak: YGrafikler

Yukarıdaki grafikle kanıtlandığı gibi, Bitcoin hash oranı şu şekilde nihai bir geri dönüş gördü: Çinli madenciler dostane yargı bölgelerine göç etmeye başladı. 1 Ocak 2022’de Bitcoin ağı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 207.53 milyon TH/s’yi kaydetti ve madencilik zorluğunu artırarak ağın güvenliğini geri kazandı.

Ocak 2022’de BTC hash oranı. Kaynak: YGrafikler

Yazma sırasında, Bitcoin ağı hash oranı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %8,14 düşüşle 190,64 milyon TH/s seviyesinde bulunuyor.

İlişkili: Halka açık şirketlerin Bitcoin holdingleri 2021’de arttı

Zincir içi analist Willy Woo’nun açıkladığı gibi, özel şirketlerin BTC varlıkları geçen yıl önemli ölçüde arttı.

Konuyla ilgili bir Cointelegraph raporu, Michael Saylor’un MicroStrategy’si tarafından yapılan satın almaların 6 milyar dolarlık kripto varlık. Sadece Aralık ayında firma, 94 milyon dolar değerinde 1.914 BTC daha satın aldı.