Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin, artan satın alma baskısının ortasında %10 sıçrayarak 41.8 bin dolara yükseldi

Yazan Mart 1st, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin’in bugünkü kazanımları ile ilgili dikkate değer şey, Rusya-Ukrayna ihtilafı etrafında devam eden belirsizliğe rağmen gelmeleridir.

Bitcoin (BTC), kripto pazarlarında yenilenen satın alma baskısı nedeniyle Pazartesi günü 41.680 $’a yükseldi.

Yukarı yönlü hareket altcoinlerde tekrarlanıyor, Ethereum (ETH) %7 arttı ve 2.800 doların üzerinde işlem görürken Solana (SOL) ve Terra (LUNA) yeşilde %14’ten fazla.

Toplam kripto piyasası değeri %7.4 artarak 1,93 trilyon dolara, Bitcoin’in piyasa değeri ise 793 milyar dolara çıktı.

Rusya-Ukrayna krizi dikkatleri BTC’ye çekti

Şu anda BTC, Wall Street ile kısaca ilişkisiz ve son birkaç ayda görüldüğü gibi risk altındaki bir varlıktan ziyade altın gibi işlem görüyor.

BTC’yi engelleyen makroekonomik faktörler, Ukrayna’daki savaşı çevreleyen belirsizlik ve Fed’in faiz artırım planlarının yatırımcı duyarlılığını kısa ve orta vadede dikte etmeye devam etmesi muhtemel.

Bununla birlikte, Coin Stories Bitcoin Podcast’in ev sahibi Natalie Brunell, Ukrayna ihtilafının Bitcoin’in küresel topluluk için ne hakkında olduğunu vurguladığını söyledi. Ona göre:

Küresel para sistemi parçalanıyor ve #Bitcoin, sınırsız, izinsiz, sansüre dayanıklı ve el konulamayan bozulmamış bir tasarruf ve özgürlük teknolojisi olarak ortaya çıktı. Rusya-Ukrayna Krizi buna ışık tutuyor,” o söylenmiş Fox İş.

Bitcoin fiyat görünümü

Brunell’in yorumları, Ukrayna’ya yapılan bitcoin bağışlarının artmaya devam etmesi ve Rus para biriminin zayıflığının ortasında ruble cinsinden kripto ticaret hacimlerinin artmasıyla geldi.

UXTO Management’ta bir dijital varlık yatırım fonunda kıdemli analist olan Dylan LeClair, BTC’nin mevcut yükselişi sürdürüp sürdüremeyeceği veya kazançları sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda bunun olası bir senaryo olduğunu düşünüyor.

Analiste göre, BTC’nin son yükselişi, artan sayıda “elmas ele” bağlı. Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %80’inden fazlasının yıldan bugüne hareket ettiğini gösteren verilere işaret ediyor.

Artan makroekonomik belirsizlik seviyelerine rağmen, 2022’de dolaşımdaki #bitcoin arzının yalnızca %15,5’i hareket etti. HODLers tamamen etkilenmez. Bunu düşündüğünüzde oldukça şaşırtıcı,” LeClair tweetlendi Pazartesi gününde.

42.000 dolar ve 46.000 dolar kilit engeller

Kripto tüccarı ve yatırımcısı Scott Melker, BTC’nin 42 doların üzerinde kırılmasını ve daha fazla kazanç için yeni bacaklar elde etme şansına sahip olmak için bunun üzerinde ivmeyi sürdürmesini istiyor.

Ve takma adlı analist Altcoin Sherpa’ya göre, BTC şubat ortasındaki 46 bin dolarlık zirveye yükselirse, yatırımcılar bunu yapmak isteyebilir. bakmak potansiyel bir “piyasa yapısı değişikliğinde”.

Bitcoin’in (BTC) hisse senetlerinin yanında düştüğü geçen haftanın aksine, S&P 500 ve daha geniş hisse senedi başka bir negatif kapanışa doğru hareket ederken bu haftanın yükselişi yaşanıyor.

Bitcoin yaklaşık %10 artışla 4.665 dolardan, S&P 500 ise Şubat ayı için %-0,3’e geriledi.