Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Blockchain 13 Yaşına Döndü

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin’in genesis bloğu bugün itibariyle 13 yıl önce çıkarıldı. Twitter, Jack Dorsey ve Elon Musk’tan bazı küçük yorumlar da dahil olmak üzere özel gün kutlamasıyla aktif oldu.

Doğum günün kutlu olsun Bitcoin

Bitcoin’in yazılım, halkın katılımı için 9 Ocak 2009’da halkın katılımı için yayınlandı. Ancak 3 Ocak 2009, takma adlı geliştirici Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in oluşum bloğunu çıkardığı zaman gibi görünüyor. Ancak bu blok daha eski tarihli olabilir.

Blok birkaç nedenden dolayı benzersizdi. İlk olarak, diğer tüm bloklardan farklı olarak, genesis bloğu, geçerliliğini kanıtlamak için önceki bir bloğa referans içermez. İkincisi, bloktan üretilen ilk 50 Bitcoin, Satoshi tarafından bile harcanamaz olacak şekilde kodlanmıştır.

İlk Bitcoin’ler neredeyse tamamen yalnızca Satoshi tarafından çıkarılmış olsa da, yaratıcının kasıtlı olarak olduğuna dair kanıtlar var. yavaşladı diğer madencileri ağırlamak için madencilik hızı.

Son benzersiz yön, bugün erken saatlerde Twitter’ın kurucu ortağı ve Block CEO’su Jack Dorsey tarafından vurgulandı. o tweetlendi Satoshi’nin Bitcoin’in yaratılmasının ardındaki niyeti ima eden bir mesaj eklediği ilk bloğun madeni para tabanı. Aynı gün The Times gazetesinde yayınlanan “Şansölye, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” başlıklı bir haber makalesine atıfta bulundu.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dorsey’in tweet’ine mizahi bir yanıt verdi: “Son labirentten çıkmak için Ultima V’i hex düzenlediğim zamanı hatırlatıyor” dedi.

Her iki CEO da bu yıl Bitcoin için güçlü bir coşku gösterdi. Musk’ın şirketi iken satın alındı 1,5 milyar dolarlık kripto para birimi, Dorsey ağın benimsenmesini yaygınlaştırmak için çok sayıda geliştirici girişimi başlattı. Bunlara ücretsiz bir yıldırım ağı dahildir geliştirme kitive bir küresel Bitcoin madencilik sistemi, Diğer şeylerin yanı sıra.

Bitcoin’in 13. doğum gününde fiyatı, önceki tüm doğum günlerinden daha yüksek. Şu anda 46 bin doların üzerinde, geçen yıl bu sefer sadece 32 bin dolardı.

Anahtarlarınız Değil, Madeni Para Gününüz Değil

Bitcoin topluluğu ayrıca 3 Ocak’ı “Anahtarlarınız Değil; Senin Madeni Paran Değil” günü. Bu ifade, Bitcoin’lerini emanet cüzdanları ve borsalar kullanarak tutan kullanıcılar için bir uyarıdır.

Bu gün, tüm sahipleri cesaretlendirdi tüm Bitcoin’lerini bir kerede borsalardan geçici olarak çekmek. Bu, borsaların sizin adınıza olduğunu iddia ettikleri rezerv varlıkları elinde tutup tutmadığını test etmek içindir. Varsayımsal olarak, bu, borsaların ve emanetçilerin sorumsuz borç verme uygulamalarından kaçınacaktır.

En son makalelerimizle güncel kalın