Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin, BlockFi’yi omuz silkiyor, Çin BTC fiyatı 16 bin doları tuttuğu için protesto ediyor

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), boğalar devam eden FTX serpintilerini ve makro tetikleyicileri atlatırken, 29 Kasım’a kadar 16.000 dolarlık kritik desteği elinde tuttu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Tüccar, 16.500 $ yeniden ortaya çıktığı sürece BTC ile dalga geçiyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin gece boyunca daha düşük seviyelere dokunulmadığını doğruladı.

Parite, Çin’in Coronavirüs önlemlerine ilişkin belirsizliği nedeniyle 27 Kasım haftalık kapanışından sonra ani bir düşüş yaşadı.

Yine de bir toparlanma piyasayı daha yükseğe çıkardı ve yazı yazılırken 16.500 dolar devreye girdi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, trader’lar ve analistler, 14.000 $ veya altına giden yolu açan bir ihlalle mevcut desteği korumanın neredeyse gerekli olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Popüler tüccar Crypto Tony, gün içinde uzun BTC’ye gitmekte bile rahat hissetti.

“EQ’yu çevirmek daha güvenli uzun bir giriş olurdu, ancak bunu sıkı bir stoploss ile açık tutmak benim için en iyi yol,” dedi. meydana çıkarmak Twitter takipçilerine.

Eşlik eden bir grafik, orta seviye zaman dilimlerinde oyundaki destek ve direnç bölgelerini belirledi.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Crypto Tony/ Twitter

FTX bozgunuyla ilgili yeni yansımalar bile Bitcoin’in performansını etkilemedi, bu arada bunlar bir iflas başvurusu ve kripto borç veren BlockFi’den dava şeklinde geldi.

FTX’in iflas etmesiyle tetiklenen bir zincirleme reaksiyonun en sonuncusu, feshedilmiş borsa tarafından maaş ödemelerinin sürpriz bir şekilde yeniden başlamasıyla birlikte geldi.

Eight ticaret firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, “Bitcoin üzerinde bir HL oluşturduğumuz ve yeniden direnişi hedeflediğimiz için bu sıçramadan sonra mantıklı,” dedi. devam etti 4 saatlik grafikte daha yüksek bir dip (HL) hakkında.

“16.5-16.8K $ aralığını çıkarmak, 18.000 $’a doğru devam etmeyi tetikler.”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/ Twitter

Çin, Fed Powell konuşması öncesinde sakinleşiyor

Bu arada Çin, karantina karşıtı protestoların piyasa hissiyatı üzerindeki etkisinin yine de hafiflemiş görünmesiyle birlikte, günün ana makro odağını oluşturdu.

İlgili: Yeni BTC madencisi kapitülasyonu? Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

Asya piyasaları güçlü bir şekilde toparlandı, Hong Kong’daki Hang Seng %5,2 ve Şangay Bileşik Endeksi %2,3 arttı.

Hang Seng Endeksi (HSI) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Jefferies yatırım bankacılığı analisti Mohit Kumar, “Çin politikasının Sıfır Kovid duruşundan alenen uzaklaşmasını beklemiyoruz, ancak özel ve yerel alanlarda politikada bir miktar gevşeme görebiliriz” dedi. Bloomberg tarafından.

30 Kasım, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının eşlik ettiği Bitcoin’in aylık kapanışıyla, haftanın en önemli işlem günü olacak gibi görünüyordu.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.