Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Borsası Seçerken Yardımcı Olacak Basit İpuçları

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

BTC’de işlem yapmaya karar verdiğinizde, Bitcoin borsaları arayan insanlar için birçok seçenek olduğunu bilmeniz gerekir. Ancak, bu yatırım yolunu seçtiğinizde, başlamadan önce bilgi almanız gerekir. Bir borsaya para aktarma süreci her zaman kolay değildir ve aslında bol miktarda düşünme ve planlama gerektiren zorlu bir süreç olabilir. Bitcoin’leri elde etmek her zaman kolay değildir ve bir borsa seçmeden önce şeyleri objektif olarak derecelendirmeniz gerekir.

Likiditeyi göz önünde bulundurun

Sadece güzel görünümlü web sitesi nedeniyle bir borsa seçmek yerine, likidite gibi bazı önemli özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Piyasanın para birimini satın almak veya satmak isteyen kişilere dayanması, bir borsanın ne kadar likiditeye sahip olduğunu düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, fiyatta önemli bir değişiklik olmadan etkili bir şekilde satış yapma yeteneğini etkiler. Likiditenin mevcut alıcı ve satıcı sayısından etkilendiğini unutmayın.

Ücretleri düşünün

Alım satım süreci paraya mal oluyor, bu da borsaların işletme olarak yürütmek zorunda olduğu teşvik. Ancak, hisse senetleri veya tahvil alımının aksine, bu borsalar genellikle bir yüzde alır. Bu işlem, çoğu yatırımcının kullandığı ve genellikle sabit bir fiyata göre ücret alan indirim aracılarından farklıdır. Bu, zamanla alım ve satımın oldukça maliyetli olabileceği anlamına gelir. Başlamadan önce bitcoin brokerleri ile en iyi seçenekler hakkında konuşmak iyi bir fikirdir.

Erişilebilirliği göz önünde bulundurun

Borsalara saldırı riski, yatırımcıların göz önünde bulundurması gereken bir gerçektir. Bu genellikle fiyat dalgalanmalarından kar etmenin bir yolu olarak yapılır. Bitcoin değişken olma eğilimindedir ve fiyat artışına yol açan herhangi bir saldırı kötü niyetli bilgisayar korsanlarına kar sağlayabilir. Bu, üst borsaları bile etkileyen bir şeydir. Ana bilgisayar izleyicisi, bir sitenin erişilebilirliğini ölçebilen bir araçtır. Kararı verirken, borsanın saldırıya uğradığı riski hakkında bilgilendirilmeniz gerekir.

Satın alma kararını verdiğinizde, farklı borsaların eşit yaratılmadığını unutmayın ve seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Farklı hususları düşünün ve sizin için en iyi borsayı seçebilmeniz için özel durumlarınızı göz önünde bulundurun. Neyse ki, araştırma yapmayı kolaylaştıran birçok çevrimiçi kaynak var ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri alabilirsiniz.