Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Borsasına Genel Bakış

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Teknoloji sıçramalarla ve sınırlarla ilerliyor. İş ve iletişim için günlük olarak yeni şartlar ve sistemler sunmaktadır. İnternet bu ilerlemede büyük katkı sağladı; özellikle iş alanı söz konusu olduğunda. Online ticaret veya çevrimiçi para birimi ticareti son zamanlarda birçok tüccar çekti. Çevrimiçi ticarette yaygın formlardan biri Bitcoin Borsası’dır.

Bitcoin nedir?

Bitcoin borsası, dijital para birimi kavramı üzerinde çalışan internet için yeni bir para sistemidir. Merkezi bir yetkisi olmayan bireyler için eşler arası ödeme sistemini başlatır. başlangıçta 1998’de tanıtılan yeni bir kripto para kavramı kullanılıyor. Kriptografi, dijital paranın oluşturulmasını ve işlemlerini kontrol eder. Bitcoin bir yazılım sistemi üzerinden çalışır ve herhangi bir merkezi kontrol yetkisine sahip değildir, bu nedenle dünya çapındaki kullanıcıları tarafından eşit olarak yönetilir ve kontrol edilir.

Bitcoin Borsası’nın Çalışması

Bitcoin borsası ile diğer herhangi bir döviz kuruyla çalıştığı gibi çalışılabilir. Tıpkı bankalarla çalışmak gibi, Bitcoin Exchange üzerinden işlem yapmak kolaydır. Fiziksel ticarete benzer şekilde, kullanıcı Bitcoin satın almak için ödeme yapmak zorundadır. Fark, kişinin bazı Bitcoin Exchanger’larında bir hesap açmasıdır. Kullanıcının ücretli varlığı, her türlü ürünü satın almak için kullanılabilecek dijital para birimi şeklinde mevcut olacaktır. Bitcoin’ler diğer bitcoin sahipleriyle de değiştirilebilir. Bu sistem bankalardaki para borsalarına benzer şekilde çalışır.

İşlem yapma

Hemen hemen tüm ödeme sistemlerinde, PayPal veya kredi kartları üzerinden işlem yaptıktan sonra ödemeler tersine çevrilebilir. Ancak Bitcoin ile durum değişir, çünkü bir işlem yaptıktan sonra, kişi onu geri alamaz veya tersine çeviremez. Bu nedenle bitcoinlerinizi para birimi ortamlarıyla değiştirirken dikkatli olun, çünkü geri ödeme sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yakınınıza yakın diğer bitcoin sahipleriyle alışveriş yapmak tercih edilir.

Bitcoin Borsasının Faydaları

Bitcoin döviz borsası oldukça yeni. İşlemleri dijital olarak yaptığınız bir tür yazılım temel ödeme sistemidir. Size şu şekilde fayda sağlayabilir:

· İşlemleri diğer sistemlerden daha hızlı yapın

· hareketler için her zaman kullanılabilirlik

· Dünyanın her yerinden işlem yapın

· Daha güvenli işlemler yapın

· Herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmadan işlemleri gerçekleştirin

· Tüm işlemleri ev bilgisayarından veya Akıllı Telefondan izleyin

· Bitcoin kullanarak her türlü varlığı satın alın

Bitcoin’in Dezavantajları

Bitcoin borsası dünyanın ekonomik sistemlerinde bir yeniliktir. Pratik olarak kullanıldığında, bazı dezavantajlar da öne çıkar. Bunlardan bazıları şunlardır:

Ø Pazarda kabul

Bitcoin kullanıcılarının sayısı artıyor, ancak yine de yaygın olarak kullanılan bir para birimi veya döviz sistemi değil. Finansal konularda kabul seviyesi hala düşüktür.

Ø Istikrarsız -lık

Bitcoin yaygın olarak kullanılmadığı için istikrarlı bir para birimi değildir. Ancak, piyasadaki bitcoinlerin kullanıcı listesi ve miktarı daha kolay kullanıldıkça bu istikrarsızlığın azalacağı umudu var.

Ø Kısmi gelişim

Büyük bir sorun, Bitcoin yazılımının hala beta aşamasında olması ve hala düzeltilmesi gereken bir dizi kusurlu özellik olmasıdır. Bitcoin değişimini herkes için daha güvenli hale getirmek için yeni modüller geliştirme sürecindedir.