Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Brokerleri – CryptoCurrency Ticaretinin Faydalarını Anlayın

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin harcanabilen, kurtarılabilen veya yatırım yapabilen bir kripto para birimidir ve çalınabilir. Bitcoins ile işlem yapmak riskli olarak kabul edildi, ancak mevcut eğilimler ikili opsiyon sektörüne büyük bir darbe vurduğunu gösteriyor. Bu merkezi olmayan para birimi herhangi bir Hükümet veya herhangi bir merkezi otorite tarafından düzenlenmez.

Bitcoin’lerin fiyatını ne belirler?

Bitcoin’in fiyatı arz ve talep oranına göre belirlenir. Talep arttığında fiyat artar, talep düştüğünde oranlar aşağı doğru düşer. Dolaşımdaki Bitcoin’ler sınırlıdır ve yenileri çok yavaş bir hızda oluşturulur. Piyasa fiyatını hareket ettirmek için yeterli nakit rezervine sahip olmadığından, fiyatı son derece değişken olabilir.

Bitcoin ticareti popüler çünkü –

  • Düşük enflasyon riski – Enflasyon tüccarlar için en büyük sorundur, çünkü rezerv bankaları daha fazla para basmaya devam ettiğinde tüm para birimleri satın alma gücünün bir kısmını kaybeder. Bitcoin minting sistemi sadece 21 milyon Bitcoin ile sınırlı olduğu için enflasyondan neredeyse hiç etkilenmez.
  • Düşük çökme riski – Para birimlerindeki dalgalanmalar, zaman zaman hiperenflasyona neden olan ve hatta para biriminin çöküşüne yol açan hükümet ticaret politikalarına bağlıdır. Bitcoin, herhangi bir hükümet tarafından düzenlenmeyen sanal bir evrensel para birimidir.
  • Basit, güvenli ve ucuz – Bitcoin ödemeleri herhangi bir aracı olmadan eşler arası gerçekleşir, bu yüzden basit ve ucuzdur.
  • Taşıması kolay – Milyon dolar değerindeki Bitcoin’ler cebinizde, bir hafıza çubuğunda taşınabilir. Bu altın veya nakit ile yapılamaz.
  • İzi sürülemez – Bitcoin’in verilmesi herhangi bir hükümet tarafından düzenlenmez, bu nedenle el koyma riski sıfırdır.

İkili opsiyonlar Bitcoin ticaret platformu

İkili opsiyon brokerleri bu Bitcoin’lerin popülaritesini ve sürekli dalgalanan değerlerini tanımaya başlıyor. Bu nedenle, bu fırsatı yatırımcılara ek bir ödeme yöntemi olarak en son uçucu kripto para birimi ile sunmak için kullanıyorlar. İşlem seçeneği olarak kripto para birimi sağlayan Bitcoin brokerleri şunlardır –

  • Tek dokunuş seçeneği – Bitcoin ticareti AnyOption veya tek dokunuş seçeneği ile yapılabilir. Örneğin, geçerli popüler döviz çifti BTC/USD’dir.
  • SetOption – Varlık ticareti için mevcut en son seçenek BITCOIN / USD’dir.

Bitcoin brokerleri basit bir çevrimiçi işlem platformu sağlar. Tek yapmanız gereken web sitelerini ziyaret etmek, bilgilerinizi girmek ve bir hesap oluşturmaktır. Piyasa eylemini anlamak için demo hesabıyla başlayabilirsiniz.

İşlem ekranı basittir.

  • Fiyat yönünü seçin (AYI/AYI)
  • Zaman dilimini seçme

Bitcoin ticareti güvenli mi?

Bitcoin ağı muhtemelen dünyanın geniş spread bilgi işlem projesidir. Burada en yaygın zayıflık kullanıcı hatalarıdır. Bitcoin cüzdan dosyaları, dijital formdaki diğer dosyalar gibi yanlışlıkla kaybolabilir, çalınabilir veya silinebilir.

Ancak, kullanıcılar nakitlerini korumak için sağlam güvenlik stratejileri kullanabilirler. Alternatif olarak, üst düzey güvenlik ve kayıp veya hırsızlığa karşı sigorta sunan hizmet sağlayıcılarını seçebilirsiniz.